MojAndroid

Začiatkom minulého týždňa sa začali šíriť informácie, že spoločnosť Samsung podala žiadosť o patent týkajúci sa optického in-display skenera odtlačkov prstov. Je pravdepodobné, že bude súčasťou budúceho Galaxy S10. O pár okamihov neskôr bol skutočne zverejnený patent, čím sa potvrdilo, že spoločnosť Samsung sa skutočne hodlá tejto technológii venovať.

Zatiaľ čo predchádzajúci patent popisoval podobnú implementáciu, aké existujú aj v súčasnosti, pričom iba časť displeja by bola použitá ako snímač odtlačkov prstov. Najnovšia verzia patentu predstavuje pokročilý full-screen in-display snímač odtlačkov, ktorý využíva vlastný procesor (s malou spotrebou energie). Pomocou neho by sa mal zvýšiť jas obrazovky ihneď po dotyku a tiež snímač odtlačkov prstov by mal až tri razy nasmínať prst, čo zvýši mieru bezpečnosti. Nový senzor bude teda presnejší, jednoduchší na používanie a rýchlejší ako súčasné technológie. Jeho všestrannosť by mohla byť dokonca použítá už aj v dlho plánovaných ohybných zariadeniach.

Samsung zrejme odignoruje notch a vytvorí zariadenie bez akýchkoľvek rámov

Spoločnosť Samsung sa snaží vyhnúť zárezom v displejoch svojich zariadení. Namiesto toho sa zameriava na iné technológie, ktoré umožnia úplné odstránenie „rámov“ z displeja (známejší je azda pojem bezel, pozn. red.). Avšak aby bolo niečo takéto dosiahnuteľné, bolo by potreba niekde „ukryť“ kamery a senzory. Čo keby sa uložili pod displej? Presne o toto ide Samsungu.

Samsung Display uskutočnil v Číne akciu „2018 Samsung OLED Forum„, kde bolo pozvaných zhruba 20 zákazníkov. Hovorili  o množstve funkcií „pod displejom“, vrátane in-display skenera odtlačkov prstov, zvukovej technológie a aj o kamerách pod obrazovkou. Hlavnou ideou je predstava, že displej by sa stal transparentným, keby používateľ zapol prednú kameru, v opačnom prípade by normálne zobrazoval obsah.

Zariadenia bez rámov, ktoré sú v prednej časti tvorené iba displejom, sú budúcnosťou inteligentných displejov. Zdá sa, že Samsung úplne odignoruje trendový zárez v displeji a bude sa venovať iba vízii takejto technológie.

 • Vlado

  hlavne by mal popracovať na odolnosti skla …dnes mi vypadol z vrecka note 9 na plavajucu podlahu (bol som v podrepe, takže nie veľká výška) a poškrabal sa … sú to vlásočnice, ale aj tak naserie to človeka ………

  • Lendo

   No co uz,ja mam tiez vlasocnice aj napriek original samsung krytu,a to mi nespadol…

   • Vlado

    nevyjadrujem sa k týmto displejom … mal som Samsung od S1 a čím novší, tým náchylnejší

    • Lendo

     No nie displej ale ochranne sklo(v mojom pripade aj v zadu).No mohli by zapracovat na tom,aj ked nie samsung a spol ale firma corning.Alebo vyrobcovia smartfonov by mohli navrhnut vlastne odolne skla ako motorola…

     • Vlado

      tak tak, presne ako píšeš

+