MojAndroid

Spoločnosť Samsung patrí nielen medzi výrobcov výborných smartfónov, ale aj kvalitných pamäťových kariet. Z najvyššej triedy týchto pamäťových médií sú známe karty typu PRO, EVO či EVO Plus. Logickým nasledovníkom týchto kariet sa stali karty typu PRO Plus. Tie voči svojim predchodcom prinášajú nielen vyššie prenosové rýchlosti pri prijímaní a odosielaní dát, ale aj vyššiu odolnosť. A tá by sa dala označiť až ako “vojenská”. Nové pamäťové karty Samsung PRO Plus totižto ponúkajú odolnosť EC 60529 / IPX7 voči vode, prachu, vysokým teplotám, ale aj voči röntgenovému či magnetickému žiareniu.

samsung-pro-plus-1

V porovnaní s kartami EVO Plus, ktoré ponúkajú prenosové rýchlosti 80MB/s pri sťahovaní a 20MB/s pri zapisovaní, majú nové karty PRO Plus s kapacitou 128 GB vyššie prenosové rýchlosti – 95 MB/s pri sťahovaní a 90MB/s pri odosielaní. Za vyššie prenosové rýchlosti a vyššiu odolnosť voči vonkajším vplyvom si však budete musieť aj značne priplatiť. Nové Samsung karty v 128 GB verzii totižto stoja až 200 dolárov. Kto však chce bezpečné a rýchle úložisko pre svoje dáta, s novými PRO Plus kartami zrejme neurobí krok vedľa.

Zdroj: Samsung

16.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+