MojAndroid

Samsung Galaxy Note 7 má vstať zmŕtvych už toto leto. Podľa aktuálnych informácií z portálu The Korean Economic Daily, má juhokórejský výrobca predávať zariadenie s novou batériou. Tá by oproti pôvodnej mala mať menšiu kapacitu, 3000-3200 mAh.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 7: Myslí vo veľkom | RECENZIA

Práve batéria bola príčinou stiahnutia Note 7 z predaja. Dlhotrvajúce vyšetrovanie odhalilo dve základné chyby, ktoré spôsobovali jej prehrievanie a následné vzplanutie. To častokrát viedlo k úplnému zničeniu zariadenia a ku škodám na majetku či dokonca zdraví človeka. To by však už nemal byť problém repasovaných Note sedmičiek, ktoré majú ísť do predaja v priebehu júna v Indii a Vietname. Do Európy ani do USA sa však určite vracať nebudú, a to z pochopiteľných dôvodov. Samsung už nebude chcieť, aby si jeho zákazníci pripomínali zlyhanie, ktoré bolo spojené práve s týmto zariadením. Namiesto toho sa ho zrejme pokúsi nahradiť novým Note 8.

Náš tip
Samsung zistil príčiny chybnej batérie v Note 7. Začne robiť špeciálne testy

Takýto krok Samsungu nie je úplne nečakaný. V skladoch spoločnosti sa teraz povaľuje viac ako 2,5 milióna smartfónov Note 7, ktoré stiahol z obehu. Bola by hlúposť, aby vyšli úplne nazmar. Najmä ak zoberieme do úvahy fakt, že chybná je len batéria, ktorú stačí vymeniť. Týmto spôsobom zníži Samsung nielen finančnú stratu, ale aj prípadný dopad na životné prostredie.

Zdroj: androidauthority

 

21.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+