MojAndroid

Samsung Galaxy Nexus stratil oficiálnu podporu aktualizácií ešte pri Androide 4.3 Jelly Bean. Pred dvomi rokmi, keď vyšiel Android 4.4 KitKat, tak majitelia tohto zariadenia už aktualizáciu nedostali. Teda nie oficiálne. Už vtedy bola pre toto zariadenie dostupná alternatívna ROM CyanogenMod, ktorá priniesla majiteľom tohto smartfónu Android 4.4. Viac ako rok však toto zariadenie nezískalo žiadnu aktualizáciu a používatelia si už mysleli, že je nadobro odpísané. Mnohých preto určite potešilo, že sa na webe objavil CyanogenMod 12.1 s Androidom 5.1 Lollipop pre Samsung Galaxy Nexus.

galaxy-nexus

Ako v prípade iných nových CyanogenMod ROM, aj tá pre Galaxy Nexus je dostupná iba v nightly verzii. To znamená, že nie všetky funkcie musia pracovať korektne, a tak zrejme ROM zatiaľ nie je vhodná na denné používanie. To sa však môže veľmi rýchlo zmeniť, nakoľko na nightly verziách pracujú vývojári takmer denne. Ak si tento systém chcete na Galaxy Nexus nainštalovať, okrem samotnej ROM budete potrebovať aj balíček s Google aplikáciami, ktorý treba flashnúť manuálne alebo cez na to určenú aplikáciu. Ak si novú CyanogenMod ROM nainštalujete, dajte nám vedieť, ako sa vám pozdáva a čo všetko na nej funguje.

Náš tip
Nexus 10 získal Android 6.0 Marshmallow. Vďaka CyanogenMod-u

Zdroj: AndroidPolice

18.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+