MojAndroid

Používanie smartfónov vo vonkajšom prostredí môže byť počas dňa veľkým problémom. Dôvodom sú práve displeje, ktoré nie vždy svietia tak jasno, aby boli dokonale čitateľné aj pod priamym slnkom. Výrobcovia však na tento nedostatok myslia a svoje modely čoraz častejšie osadzujú panelmi, ktoré tento nedostatok eliminujú. V tomto smere sa to podarilo do značnej miery aj spoločnosti Samsung, pričom nový Samsung Galaxy Note 4 si poradí aj s náročnými podmienkami na priamom slnku. Aby bol zážitok ešte lepší, mnohí užívatelia nastavia jas manuálne na 100%. V prípade najnovšieho tabletofónu od kórejského giganta to však nie je najmúdrejší ťah, pretože smartfón je v tomto smere ešte o krok vpred.

samsung-note-4-gear-S-2

Galaxy Note 4 totiž pri manuálnom nastavení maximálneho jasu produkuje svetlo na úrovni 500 nitov. To rozhodne nie je málo a v kombinácii so Super AMOLED displejom je aj pri tomto nastavení displej bez problémov čitateľný na priamom slnku. Displej by bol ale ešte jasnejší, ak by ste jas displeja nastavili na automatický. V naozaj jasnom prostredí sa totiž Note 4 mení na smartfón s jedným z najjasnejších displejov vôbec, pričom svieti na úrovni až 750 nitov. Takéto nastavenie sa zapne naozaj iba v náročných podmienkach, no aktivované je iba vtedy, ak používate automatický jas. Spotreba batérie je vtedy naozaj veľká a aj to je dôvod, prečo pri manuálnom jasne takáto hodnota k dispozícii nie je. Ak ste sa teda niekedy ocitli v situácii, keď by ste si priali, aby bol displej na Note 4 o čosi jasnejší, zrejme ste nemali zapnutý automatický jas. Nabudúce to skúste pomocou tohto nastavenia a možno budete milo prekvapení, ako sa s týmto problémom vysporiadali inžinieri v Samsungu.

Zdroj: Android Central

22.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+