MojAndroid

Spoločnosť Samsung je v dnešnej dobe považovaná za najlepšieho výrobcu displejov pre mobilné zariadenia. Dokazuje to nielen prvenstvo zariadenia Samsung Galaxy S5 v teste o najlepší displej spred niekoľkých mesiacov, ale aj čerstvé víťazstvo, ktoré bolo udelené novinkám Samsung Galaxy Note 4 a Samsung Galaxy Note Edge. Ich displeje ocenila spoločnosť DisplayMate, ktorá patrí medzi najviac rešpektované inštitúcie tohto oboru. Podľa ich slov je displej v týchto zariadeniach “tým najlepším, čo doteraz mohli testovať”.

note-4-displej-1 note-4-displej-2

Displeje v najnovších Samsung zariadeniach získali prvenstvo hneď v niekoľkých testoch od DisplayMate, menovite za – najvyššiu presnosť farebného podania (Highest Absolute Color Accuracy), najvyššie rozlíšenie displeja (Highest Screen Resolution), nekonečný kontrastný pomer (Infinite Contrast Ratio), najvyšší jas (Highest Peak Brightness), najvyšší pomer kontrastu v prítmí (Highest Contrast Rating in Ambient Light) a najnižšiu variáciu pri rôznom podsvietení a pohľade (Smallest Brightness Variation with Viewing Angle). Okrem toho displej exceloval aj pri ďalších testoch, čo z neho robí najlepšiu zobrazovaciu jednotku na mobilnom trhu.

Náš tip
VIDEO | Vyskúšali sme Samsung Galaxy Note 4 a Samsung Gear S

Zdroj: DisplayMate

16.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+