MojAndroid

Len včera, 21. októbra 2015, dorazil so svojim DeLoreanom Marty McFly do nášej budúcnosti. Ak patríte medzi fafúšikov kultovej trilógie Návrat do budúcnosti, tak určite viete o čom hovoríme. Práve včera bol totižto deň, kedy sa cestovatelia v čase z roku 1985 preniesli do budúcnosti. A hoci budúcnosť podľa filmového námetu spred 30 rokov vyzerá inak, minimálne jedna vec sa zdá, že bude skutočná. Hovoríme o samozaväzovacích teniskách Nike.

“Napriek tomu, že projekt štartoval ako sci-fi, sme hrdí na to, že sme fikciu premenili na skutočnosť”.

Ide o rovnaké tenisky, ktoré si na nohy nasadil filmový Marty práve v roku 2015. Dizajnovo rovnaký model predstavila spoločnosť Nike už v roku 2011 a niesol modelové označenie Mag. Ten však nepodporoval technológiu automatického zaväzovania ako tomu bolo vo filme. Tentokrát sa však dočkáme plnohodnotnej verzie, ktorá prináša aj túto dôležitú vychytávku. Nike konkrétne tento model nebude predávať širokej verejnosti, no vydraží ho na aukcii, z ktorej výťažok poputuje nadácii The Michael J. Fox Foundation. Tá podporuje výskum liečby Parkinsonovej choroby. Ďalšie kusy prídu už na budúci rok.

2015-Nike-Mag-GIF1_large

To však neznamená, že z novej technológie nebudú ťažiť ostatní. Spoločnosť totižto oznámila, že z nej budú benefitovať všetci atléti. Nie je teda vylúčené, že už v blízkej budúcnosti sa dočkáme inteligentných šnúriek, ktoré sa utiahnú podľa toho, akú činnosť budete vykonávať. Doslova sa vám prispôsobia.

Zdroj: engadget

22.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+