MojAndroid

Samsung Galaxy S5 bol pred svojím predstavením skloňovaný mnohými pádmi, pričom tesne pred jeho uvedením prichádzalo zo zahraničia nespočetné množstvo dohadov o tom ako bude vyzerať a aké funkcie prinesie. Jednou zo spomínaných funkcií bol aj skener zrenice oka, ktorý sa ale ukázal ako nesprávny tip. V druhom kole ho ale má získať pripravovaný tabletofón Samsung Galaxy Note 4, čo podľa nás má aj väčší zmysel. Takýto typ zabezpečenia totižto uchráni firemné údaje v zariadení lepšie ako heslo či skener odtlačku.

Samsung Galaxy Note 4 by mal byť predstavený už o niekoľko týždňov (v septembri) na výstave IFA 2014. Okrem spomínaného skeneru zrenice oka ponúkne aj 5,7-palcový displej s QHD rozlíšením, 3 (prípadne 4) GB RAM a zrejme aj niektorý z najnovších procesorov Snapdragon (805) v dvojici s čipom Exynos 5433 s 8 jadrami a grafikou Mali-T760. Fotografovať bude pomocou rovnakého 16 Mpix fotoaparátu ako Samsung Galaxy S5 a operačným systémom bude Android 4.4 KitKat. Kto z vás sa na tento tabletofón teší tak ako my?

[katalog_reklama id="138958" typ="micro"]

Zdroj: SamMobile

14.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

27 odpovedí na “Samsung Galaxy Note 4 bude mať skener zrenice oka”

  1. Prosím Vás, zamyslite sa nad tým, čo je to vlastne bezpečnosť, čo chránite a prečo a či vôbec niečo. Zamyslite sa či neposkytujete oveľa väčšiu časť súkromia len preto aby ste “ochránili” menšiu časť súkromia. Príde mi idiocita poskytnúť do sveta sken svojej zrenice len preto, aby som tým akože ochránil pár SMSiek či rodinných fotografií. Alebo nosí niekto snáď v mobile firemné know-how? …to by bola diagnóza sama o sebe.

    • ty asi nie, ale značná kopa ľudí bežne využíva mobilný telefón aj na finančné transakcie tak ako napríklad aj ja a bol by som naozaj nerád keby sa pri prípadnej strate telefónu dostal niekto ešte navyše aj ku mojim peniazom. Čiže svoje opodstatnenie to určite má. A na druhú stranu prečo si presvedčený o tom že keď si uložíš svoje odtlačky do mobilného zariadenia, zákonite sa musia ukladať niekde na nejaký externý server? Či si myslíš že v samsungu nemajú nič lepšie na práci iba investovať milióny dolárov do obrovských serverov kde by ukladali to kvantum odtlačkov ktoré im v podstate budú aj tak na prd? nemyslím….

      • Dristy, stale tie iste dristy dookola. Na ukladanie odtlackov, skenov a neviem coho nepotrebujes extra vykonne servery, ved kolkokrat sa ti meni odtlacok alebo oko? Skor ide o diskove miesto, kde sa to uklada. No ani to v sucasnosti nie je ziadny problem. Otazkou je, ci to pre danu firmu ma vacsiu cenu, ako je cena priestoru, kde sa tieto data zbieraju a o tom to je. Takze prosim Vas, prestante s tou naivitou a zacnite rozmyslat. Cim viac o ludoch vies, tym vacsiu kontrolu nad nimi mas.

        • treba byť paranoidný, a myslieť si stále, že ste pre bezpečnostné agentúry dôležitý, lebo keby tomu tak bolo, tak tu nevypisujete kktiny!
          Ide hlavne o ochranu údajom pred fyzickými zlodejmi, či to číta nejaký pin-pongáč, alebo nejaký ITčkár google, NSA, CIA,,…. je mi u prdele! Hlavne, aby to nečítal zlodejíček, konkurencia,…
          Lebo môže predať ceny, výrobné výkresy,.,.,. konkurencií a prúser mám ja.
          Info je na cloude, čiže len zruším prístupy a zvyšok nechám zmazať na diaľku.

