MojAndroid

Samsung je známy tým, že vyrába elektroniku všetkého druhu. Okrem toho sa v portfóliu jeho produktov nachádza aj množstvo drobnejších doplnkov a príslušenstva, napríklad pamäťové karty. A tie Samsung nerobí vôbec zle – najvyššie rady EVO a PRO dokonca odolajú aj extrémnym podmienkam, röntgenovému žiareniu a pôsobeniu magnetu. Tentokrát sa však spoločnosť vyznamenala inak.

Náš tip
Samsung predstavil nové pamäťové karty PRO Plus, ktoré odolajú vode, magnetu aj röntgenu

Samsung začína vyrábať pamäťové karty s kapacitou 256 GB. Pôjde o klasický formát microSD, ktorý sa bude zrejme predávať s redukciou na formát SD. Doteraz ponúkali pamäťové karty maximálne 200 GB a vyrábalo ich hneď niekoľko výrobcov, napríklad známy SanDisk. Nové karty od Samsungu však získajú v tomto rebríčku už čoskoro prvenstvo. Model EVO Plus 256 GB bude vyrábaný V-NAND technológiou a ponúkne prenosové rýchlosti na úrovni 95 MB/s pri čítaní a 90 MB/s pri zápise, pričom podľa informácií Samsungu dokáže uchovať viac ako 55 000 fotografií, 12 hodín 4K videa, 33 hodín Full HD záznamu alebo 23 500 skladieb v MP3 formáte. Samsung na svoje karty bude ponúkať záruku 10 rokov a predávať sa začnú už v júni tohto roku za odporúčanú maloobchodnú cenu $249,99.

Technické parametre | Samsung EVO Plus 256 GB microSD:

  • kapacita: 256 GB,
  • odolnosť: vodeodolnosť (IPX7), voči vysokým teplotám, voči röntgenovému žiareniu, voči magnetu,
  • prenosové rýchlosti: 95 MB/s zápis, 90 MB/s zápis,
  • trieda rýchlosti: UHS-1, Class 10,
  • záruka: 10 rokov.

Zdroj: Samsung

11.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+