MojAndroid

Nie je to len Google, kto si pravidelne robí žarty počas 1. apríla. Aj spoločnosť Samsung využíva príležitosť a vystrelila si zo svojich fanúšikov predstavením nových high-tech inteligentných rukavíc Samsung Fingers. Výrobca po prvý krát využil najnovšiu technológiu flexibilného Super Emo-LED, ktorý je umiestnený na dlani, má rozmer 3-palce a výborné rozlíšenie UHD. Aby toho nebolo málo, integrovaný je aj 16 MPx fotoaparát, ktorý ponúkne tie najlepšie možné selfies.

V tomto momente nie je známe, aký procesor budú rukavice integrovať, no k ďalším parametrom môžeme pripísať 4 GB pamäte RAM, 32/64 GB vnútorné úložisko, zabudovaný reproduktor a mikrofón a širokú škálu senzorov – Palm-Rec , teplomer, akcelerometer, gyroskop, proximity, kompas, barometer, snímač okolitého svetla, IR a snímač tepovej frekvencie. Zaujímavosťou je skrytý laserový projektor s rozlíšením 1920 x 1280 pixelov. Ak si však budete chcieť pozrieť film, budete musieť mať poriadne silnú ruku aby ste ju udržali viac než hodinu namierenú na stenu. Neuveriteľná je tiež váha len 1 gram a hrúbka len 0,2 mm. Samsungu sa zrejme podarilo vyvinúť špeciálne materiály, ktoré sú super ľahké.

V redakcii nás zaujal spôsob, akým zariadenie ovládate prostredníctvom dostupných 25 gest. Môžete nimi odpovedať na telefónne hovory, zrušiť hovory alebo začať hovor. Najlepšie to pochopíte z nižšie uvedeného obrázka. Rukavice Samsung Fingers sú skutočne revolučným produktom, ktorý vytvára nové možnosti v mobilnom svete. Spoločnosť tiež uvádza, že v budúcnosti sa dočkáme aj inteligentných ponožiek, ktoré vytvorí v spolupráci s inštitútom NASTI (Nationally Accredited Socks Institute). Srandy bokom, koľko z vás by takýto produkt v skutočnosti aj nosilo ?

Viac informácií o rukaviciach sa dozviete na stránkach Samsungu.

Samsung-Fingers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+