MojAndroid

Samsung nespomaľuje tempo a raketovou rýchlosťou aktualizuje svoje modely na najnovšiu nadstavbu One UI 5.1. Len nedávno sme informovali o jej dostupnosti pre Galaxy A53, teraz ju dostáva aj predchodca – Samsung Galaxy A52s 5G. Téme sa venoval portál Sammobile.

Samsung Galaxy A52s 5G a One UI 5.1

Nejde o aktualizáciu na najnovší operačný systém Android 13. Tú už tento model dostal dávnejšie, konkrétne v novembri minulého roka, spoločne s Galaxy A52. Avšak v tom čase ešte najnovšia nadstavba dostupná nebola, takže bol aktualizovaný na One UI 5.0. Verzia 5.1 bola predstavená spoločne so sériou Samsung Galaxy S23. A tak sa opäť spustil proces aktualizácií pre všetky modely, pre ktoré to Samsung naplánoval.

Samsung Galaxy A52s 5G zadná strana
Samsung Galaxy A52s 5G | Zdroj: Zdenka Smalecová 

Firmvér pre A52s 5G s najnovšou nadstavbou má označenie A528NKSU2EWB4 a ako už býva zvykom, ide o pomerne veľkú aktualizáciu. Zdroj jej presnú veľkosť neuvádza. Ak dorazila už aj k vám, dajte nám o tom vedieť v komentároch pod týmto článkom. Aktualizácia sa podľa zdroja šíri v domovskej Južnej Kórei, no je pravdepodobné, že už prišla aj do Európy.

Samsung Galaxy A52s 5G prišiel na trh v auguste 2021 s operačným systémom Android 11, takže už dostal dve veľké aktualizácie systému.

Aktualizuje aj konkurencia

Svoje smartfóny sa pravidelne snaží aktualizovať aj konkurencia. Xiaomi momentálne pracuje na update svojich modelov na nadstavbu MIUI 14, v poslednom období dostali aktualizácie aj smartfóny značiek Huawei, OnePlus, Asus a ďalších.

Náš tip
Máte radi vanilkovú zmrzlinu? Android 15 dostal kódové označenie
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+