MojAndroid

Samsung zverejnil ďalšie informácie ohľadom pripravovaného čipu Exynos 5250, o ktorom sme po prvýkrát písali ešte v novembri minulého roka. Vtedy sa objavili prvé správy, ktoré naznačovali príchod tohto čipu v druhom kvartáli tohto roka. Teraz sme sa už prehupli do 3Q a s ním sa končí aj hluché obdobie, v ktorom sme o Exynose 5250 nič nové nedozvedeli. Spoločnosť Samsung totiž v tomto týždni zverejnila detailnú správu, v ktorej informuje o funkciách nového čipu.

Exynos 5250, teraz nazývaný Exynos 5 Dual, bude prvým komerčne dostupným SoC čipom s architektúrou Cortex A-15. V prvých zariadeniach by sa mal objaviť už do konca tohto roka. Exynos 5 Dual ponúkne dve jadrá Cortex A-15 s taktom až 1,7GHz. Chýbať nebude ani výkonná grafika v podobe Mali T-604 s podporou najnovších štandardov ako OpenGL ES 3.0 či OpenCL 1.1 full profile. Samsung do nového čipu implementoval aj podporu pre USB 3.0, ktoré dosahuje maximálne prenosové rýchlosti až do 3Gbps, čo je 10-násobne viac, ako pri USB vo verzii 2.0. USB 3.0 v novej generácii Exynos procesorov dokáže navyše operovať v dvoch režimoch – Host alebo Device. Okrem toho, že svoje zariadenie prepojíte s PC, budete môcť využiť aj možnosť pripojiť externé periférie ako myši, klávesnice alebo modemy pre mobilný internet.

Nový SoC čip Exynos 5 Dual prináša podporu:

  • Displejov až do rozlíšenia WXQGA (2560×1600)
  • WiFi displeja
  • Duálnych pamätí RAM LPDDR3 s taktom 800MHz
  • Natáčania Full HD videa 1080p pri 60 snímkoch za sekundu a  VP8 dekóder

Nový čip bude vyrábaný 32nm výrobným procesom, ktorý okrem iného zaistí aj o 30% menšiu spotrebu energie. Ako sme už v úvode spomínali, mal by sa v prvých zariadeniach objaviť ešte do konca tohto roka a podľa nepotvrdených informácií, by svoju premiéru mohol mať dokonca v novom Galaxy Note 2. Táto možnosť sa nám však zdá ako málo pravdepodobná.

Zdroj: phandroid

11.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+