MojAndroid

Samsung uvádza na trh nový rad pokročilých SD a microSD kariet, ktoré sú ideálne pre digitálne a mobilné zariadenia. Produkty sú k dispozícii v kategóriách PRO, EVO a Standard.

Nové pamäťové karty sú určené pre rôzne zariadenia  spotrebnej elektroniky. Kým SD karty sú najčastejšie v digitálnych fotoaparátoch, DSLR fotoaparátoch a videokamerách, microSD karty sa používajú predovšetkým v mobilných zariadeniach, ako sú smartfóny a tablety, ale aj v niektorých fotoaparátoch a videokamerách vybavených slotmi pre microSD karty.

microSD samsung

K dispozícii sú pamäťovky v rozsahu kapacity od 4 GB do 64 GB. Typy PRO a EVO podporujú rýchle prenosy dát Ultra High Speed ​​prvého stupňa (UHS-I), takže ponúkajú rýchle čítanie na úrovni 90 MB/s (PRO) a 48 MB/s (EVO). Samsung pre zaistenie vysokej spoľahlivosti nových pamäťových kariet použil pri ich výrobe materiál odolávajúci vode, extrémnym teplotám, röntgenovému žiareniu a pôsobeniu magnetu. Vďaka tomu vydržia všetky modely aj tie najtvrdšie podmienky. Bez problémov by mali obstáť napríklad až 24 hodinový pobyt v morskej vode, zniesť prevádzkové teploty od -25 °C do 85 °C (mimo prevádzky -40 °C až 85 °C) a odolávajú magnetu o sile až 15 000 gaussov. Okrem toho môžu SD karty odolať váhe 1,9-tonového vozidla.

micro SD samsung

Ako bonus Samsung okrem vylepšených vlastností ponúka aj inovovaný vzhľad, ktorý sa vyznačuje rôznym farebným prevedením pre každú kategóriu: profesionálna strieborná v prípade PRO, romantická oranžová pre EVO a smaragdovo modrá pre Standard. Každá je tiež najnovšie výrazne potlačená bielymi číslicami, ktoré zobrazujú jej kapacitu. 

Predaj nových pamäťových kariet bol zahájený na začiatku apríla. Ceny modelového radu microSD Standard začínajú na 4,99 € (4 GB). Karty EVO sú k dispozícii už od 6,99 € (8 GB), 32GB verzia vyjde na 18,89 € s DPH. Najvyšší rad PRO ponúka napríklad 64 GB variant za 69,29 € s DPH.

Zdroj: tlačová správa

9.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+