MojAndroid

Samsung nenechal ani tento rok nič na náhodu a nedávno predstavené Samsung Galaxy S8 a S8+ patria k absolútnej špičke na našom trhu. Tešia sa aj záujmu fanúšikov, keď podľa dostupných informácií iba necelý mesiac od začiatku predaja stihol výrobca predať 5 miliónov kusov svojich smartfónov.

Náš tip
VIDEOrecenzia Samsung Galaxy S8+: O krok bližšie k budúcnosti

Úspech sa dostavil hneď na začiatku predaja

Na niektorých trhoch sa telefóny predávajú ešte oveľa kratšie. U nás sa telefóny predávajú iba od konca apríla, pričom na niektorých trhoch sa telefón ešte ani nezačal predávať. Patrí sem napríklad Čína, kde sa kórejskému gigantovi už dlhšie nedarí, no napriek tomu tu predáva v absolútnom počte množstvo telefónov.

Práve v Číne by chcel ale Samsung preraziť aj so svojimi vlajkovými loďami. Má to ale ťažké, keďže tu dominujú výrobcovia ako Xiaomi, Huawei, OPPO či Vivo. Bojovať s nimi chce aj vďaka partnerským zmluvám, ktoré výrobca uzavrel s mnohými poskytovateľmi multimediálneho obsahu. Vďaka tomu chce Samsung ponúknuť čínskym zákazníkom extra hodnotu, ktorá by ich mohla presvedčiť, aby pri kúpe uprednostnili práve ich telefón.

Samsung prekonáva očakávania

Zdá sa, že výrobcu čaká úspešný rok. Analytik pred nejakým časom predpokladal, že Samsung predá v tomto fiškálnom roku 50 až 55 miliónov kusov svojich vlajkových lodí, čím ešte navýšil svoje predchádzajúce predpoklady, ktoré boli na úrovni 40-45 miliónov. Na skutočné čísla si ešte budeme musieť počkať, no je minimálne pravdepodobné, že tento úspech dá definitívnu pečiatku za nešťastnú kauzu so smartfónom Samsung Galaxy Note 7.

Zdroj: ZDNet via Gizmo China

16.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+