MojAndroid

Najviac inovácií v segmente mobilných zariadení prinášajú v posledných dvoch rokoch jednoznačne skladacie smartfóny s ohybnými displejmi. Minuloročný  model Samsung Galaxy Fold bol ale kvôli oneskorenému vydaniu v dôsledku problémov s displejom skôr neúspechom. Napriek tomu naň Samsung nezabúda. Podľa portálu GSMarena mu nová aktualizácia má priniesť viaceré funkcie jeho nástupcu Galaxy Z Fold 2.

Jednoduchšie zobrazenie viacerých aplikácií na jednej obrazovke

Prvou funkciou, ktorej sa dočkajú majitelia minuloročného modelu, je App Pair. Tá umožňuje zobraziť jedným kliknutím v bočnom panely tri preferované aplikácie na  jednej rozdelenej obrazovke. Vďaka ďalšej vylepšenej funkcii Multi-Active Window bude patriť jednej z aplikácii spodná časť obrazovky a ďalšie dve sa podelia o hornú. Rozmery okien si samozrejme používateľ bude môcť nastaviť jednoduchým ťahom po ich okraji. Do bočného panelu si môže vybrať až 22 aplikácií, ktoré sa následne v Multi-Active Window zobrazia pretiahnutím ich ikonky z bočného panelu na hlavnú obrazovku.

Bezdrôtový Samsung DeX a vylepšený fotoaparát

Desktopový režim Samsung DeX bude možné zobraziť na vybraných smart televízoroch Samsungu bezdrôtovo. Displej Galaxy Fold potom poslúži ako klávesnica a touchpad. Fotoaparát získa funkciu Auto Framing, ktorá automaticky priblíži alebo oddiali záber podľa počtu snímaných ľudí. Zároveň dokáže automaticky sledovať pohyb osoby, aby bola umiestnená v strede fotografie. Funkcia Dual Preview zase zobrazí nadhľad scény zároveň na obidvoch displejoch.

Capture view ukáže posledných 5 fotiek alebo videí na ľavej strane ohybného displeja a nadhľad scény na pravej. Funkcia Jednotlivé snímky(Single Take) umožní zobraziť vytvorené fotografie vo vysokom rozlíšení aj na vonkajšom displeji pri fotení selfie fotografií. Režim Pro Video získa možnosť natáčať videá so širokouhlým pomerom strán 21:9 pri frekvencii 24 fps. Aktualizácia tiež vylepší možnosti Wi-Fi. Umožní zdielať heslá k Wi-Fi sietiam a zobraziť rýchlosti Wi-Fi sieti vo vašej blízkosti.

Náš tip
Huawei poprel informácie o predaji Honoru, avšak až také jasné to nie je
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+