MojAndroid

Tabletofón Samsung Galaxy Note 4 a inteligentné hodinky Samsung Gear S sú novými hviezdami v portfóliu zariadení juhokórejskej spoločnosti. Tieto prinášajú najnovšie technológie do rúk zákazníkov po celom svete, pričom sa držia najnovších dizajnových kriviek spoločnosti. Note 4, podobne ako Samsung Galaxy Alpha, ponúka kovový rámik a ako prvý smartfón od tohto výrobcu pridáva aj fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu. Nechýba ani výkonný procesor Snapdragon 805, 3 GB RAM, či podpora pre ešte lepšie pero S Pen. Samozrejmosťou je aj najnovší operačný systém Android 4.4 KitKat s nadstavbou TouchWiz, či ďalšie funkcie, o ktorých sa dočítate viac aj v podrobnom článku venujúcom sa práve tomuto zariadeniu. Ak ste nepostrehli správu odporúčanej cene, tá sa má na Slovensku pohybovať na úrovni 769 eur, pričom na trh sa Galaxy Note 4 dostane niekedy v priebehu októbra.

Novinku sme si na vlastnej koži vyskúšali aj my v Berlíne, no teraz sme mali príležitosť nakrátko sa ňou zoznámiť aj tu na Slovensku. Galaxy Note 4 je opäť pokračovaním minuloročných modelov Note, ktoré sú zamerané práve na používateľov, ktorí od svojho zariadenia nepožadujú malé rozmery, ale najmä funkcionalitu a univerzálnosť. Takýmto zariadením Note 4 nepochybne je, za čo vďačí aj operačnému systému s množstvom funkcií a doplnkov, no najmä citlivému dotykovému peru S Pen, pre ktoré Samsung našiel viacero využití. Po prvom kontakte s týmto zariadením môžeme povedať, že juhokórejský výrobca na tomto kúsku odviedol výbornú prácu na konštrukcií, ktorá je pevná a aj napriek svojmu veľkému displeju sa dá ešte stále ovládať jednou rukou. Samozrejme, komfort pri nosení vo vrecku nohavíc, či pri práci s jednou rukou nebude tak vysoký ako pri menších smartfónoch, a oveľa pohodlnejšie sa bude Note 4 ovládať pri použití obidvoch rúk. O kvalite opticky stabilizovaného fotoaparátu, odladenosti OS a jednotlivých funkciách zatiaľ nebude rozprávať, keďže sme Note 4 v rukách na objektívne posúdenie držali len veľmi krátko. Už čoskoro ho však začneme testovať aj v našej redakcii. Podrobné skúsenosti a dojmy z jeho používania tak už onedlho nájdete aj na stránke MojAndroid.sk

Okrem Note 4 sme nakrátko vyskúšali aj hodinky Gear S, ktoré sú skutočným skvostom, minimálne čo sa funkcionality týka. Disponujú veľkým zaobleným displejom, ktorý je vsadený do konštrukcie kopírujúcu tvar ruky. Najväčším prekvapením hodiniek je prítomnosť slotu pre SIM kartu a podpora GPS, ktorú ocenia všetci nadšenci technológií a samozrejme športovci, ktorí pomocou hodiniek môžu zaznamenávať nielen svoju polohu, ale aj srdcový pulz. V prípade nebezpečenstva alebo zranenia si môžu pomocou nich zavolať napríklad aj pomoc. Hodinky Gear S sa inak dajú spárovať so smartfónmi spoločnosti Samsung a využívajú podobnú aplikáciu ako iné nositeľné zariadenia z jej portfólia. Operačným systémom je Tizen, ktorý je doplnený o rôzne aplikácie, ako napríklad prehrávač hudby, predpoveď počasia, e-mail a iné. Inak na nás pôsobili dobrým dojmom, aj keď ich výzor, veľkosť a cena na úrovni 349 eur nemusia sadnúť každému. Opäť však platí, že hodinky sme nemali čas detailnejšie otestovať. Napravíme to však pri recenzii, ktorú v blízkej budúcnosti určite nájdete na našej stránke. Dovtedy si pozrite aspoň krátke video s prvým pohľadom na Samsung Gear S.

FOTOGALÉRIA

12.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+