MojAndroid

Pravý fanúšik značky Samsung určite vie, že tento výrobca rozdeľuje svoje modely do istých radov. Za najvyšší rad je možné považovať sériu S a Note, ako strednú triedu smartfóny zo série A a ako nižšiu, a zároveň najlacnejšiu triedu telefóny Samsung Galaxy J. Od tejto cenovej kategórie smartfónov sa zvyčajne neočakávajú zázraky. Nový Samsung Galaxy J4+ nás však presvedčil o tom, že schopnosti tohto výrobcu skonštruovať skvelo vyzerajúci kvalitný smartfón sú naozaj obrovské, a tento model je schopný prekvapiť v rôznych oblastiach. Nie je ale všetko také ružové, ako sa na prvý pohľad mohlo zdať, a kompromisy museli predsa niekde nastať.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Balenie: Dobrý základ

Po otvorení bledomodrej škatuľky sa vám naskytne pohľad na samotný telefón. Pod ním sa nachádzajú nevyhnutnosti, ako je nabíjací kábel, 5V/1A nabíjačka, špendlík na vyberanie šuflíka pre SIM karty a pamäťovú kartu, stručná príručka, a ako bonus, kôstkové slúchadlá s koncovkou pre 3.5 mm Jack konektor. Tie však hrajú veľmi podpriemerne a odporúčali by sme ich len na telefonické hovory. Na počúvanie hudby by sme určite radšej využili iné slúchadlá.

Konštrukcia a dizajn: Pripomína drahšie modely

Telefón hneď po vybalení zapôsobil veľmi príjemným dojmom. Jeho prednej strane dominuje obrovský 6-palcový “Infinity” displej, okolo ktorého sú veľmi úzke rámčeky. Nad displejom sa nachádza reproduktor pre telefonické hovory, “selfie” kamera, senzor priblíženia a predný LED blesk s tromi úrovňami intenzity svietenia. Dolná brada je potom úplne prázdna a nenachádzajú sa na nej ani navigačné tlačidlá či skener odtlačkov prstov (ten sa na smartfóne nenachádza vôbec, tak ako aj notifikačná LED dióda). Horný roh telefónu je potom úplne prázdny, na pravom boku nájdete tlačidlo na zapínanie/vypínanie spolu s hlavným reproduktorom. Tlačidlá hlasitosti, sloty na pamäťovú kartu a dve SIM karty ďalej nájdete na ľavom boku zariadenia. Pri pohľade zo samého spodku uvidíte zastaraný micro-USB konektor, dierku s mikrofónom a 3,5 mm Jack konektor pre audio výstup.

Dizajn tohto modelu je jednoznačne podarený, aj keď celé boky telefónu sú tvorené plastom. Plast je to však lesklý, a rozhodne nepôsobí lacným dojmom. Po otočení telefónu displejom nadol uvidíte fotoaparát spolu s LED bleskom. Pod týmito prvkami sa nachádza hrdé logo spoločnosti Samsung. Celá zadná strana je pokrytá lesklým plastom, ktorý veľmi nápadne pripomína prémiovejšie sklo.

Telefón sa vo väčších rukách drží pohodlne a nekĺže sa. Obsluhovať ho jednou rukou ale môže spôsobovať problémy, tak treba predom povedať, že sa jedná o vcelku veľký kus hardvéru. Telefón je hrubý necelých 8 mm a váži 178 gramov, čo sa dá považovať vzhľadom na veľkosť telefónu ako prípustné hodnoty. Upozorňujeme, že výrobca nehlási žiadnu zvýšenú odolnosť voči škrabancom, vode či prachu.

Displej: Jedna zo slabín telefónu

Mnohí z vás sa najmä kvôli nasledovnej informácii rozhodnú pre kúpu iného smartfónu. Displej Samsungu Galaxy J4+, ktorý má prívlastok “Infinity”, disponuje moderným pomerom strán 18,5:9. Keďže sa nachádzame v nižšej cenovej kategórii, zobrazovač nie je typu AMOLED, ale jedná sa o IPS panel. Ten má však veľmi pekné farby, na druhú stranu by mohol mať o čosi vyšší maximálny jas. Čo ale mnohých zarazí je jeho rozlíšenie.

Tento 6-palcový displej má rozlíšenie 720×1480 pixelov. Na takej veľkej ploche je to značne cítiť a jednotlivé pixely je možné vidieť už pri bližšom, detailnejšom pohľade. Oveľa radšej by sme tu videli panel s rozlíšením Full HD+. Nízke rozlíšenie má však aj svoju kladnú stránku, a to vplyv na výdrž batérie, o ktorej si povieme viac v inej časti článku.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+