MojAndroid

Úniky sa v dnešnej dobe stávajú čoraz bežnejšími a už pomaly niet zariadenia, o ktorom sa nevie všetko ešte pred oficiálnym predstavením. Výrobcom sa to však nepáči a chystajú sa zakročiť proti ľuďom, ktoré úniky šíria. Vojnu proti nim začala spoločnosť Apple a podľa portálu Android Authority sa k nej teraz pridáva juhokórejský gigant Samsung.

Samsung sa údajne chystá zamerať na uniknuté obrázky a videá a bude ich mazať za porušenie autorských práv. Týkať sa to bude len originálnych príspevkov, ktoré sa väčšinou zdieľajú cez sociálne siete, a nie portálov, ktoré o únikoch informujú.

Úniky výrobcom nepomáhajú, práve naopak

Na prvý pohľad sa môže zdať, že úniky výrobcom pomáhajú, no očividne to tak nie je. Spoločnosti svoje produkty zvyčajne predstavujú na veľkých a drahých udalostiach, no zákazníci nemajú dôvod sa zúčastniť, ak už vedia všetko o predstavovaných produktoch. Tým spoločnosti prídu o tržby z predaja lístkov. Úniky navyše zabíjajú napätie a moment prekvapenia, ktoré sa okolo nových produktov prirodzene vytvárajú.

Samsung Galaxy A72
Samsung Galaxy A72 | Foto: Redakcia

Samsung Galaxy A72 

To, či tento boj bude efektívny, je už otázne. Uniknuté informácie sa zvyčajne zdieľajú hneď po uverejnení, čím sa stihnú rozšíriť do rôznych kútov internetu skôr, ako Samsung odstráni originálny zdroj. Navyše sa vraví len o mazaní obrázkov a videí, no na sociálnych sieťach sa pravidelne objavujú aj úniky v textovej forme.

Náš tip
Samsung Galaxy Buds 2: Všetky informácie na jednom mieste

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+