MojAndroid

Bolo to len minulý rok, kedy naplno prepukol problém s batériami v prípade smartfónu Samsung Galaxy Note 7. Nasledovali milióny stiahnutých kusov z predaja. Výsledkom bolo vyšetrovanie a následné uvedenie upraveného modelu Samsung Galaxy Note 7 Fan Edition na niektorých vybraných svetových trhoch. Tentokrát prichádza správa z amerického trhu, z trhu bude stiahnutých približne 10 000 batérii určených pre smartfón Samsung Galaxy Note 4.

Nejde o originálne batérie

Náš tip
Samsung predstavil nový prenosný SSD disk T5. Je ešte rýchlejší a spoľahlivejší

Komisia pre bezpečnosť spotrebiteľov USA odvolala vyše 10 000 batérií určených pre Samsung Galaxy Note 4 v rámci krajiny. Pokrýva jednotky Galaxy Note 4, ktoré prešli procesom modernizácie prostredníctvom operátora AT & T a boli distribuované zákazníkom prostredníctvom dodávateľského reťazca FedEx.

Kliknutím na obrázok môžete zobraziť používateľské recenzie smartfónu Samsung Galaxy Note 4.

Na obranu spoločnosti Samsung je potrebné povedať, že nešlo o originálne batérie od výrobcu. Niektoré kusy týchto alternatívnych batérií vykazovali anomálie, ktoré mohli viesť k prehriatiu batérie. Tieto batérie však neboli dodané spoločnosťou Samsung.

Zatiaľ žiadne zranenia ani poškodenie majetku

Doteraz bol nahlásený jeden prípad prehriatia spomínanej batérie. Tento jav však našťastie nespôsobil žiadne zranenia či poškodenie majetku používateľa. Alternatívne batérie neboli nainštalované vo všetkých spomínaných jednotkách smartfónov Samsung Galaxy Note 4.

Náš tip
Samsung Galaxy S5 prežil pád z výšky 300 metrov. Celý čas nahrával video

Z bezpečnostných dôvodov však boli všetci majitelia smartfónov z danej distribúcie vyzvaný k vypnutiu zariadenia a vybratiu batérie. Následne im bude zaslaná nová, náhradná batéria prostredníctvom spoločnosti FedEx spolu s boxom pre odobratie starej alternatívnej batérie.

Zdroj: sammobile

17.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+