MojAndroid

Tak ako každý výrobca smartfónov, aj spoločnosť Samsung dokáže vždy najviac zaujať svojimi vlajkovými loďami. Tie však okrem výnimočných vlastností disponujú aj vskutku vysokou predajnou cenou, ktorá nie je bežným spotrebiteľom veľmi po chuti. Práve preto venuje tento kórejský gigant rovnaké množstvo pozornosti aj smartfónom strednej triedy, ktoré uspokoja požiadavky menej náročných používateľov a zároveň neznásilnia ich peňaženku. Presne takýmto telefónom by mal byť Samsung Galaxy J6+.

Predajné balenie

Pri prvom kontakte s bielo modrou škatuľou musí byť ihneď každému jasné, že sa v jej vnútri skrýva zariadenie s cenovkou pod 300 €. Nejde ani tak o to, že by predajné balenie smartfónu Samsung Galaxy J6+ pôsobilo lacno, ako skôr o to, že pôsobí úplne obyčajne. Tento dojem, nanešťastie, nezmizne ani po otvorení balenia, keďže jeho prezentácia nie je nijak oslnivá. Čo sa obsahu týka, dostalo sa na stručné návody, spinku slúžiacu na otvorenie SIM slotu, nabíjací adaptér, microUSB kábel a základné slúchadlá. Tie kvalitou neohúria, no pozitívne je, že na ne výrobca nezabudol.

Konštrukcia a dizajn

Už dávno neplatí, že smartfóny strednej triedy ponúkajú nekvalitnú konštrukciu, ktorá je spravidla vyrobená z menej kvalitných materiálov. Práve naopak, tieto zariadenia si dnes technologicky menej skúsení jedinci môžu hravo pomýliť s vlajkovými loďami. Podobne je tomu aj pri smartfóne Samsung Galaxy J6+, ktorý je vyhotovený z kombinácie plastu a tvrdeného skla. Tvrdené sklo prekrýva celú zadnú, ako aj prednú stenu, zatiaľ čo plast sa dostal do rámu zariadenia.

Rám pritom veľmi dobre imituje hliník, vďaka čomu budete mať pri držaní modelu J6+ pocit, že je hodnotnejší ako v skutočnosti je. Spracovanie konštrukcie je na vynikajúcej úrovni a všetko spolu krásne lícuje. Nikde sa ani nič neprehýba a otravovať vás nebude ani žiadne škrípanie či vŕzganie. Vďaka jemne zaobleným hranám sa Samsung Galaxy J6+ celkom príjemne drží v rukách, avšak chvíľku si možno budete zvykať na jeho väčšie rozmery.

Hoci predná strana ponúka Infinity displej, ten obkolesujú aj vcelku výrazné rámiky. Nejde však o nič strašné a v danej cenovej kategórii sú rámiky vôkol obrazovky prijateľné. Po dizajnovej stránke sa J6+ rozhodne nemá za čo hanbiť. Ide o decentný telefón, ktorý nijak výrazne neohúri, no ani nesklame. Predná stena obsahuje okrem už zmieneného displeja hovorový reproduktor, selfie fotoaparát, prisvetlovaciu LEDku a potrebné senzory. Zadná stena zase nesie logo výrobcu, duálny fotoaparát a taktiež duálny LED blesk.

Do spodnej hrany sa zmestil audio jack konektor, primárny mikrofón a microUSB konektor. Vrchná hrana neobsahuje nič, zatiaľ čo tá ľavá nesie tlačidlá na reguláciu hlasitosti a šuplíky na dvojicu SIM kariet a jednu microSD kartu. No a pravá hrana nesie zase hlavný reproduktor, ktorý susedí so skenerom odtlačkov prstov a tlačidlom vypínania v jednom.

Hoci je umiestnenie skenera odtlačkov zaujímavé a aj pomerne praktické, jeho spracovanie už také dobré nie je. Toto tlačidlo je totiž jemne zapustené do konštrukcie a poriadne ťažko sa nahmatáva. Zo začiatku s ním teda budete s veľkou pravdepodobnosťou bojovať. Inak ale skener funguje vcelku spoľahlivo, no nie je práve najrýchlejší.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
6.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+