MojAndroid

Ekosystém. Dôležité slovíčko pre najväčšie technologické firmy sveta. Práve ekosystém je to, čo používateľa dokáže pri konkrétnej značke udržať dlhšie, a zároveň mu ponúka funkcionality, ktoré by inde nemal. A presne toto je aj prípad Samsungu, ktorého porfólio produktov je naozaj obrovské.

Spoločnosť len nedávno predstavila zariadenia série Samsung Galaxy FE, konkrétne nový smartfón, dva tablety a slúchadlá. Okrem toho bolo na trh uvedené aj nové lokalizačné zariadenie Galaxy SmartTag2. Aj tieto zariadenia môžu medzi sebou komunikovať tak, ako aj ostatné z dielne juhokórejského výrobcu.

Samsung Galaxy SmartTag2
Samsung Galaxy SmartTag2 | Zdroj: Samsung

Smartfóny, tablety, a najmä zariadenia do domácnosti spája jedna dôležitá vec – SmartThings. Práve SmartThings je miesto, v ktorom máte pod palcom všetky tieto zariadenia, môžete ich ovládať, nastavovať a upravovať. Slúchadlá a hodinky primárne využívajú aplikáciu Galaxy Wearable, ktorá používateľovi poskytne ešte viac nastavení. Tieto aplikácie môžete využívať v každom smartfóne či tablete od Samsungu.

Okrem klasického ovládania je v ponuke aj ovládanie zariadení hlasom, do systému je možné pripojiť vášho obľúbeného asistenta. Či už Bixby od Samsungu alebo Google Asistenta.

Dôležitou súčasťou tohto ekosystému je automatizácia. Práve toto robí zariadenia v ňom naozaj inteligentnými, pretože dokážu fungovať samostatne na základe aktuálnych premenných.

Spolupráca horúcich noviniek

Výborná je aj spolupráca nových Galaxy zariadení. Či už pomocou aplikácie SmartThings alebo aj bez nej. V zásade platí, že na všetko vám stačí mať nastavený rovnaký Samsung účet vo všetkých zariadeniach.

Internetový prehliadač Samsung si pamätá vašu históriu, prihlasovacie údaje a všetko ostatné. To znamená, že ak začnete prehliadať na tablete, môžete bez problémov pokračovať na smartfóne.

Samsung FE novinky
Zdroj: Samsung

A funguje aj vzájomné kopírovanie textu medzi viacerými zariadeniami. To znamená, že ak nejaký text skopírujete na svojom Galaxy smartfóne, v tablete stačí len prilepiť a obsah  je skopírovaný.

Aj najnovší Galaxy SmartTag2 funguje s Galaxy zariadeniami absolútne jednoducho. Pripnúť si ho môžete na kľúče, svojho domáceho miláčika či vložiť do peňaženky či do batožiny na letisku a vždy budete vedieť, kde sa tieto pre vás dôležité veci nachádzajú. Aktuálnu polohu si jednoducho pozriete vo svojom Galaxy S23 FE aj v tablete Galaxy Tab S9 FE.

Pokiaľ používate bezdrôtové slúchadlá, napríklad Galaxy Buds FE na svojom Samsung tablete a niekto vám volá na telefón, slúchadlá sa automaticky prepoja práve k nemu, aby bol celkový zážitok bezproblémový. Bez ohľadu na to, či do ruky zoberiete tablet alebo smartfón, slúchadlá budú vždy pripojené k zariadeniu, ktoré aktuálne používate.

samsung ekosystem
Zdroj: Samsung

Súbory môžete medzi zariadeniami posielať veľmi jednoducho prostredníctvom funkcionality Quick Share a zabudnúť nesmieme ani na obľúbený DeX. Stačí smartfón alebo tablet pripojiť k monitoru a ihneď máte k dispozícii plnohodnotnú plochu, vďaka ktorej môžete pracovať pohodlne ako na počítači.

A takto by sme mohli pokračovať ďalej. Ekosystém Samsungu je veľký, skvelý a zariadenia medzi sebou komunikujú príkladne. Existuje obrovské množstvo rôznych funkcionalít, ktoré sa môžu stať vašimi každodennými parťákmi pri práci, ale aj zábave.

15.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+