MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém

Fakt, že výkon tohto zariadenia nie je ničím výnimočný, môže byť v značnej miere ovplyvnený aj ťažkopádnou systémovou nadstavbou, ktorú Samsung vo svojich smartfónoch využíva. Tá je vo všetkých smeroch odlišná od čistého Androidu, čo badať už na uzamykacej obrazovke. Ďalšie odlišnosti sú prítomné aj na domovskej obrazovke, ktorá je obohatená o inteligentného asistenta Bixby. Ten síce má svoje výhody, no stále nevie po Slovensky.

Pozmenený je aj dizajn rýchlych prepínačov, ktoré môžete jednoducho presúvať, ale aj pridávať či mazať. Upraviť možno aj poradie tlačidiel v navigačnom panely. Po potiahnutí prstom zdola nahor na domovskej obrazovke sa otvorí ponuka všetkých nainštalovaných aplikácii, ktoré možno jednoducho umiestniť do zložiek. No a treba tiež pripomenúť, že ak sa vám náhodou predvolený vzhľad prostredia nebude páčiť, vždy ho môžete zmeniť vďaka rôznym témam.

Čo sa predinštalovaných aplikácii týka, Samsung Galaxy J6+ ich ponúka vcelku veľa. K dispozícii sú tie priamo od výrobcu, ale aj tie od spoločností Google a Microsoft. Nie všetky z nich sa dajú odinštalovať, a tak sa musíte pripraviť na to, že vám budú zaberať miesto na úložisku. Väčšinu z nich ale možno, našťastie aspoň zakázať, a tak vás aspoň nebudú otravovať aktualizáciami.

Systém od Samsungu je síce pomerne ťažkopádny, no zato obsahuje veľké množstvo pokročilých funkcií. Tie sa skrývajú v nastaveniach, v ktorých sú schované hneď na niekoľkých miestach. Najviac ich nájdete pod záložkou “Pokročilé funkcie”, kde na vás čaká napríklad možnosť aktivácie herného režimu, ktorý po zapnutí hry zastaví upozornenia a obmedzí chod ostatných procesov.

Zároveň tu môžete zapnúť aj zmenšenie zobrazenia, vďaka čomu budete smartfón jednoduchšie ovládať jednou rukou a dostalo sa aj na gestá snímačom odtlačkov, ktoré vám umožnia potiahnutím po vypínacom tlačidle stiahnuť panel oznámení. Medzi užitočné funkcie bez pochýb patrí aj tá, ktorá vám dovolí stíšiť vyzváňanie telefónu jeho prevrátením na displej.

 

V tejto časti nastavení môžete taktiež naklonovať jednu z vašich komunikačných aplikácii. Ak teda aktívne využívate napríklad dva účty na Facebooku, môžete k nim pristupovať jednoduchšie. No a v systémových nastaveniach môžete taktiež aktivovať takzvaný jednoduchý režim, ktorý využijú najmä neskúsení a nenároční používatelia. Inak je systém založený na Androide 8.1.0 Oreo a jeho stabilita je priam ukážková.

Multimédiá

Samsung Galaxy J6+ síce obsahuje veľkú obrazovku, ktorá ho priam predurčuje na skvelé multimediálne zariadenie, no tým bohužiaľ nie je. Z tohto hladiska sa totiž nevynára ani len z vôd priemeru, za čo môže už zmienené nízke rozlíšenie displeja. To má za následok, že si prezeranie videí, filmov a obrázkov nebudete nejako extrémne užívať.

Na druhú stranu, ak si už nejaké to video na tomto smartfóne pustíte, reprodukcia zvuku na tomto telefóne vás rozhodne nesklame. Hlavný reproduktor je totiž dostatočne hlasný a hoci postráda basovú zložku, tak ho možno označiť za vydarený. Oceniť musíme aj umiestnenie reproduktora, vďaka ktorému ho je prakticky nemožné zakryť rukou. No ale aby tej chvály nebolo už nejako priveľa, tak slúchadlá umiestnené v balení na počúvanie hudby určite neodporúčame.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
6.11.2018

+