MojAndroid

Samsung Galaxy Note 4 patril v posledných rokoch medzi najpopulárnejšie high-end zariadenia na našom trhu. Posledný tabletofón z radu Galaxy Note, ktorý sa u nás oficiálne predával, je aj dnes veľmi schopným zariadením a používatelia, ktorí majú radi stylus S Pen, v podstate nemajú ani na výber. Telefón kombinuje prvky plastového krytu a kovového rámu, no stále je veľmi rozumné si ho chrániť. Na škodu nie je ani ďalšie zaujímavé príslušenstvo, ktoré sme pre vás vybrali z e-shopu mp3.sk  v ďalšej časti nášho seriálu.

Odolné kryty a puzdra

Ochranný kryt alebo puzdro sú základným príslušenstvom, po ktorom siahajú ihneď po kúpe nového smartfónu mnohí používatelia. Tieto kryty a puzdra nie len, že ponúkajú dodatočnú ochranu, ale sú tiež nástrojom pre prispôsobenie aj po hardvérovej stránke. Našťastie, Samsung Galaxy Note 4 je dostatočne populárne zariadenie na to, aby bolo k nemu dostupné dostatočné množstvo zaujímavých krytov a puzdier. Ak chcete ušetriť, určite by ste mali využiť aktuálny výpredaj a skúsiť puzdro Jelly Mercury, ktoré nie je výstredné a stojí iba pár EUR. Ak chcete ochrániť aj displej telefónu, môžete skúsiť diárové puzdro Kalaideng Sun, ktoré tiež nestojí ani 10 EUR. Ešte vyššiu formu ochrany ponúkne puzdro s imitáciou kože 4-OK Wallet, kde si môžete uložiť aj kreditné a iné karty. Ak hľadáte niečo luxusnejšie, určite by ste sa mali pozrieť na kožené puzdro Bugatti BookCover Oslo Leather, ktoré prinavráti vášmu telefónu šmrnc a nestojí ani 20 EUR.

Samsung Galaxy Note 4 puzdro 2

Odolné sklá a fólie

Inou formou ochrany zariadenia je odolné sklo alebo fólia. Tieto prvky je možné použiť aj s krytmi a puzdrami, ale aj samostatne. Ich výhodou je, že ochránia sklo displeja pred škrabancami a v niektorých prípadoch aj pred roztrieštením. Ďalšou skvelou vlastnosťou je, že ochranné sklá a displeje väčšinou nenarúšajú vzhľad zariadenia a ak sa vám váš smartfón páči taký, aký je a nechcete použiť žiaden kryt alebo puzdro, ochranná fólia alebo sklo môže byť tou správnou voľbou. Cena týchto fólií a krytov pre Galaxy Note 4 je na podobnej úrovni a kým sklá stoja približne 10 EUR, odolné fólie sú spravidla o niekoľko EUR lacnejšie, no to nemusí platiť vždy.

Samsung Galaxy Note 4 ochranne sklo

Nabíjačky

Hoci väčšina zariadení je dodávaná s vlastnou nabíjačkou, je veľmi pravdepodobné, že budete potrebovať ešte aj nejakú ďalšiu. Či už do práce, alebo do inej miestnosti, alebo do auta, nabíjačiek dnes nikdy nie je dosť. Preto je dobré vybaviť sa rôznymi druhmi nabíjačiek, ktoré vás podržia doma aj na cestách a umožnia vám fungovať aj v tom prípade, že váš telefón nezvládol na jedno nabitie fungovať do konca dňa.

Originálna nabíjačka pre Samsung Galaxy Note 4 – originálna nabíjačka s podporou rýchleho nabíjania pre Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4 nabijacka 1

Autonabíjačka 4Smarts Premium – šikovná autonabíjačka s dvomi USB portmi, výstupom až 2,1 A a svetelnou indikáciou nabíjania

Samsung Galaxy Note 4 nabijacka 2

Autonabíjačka iOttie RapidVolt – autonabíjačka s dvomi USB portmi, pričom každý z nich má výstup až 2,5 A, vďaka čomu sa aj veľká batéria Galaxy Note 4 nabije relatívne rýchlo

Samsung Galaxy Note 4 nabijacka 3

Náhradné batérie a power banky

Samsung Galaxy Note 4 je jedným z posledných zariadení výrobcu, ktoré ešte umožňujú domácu výmenu batérie. Aj preto je možné si k telefónu dokúpiť náhradnú batériu a jednoducho ju v prípade potreby vymeniť. Samozrejme, to vyžaduje kompletné vypnutie telefónu, čo možno nie každý bude preferovať. Náhradná batéria je tiež špecifická pre toto konkrétne zariadenie a nebude možné ju použiť aj s inými telefónmi, tabeltmi a príslušenstvom. Pre taký prípad sa zasa hodia externé nabíjačky, ktoré patria do kategórie univerzálneho príslušenstva, no určite sa vám zídu aj v kombinácii so smartfónom Samsung Galaxy Note 4.

Originálna batéria pre Samsung Galaxy Note 4 – originálna náhradná batéria pre Galaxy Note 4

Batéria Cameron Sino pre Samsung Galaxy Note 4 – náhradná batéria s kapacitou 6400 mAh a náhradným krytom

Samsung Galaxy Note 4 puzdro bateria 1

Powerbank Xiaomi NDY-02-AD 10400 mAh – šikovná powerbanka s veľkou kapacitou a skvelou cenou

Samsung Galaxy Note 4 bateria 2

PowerBank Remax PRODA NOTEBOOK AA-1094 – 30 000 mAh – ultimátna power banka s kapacitou, ktorá bude stačiť na nabíjanie počas celého týždňa alebo ešte aj dlhšie

Samsung Galaxy Note 4 bateria 3

Ostatné

Okrem vyššie spomínaného príslušenstva je možné s telefónom používať aj množstvo ďalšieho príslušenstva. Sem už patria rôzne zariadenia a pomôcky, ktoré sú už univerzálnejšie a okrem konkrétneho telefónu ich využijete aj s inými zariadeniami. K telefónu sa vždy hodí aj dobrý externý reproduktor a v lete sa vám možno bude hodiť vodeodolný reproduktor BLUN za super cenu. Ak chcete lepší zvuk a ste ochotní si za reproduktor trochu priplatiť, možno vás zaujme Creative SOUND BLASTER FREE so skvelým zvukovým podaním a výbornou výdržou batérie.

Samsung Galaxy Note 4 reproduktor

V lete budete chcieť okrem počúvania hudby pravdepodobne robiť aj kvalitné selfie a v tom vám pomôže profesionálny Selfie maker. Ten ponúka pevnú konštrukciu, tri aretačné svorky a celý je vyrobený z antikorózneho materiálu.

Samsung Galaxy Note 4 selfie maker

Svoje selfie fotografie môžete ešte vyšperkovať aj takou lahôdkou, akou je napríklad externý selfie blesk. Ten vám pomôže dosiahnuť lepšie osvetlenie, čo je pri fotografovaní selfie často veľmi prehliadaný aspekt.

Samsung Galaxy Note 4 blesk

Fitness nadšenci zasa ocenia inteligentné fitness príslušenstvo a jednou z najlepších alternatív je v tomto smere príslušenstvo Jawbone UP Move, ktoré ponúka množstvo zaujímavých funkcií a možností, nestojí veľa a pri športe vám nebude prekážať.

Samsung Galaxy Note 4 jawbone up move

27.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+