          • Tak neviem kto z nas je viac paranoidny, ja som pisal o tom ukladani. A mas zvlastny nazor. Dufam, ze si potom tie tajne vykresy a vynalezy ukladas na google drive alebo nieco podobne :-) Ach jaj :-D

            • firemný cloud, ty počuješ slovo tajné a hladáš za tým nejaké konšpirácie. Tajné môže byť aj poloha nového obchodu, jeho dizajn, či konštrukčné riešenie niektorých detailov, tajná môže byť cena, niekto vie vyrokovať lepšiu niekto horšiu, tajné môže byť meno projektanta, tajné môže byť zloženie skladby podložia, či materiálu, tajný môže byť postup montáže,…
              A znova píšem, mne je ukradnuté či si to číta NSA, google, … lebo ich takéto veci nezaujímajú a s tým nič nespravia, problém je lokálny zlodej, ktorý podľa názvov vie identifikovať firmy a vie to predať konkurencií.
              Ale proste na to si dosť obmedzený

              • Chlapce, sudis ludi, ktorych vobec nepoznas. Ja som obmedzeny a to si usudil na zaklade prispevku o tom, ze pre velke firmy nie je ziadny problem zbierat tieto informacie, ktore mozu byt pouzite/zneuzite ( to slovo MOZU je tam velmi podstatne )?

                A co sa tyka toho, kde to ukladas, co tam ukladas a ako to chces chranit, sa nebudem viac bavit. Ked ti je vsetko jedno, tak si to mozes sifrovat heslom a nepotrebujes ziadny sken. Ved taky lokalny zlodejicek to asi nebude vediet rozlustit. Takze sa prosim zamysli nad tym co pises a tak nieco pis. Na jednej strane tu chces nejaku ochranu a na druhej strane autentifikacny kluc – v tomto pripade sken, odtlacok – poskytujes niekomu dalsiemu. Tak si sifruj mailovu komunnikaciu a privatne kluce daj verejne zdielat :-D

      • “A na druhú stranu prečo si presvedčený o tom že keď si uložíš svoje
        odtlačky do mobilného zariadenia, zákonite sa musia ukladať niekde na
        nejaký externý server?”
        Hlavne, ze ked apple dal do iPhone snimac odtlackov, tak tu bolo plno prispevkov, ake je to nebezpecne a ze odosielaju odtlacky do NSA :D. Ked to spravi Shamesung, tak je vsetko 100% bezpecne :D.

      • smsungu nie, ale samsung môže vydierať nejaká bezpečnostná agentúra, aby to robila, Aby ked budú mať nejaké tlačky, tak ich preženú DB od samsungu, HTC, apple a zistia, že niekto taký má taký a taký mobil, ak bude mať zapnuté GPS, tak ho budú vedieť lokalizovať a ak bude prihlásený do napr. samsung služby a vyplní pravdivo údaje, budú mať a meno, mail, narp. gmail a potom sa cez google dostanú aj k mailom.
        V podstate to môže tak byť, ale nemusí, ale to či ma sleduje CIA, NSA, FBI je mi u prdele, hlavne, aby sa k údajom nedostal nejaký zlodejíček

    • dnešné mobily sa dajú plne využiť na prácu, úpravu excel tabuliek, zmluv,… som tam prihlásený na firemný aj súkromný mail,… samsung vytvoril bezpečnostnú časť v systéme KNOX,… mobil je pracovný stroj a keby mi ukradli telefon, tak sa môžu dosť k citlivým informáciam, napr. Samsung zo systémom KNOX vie prejsť previerkou určitého stupňa utajenia, dnes bezpečnostné stupne utajenie sa nepoužívajú len v armáde, ale aj vo firmách a pri rôznych zákazkách súkromných firiem.
      A potom nejaká ovca ako shawan napíše niečo o porne, lebo jeho mozog je moc obmedzený a z detskej izby ho viac nenapadne.
      Samozrejme google, alebo nejaká zložka CIA,… sa bude cez google vedieť dostať na môj subor, ale ja si daný subor zašifrujem ešte v mobile a posielam ho cez zabezpečené spojenie, čiže, aj ked by súbor získali, tak nebudú mať súbor na dešifrovanie, ktorý mám zaheslovaný v mobile, alebo na šifrovanom kľúči Kingston DataTraveler 6000, ktorý je schválený aj na využívanie US army, a iných bezpečnostných zložiek.
      Takže netreba sa na to kukať tak obmedzene!

    • Tak si predstav, ze si synchronizujem mail na firemnom Exchange-serveri s mojim tabletom. A mam tam aj maily v ktorych su dost doverne informacie, ktore spadaju aj pod firemne know-how. Podla tvojho usudku teda mam diagnozu.

      Ale nebud smutny a nezavid. Raz aj ty dospejes a zistis, ze smartfon/tablet sa da pouzit aj na nieco ine, ako Angry Birds…

Pridaj komentár

+