MojAndroid

Samsung Galaxy Note 7 má vstať zmŕtvych už toto leto. Podľa aktuálnych informácií z portálu The Korean Economic Daily, má juhokórejský výrobca predávať zariadenie s novou batériou. Tá by oproti pôvodnej mala mať menšiu kapacitu, 3000-3200 mAh.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 7: Myslí vo veľkom | RECENZIA

Práve batéria bola príčinou stiahnutia Note 7 z predaja. Dlhotrvajúce vyšetrovanie odhalilo dve základné chyby, ktoré spôsobovali jej prehrievanie a následné vzplanutie. To častokrát viedlo k úplnému zničeniu zariadenia a ku škodám na majetku či dokonca zdraví človeka. To by však už nemal byť problém repasovaných Note sedmičiek, ktoré majú ísť do predaja v priebehu júna v Indii a Vietname. Do Európy ani do USA sa však určite vracať nebudú, a to z pochopiteľných dôvodov. Samsung už nebude chcieť, aby si jeho zákazníci pripomínali zlyhanie, ktoré bolo spojené práve s týmto zariadením. Namiesto toho sa ho zrejme pokúsi nahradiť novým Note 8.

Náš tip
Samsung zistil príčiny chybnej batérie v Note 7. Začne robiť špeciálne testy

Takýto krok Samsungu nie je úplne nečakaný. V skladoch spoločnosti sa teraz povaľuje viac ako 2,5 milióna smartfónov Note 7, ktoré stiahol z obehu. Bola by hlúposť, aby vyšli úplne nazmar. Najmä ak zoberieme do úvahy fakt, že chybná je len batéria, ktorú stačí vymeniť. Týmto spôsobom zníži Samsung nielen finančnú stratu, ale aj prípadný dopad na životné prostredie.

Zdroj: androidauthority

 

21.2.2017
 • KalichVydra

  LOL

 • Marek

  „častokrát viedlo k úplnému zničeniu zariadenia…“ Trochu prisilné tvrdenie, nemyslíte? Koľko zaznamenaných prípadov bolo? 100? Z približne 2,7 mil. predaných kusov.
  Ďalej, netvrdil Samsung, že všetky Note 7 ekologicky zrecykluje? Mohol by vôbec predávať takto „upravené“ zariadenie?

  • Rastislav Salamon

   ich zlikvidoval by sposobil obrovsku skodu na zivotnom prostredi, kedze nie vsetko sa da recyklovat a tak si aspon pripadny zaujemca moze kupit spickovy telefon za pravdepodobne rozumnu cenu. Predpokladam ze kedze tie bateriu maju nizsiu kapacitu budu aj rozmerovo mensie a tak by uz tieto problemy nastavat nemali

 • Marek

  Z toho čo som videl jedno video tak baterka bola moc natlačená a roh baterky sa ohýbal a tým začal horieť.
  https://www.youtube.com/watch?v=rrQQBo8Pv5A – 0:56

 • Michal Majlo Chovanec

  noo ja by som ho bral hmm asi navstivim aliexpres :D

 • juraj

  Bral by som ho bez vahania.

 • Martin Sagan

  Príde mi to ako dosť divné riešenie, očakával som ich úplnú recykláciu … takto kto si neodmazal dostatočne svoje údaje z telefónu riskuje, že ich nejaký chytrák obnoví…

+