MojAndroid

Samsung posúva technologické hranice pri výrobe displejov a má ambiciózny plán. Zatiaľ čo dnes sa v mobilných zariadeniach bežne objavujú jednotky s Full HD, prípadne 2K rozlíšením, juhokórejský výrobca chce túto hranicu posunúť výrazným skokom vpred. Vyrobiť chce totižto panel, ktorého rozlíšenie by bolo 11K a disponoval by hustotou 2250 PPI.

Samsung na vývoji takéhoto displeja spolupracuje s vládou v Južnej Kórei, ktorá do projektu investuje 26,5 milióna dolárov. V nasledovných piatich rokoch chcú vytvoriť displej s veľkosťou 5,75-palcov s presným rozlíšením 11264 х 6336 pixlov. To je štvornásobne viac ako ponúkajú dnešné QHD displeje, akými disponuje napríklad Samsung Galaxy S6, či LG G4. Prvý verejne prístupný prototyp bude demonštrovaný na Zimných olympijských hrách v roku 2018.

A načo takto vysoké rozlíšenie? Detaily ohľadom jeho využitia sú veľmi strohé, Samsung však spomína niečo ohľadom 3D efektu. Takto vysoké rozlíšenie má údajne slúžiť na emuláciu zobrazenia 3D priestoru, a to prostredníctvom optickej ilúzie. A to údajne nie je všetko. Podľa Chu Hye-Yong zo Samsung Display je 11K rozlíšenie len začiatok a s postupným vylepšovaním materiálov a súčiastok môže byť ešte oveľa vyššie.

Zdroj: phonearena

10.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+