MojAndroid

Informácie o trojici budúcoročných smartfónov strednej triedy série Galaxy A spoločnosti Samsung sa tento týždeň objavili na internete. Upozornil na to portál GSMArena. Niektoré z ich špecifikácií poodhalil aj portál SamMobile.

Budúcoročné modely série Galaxy A odhalila Bluetooth certifikácia

Smartfóny série Galaxy A patria k najpredávanejším modelom v ponuke slovenských operátorov a iste platí aj pre spoločnosť Samsung. Tohtoročné Samsung Galaxy A33 5G a Galaxy A53 5G ponúkajú v strednej triede kvalitné AMOLED displeje a dostatočne výkonné čipsety. Hlavným lákadlom je však optická stabilizácia fotoaparátu a vodoodolnosť certifikácie IP68, ktoré nie sú v tejto triede bežné.

Samsung Galaxy A33 5G | Zdroj: Milan Menšík

Na internete sa teraz objavili informácie o budúcoročných modeloch Samsung Galaxy A14 5G, Galaxy A34 5G a Galaxy A54 5G, ktoré boli spozorované na oficiálnych stránkach certifikácie Bluetooth SIG. Podľa nej by mal Galaxy A14 5G využívať starší Bluetooth 5.2. Zoznam ďalších dvoch zariadení (s produktovým označením SM-A346B a SM-A546B) na certifikačnej platforme potom odhaľuje, že sú vybavené novším Bluetooth 5.3.

Zmeny v displejoch, čipsetoch a fotoaparátoch

Certifikácia tiež naznačuje, že smartfóny sú teraz o krok bližšie k uvedeniu na trh. V prípade Galaxy A34 5G a Galaxy A54 5G sa očakáva, že budú predstavené niekedy v budúcom štvrťroku. Špekulovalo sa tiež, že Samsung uvedie na trh Galaxy A74 5G, ale zatiaľ o nie sú žiadne oficiálne zmienky. Podľa predchádzajúcich únikov budú mať Galaxy A34 5G a Galaxy A54 5G displej s pomerom strán 20:9, podobne ako vlajkové smartfóny spoločnosti.

Samsung Galaxy A53
Samsung Galaxy A53 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Predošlá generácia Galaxy A33 5G a Galaxy. A53 5G mala totiž pomer strán 19,5:9. Obidva budúcoročné smartfóny budú mať tiež dizajn podobný vlajkovým lodiam spoločnosti. Ako je už dlhšie známe, tak Samsung tieto smartfóny nevybaví hĺbkovým snímačom fotoaparátu. Namiesto toho by sme na jeho mieste mohli vidieť 5 MP makro snímač.

Spoločnosť sa tiež chystá použiť primárny snímač s 50 MP rozlíšením pre Galaxy A54 5G. To je o niečo horší parameter (pokiaľ ide o rozlíšenie) v porovnaní s Galaxy A53, ktorý má 64 MP fotoaparát. Podľa benchmarku Geekbench bude Galaxy A54 5G využívať čipset Exynos 1380. Ide o nástupcu čipsetu Exynos 1280, ktorý je v Galaxy A53 5G. Podľa výsledkov benchmarku má Exynos 1380 oveľa väčší výkon v porovnaní s jeho predchodcom.

Náš tip
AKCIA: Tieto platené Android aplikácie a hry sú teraz dostupné úplne ZADARMO
27.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+