MojAndroid

Aktualizácia na Android 10 pre Samsung Galaxy A70 ničí nabíjací okruh. Aktualizácia je bohužiaľ stále v obehu, aj keď by ju mali stopnúť. Najnovšia aktualizácia na Android 10 totiž obsahuje závažnú chybu, ktorá spôsobuje to, že zariadenie sa ani nezapne.

Podľa Sammobile je chyba spôsobená dvoma verziami nabíjacích okruhov, ktoré Samsung použil pri výrobe. Nabíjací okruh má na starosti vyváženie napätia pri nabíjaní zariadenia a slúži na napájanie obrazovky. Tento okruh je spolu s matičnou doskou aktualizovaný pri každej aktualizácii. Avšak aktualizácia pre Samsung Galaxy A70 zlyhá v prípade, že majiteľ má staršiu verziu nabíjacieho okruhu na matičnej doske.

Zjednodušene softvér sa aktualizuje na matičnej doske, ale na nabíjacom okruhu nie a to vedie k nezhode vo verzii softvéru. Táto nezhoda vedie ďalej k tomu, že mobil si bude myslieť, že batéria je vybitá a neumožní mobilu sa zapnúť. Jediné riešenie je návšteva servisného centra Samsungu.

Aktualizácia Samsung Galaxy A70

Táto aktualizácia je stále v obehu!

Správa prichádza síce z Holandska, ale zatiaľ sa nevie, v ktorých iných štátoch sa použila táto staršia verzia nabíjacieho okruhu. Situácia je ešte horšia, Samsung sa ani nevyjadril a neupozornil svojich zákazníkov na potencionálny problém a necháva aktualizáciu v obehu.

Aktualizujeme: Slováci túto chybu nehlásia

Čitatelia sa vyjadrili, že táto chyba sa u nich neobjavila, takže ak máte A70 zo slovenskej distribúcie, nič vám nehrozí. Pokojne aktualizujte svoje zariadenia bez obáv.

Nová sekcia: nákupný poradca

Plánujete kúpiť smartfón od Samsungu a neviete sa rozhodnúť? Vybrali sme pre vás najlepšie modely Samsung, ktoré si momentálne môžete kúpiť. Hľadáte iný smartfón, prípane príslušenstvo? Navštívte nášho nákupného poradcu, ktorý vám s výberom pomôže.

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
10.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+