MojAndroid

Pamäť mobilných zariadení sa stáva stále dôležitejšou a s rozširovaním funkčnosti smartfónov a tabletov aj nevyhnutnou veličinou. V tejto oblasti nám na prebiehajúcom veľtrhu MWC 2015 prináša novinky výrobca SanDisk, ktorý predstavil prvú micro SD kartu pre mobilné zariadenia s kapacitou až 200 GB. Tak veľkú kapacitu nedosahujú ani niektoré moderné notebooky. Karta tak premení vaše smartfóny a tablety na prenosné úložiská dát, či už pre fotografie, hudbu, videá alebo len dokumenty.

Nová karta od SanDisku ponúka vysokú prenosovú rýchlosť až 90 MB/s, no jej úspech sa môže potýkať s rôznymi problémami. V prvom rade je to cena 400 amerických dolárov, vďaka ktorej nebude určená pre všetkých.

V druhom rade ide o zlú správu pre výrobcov rozšíriteľných kariet, ktorou je rastúca tradícia výrobcov mobilných zariadení vynechať slot pre micro SD kartu. Najnovším príkladom je vlajková loď Samsung Galaxy S6 a jej zakrivený súrodenec Samsung Galaxy S6 Edge. Tieto totižto už neponúkajú rozšíriteľnú vnútornú pamäť, čo je vlastnosť, ktorú Samsung využíval pri porovnávaní s konkurenčnými zariadeniami, ako je Apple iPhone.

Ďakujeme partnerom Orange a Samsung za pozvanie na výstavu MWC 2015 v Barcelone.

Zdroj: sandisk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+