MojAndroid

Akcia Salón Elektromobilov 2020 Košice ponúka možnosť dozvedieť sa najnovšie informácie zo sveta elektromobility aj vďaka odborným prednáškam profesionálov z praxe. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj pre širokú verejnosť. Uskutoční sa v termíne od 4. do 6. septembra 2020 v obchodnom centre Atrium Optima Košice.

Výstavná plocha veľkého nákupného centra dáva dostatok priestoru pre výstavu aktuálnych vozidiel z radov elektromobilov alebo plug-in hybridov a chýbať nebudú tiež stánky rôznych firiem z oblasti elektromobility. Prítomní tu tak budú odborníci, ktorí budú zastrešovať bohatý program prednášok. Zároveň však budú pripravení a plne k dispozícií aj na osobné rozhovory počas celého víkendu.

Subaru v znamení elektrifikovanej budúcnosti

Od akcie Salón elektromobilov 2020 nás delí doslova už len niekoľko dní a na cestu do Košíc sa so svojou elektrifikovanou jazdnou flotilou vydáva aj automobilka Subaru. Už počas tohto víkendu si budete môcť prezrieť, čo presne skrýva vo svojom elektrifikovanom talóne pre rok 2020.

Spoločnosť STILCAR Košice v obchodnom centre Atrium Optima Košice počas trvania akcie Salón elektromobilov 2020 vystaví dvojicu pozoruhodných mild-hybridných vozidiel – Subaru Forester E-Boxer a Subaru XV E-Boxer. Naživo si ich budete môcť obzrieť z každej strany a priamo na mieste sa dozviete všetko podstatné o elektrickej budúcnosti vozidiel značky Subaru.

To však nie je všetko! Zástupcovia spoločnosti STILCAR Košice budú na mieste pripravení aj s testovacími jazdami modelu Subaru Forester E-Boxer. Jazdu v tomto hybridnom kúsku tak niektorí z vás zažijú na vlastnej koži.

Subaru Forester E-Boxer

Piata generácia obľúbeného modelu Forester spája tradičné hodnoty Subaru s úplne novými vlastnosťami. Nový Forester, postavený na globálnej platforme Subaru (SGP), ponúka nové dynamické parametre, ktorých výsledkom je skvelá ovládateľnosť a stabilita. Prináša lepšiu prevenciu pred nehodami, vylepšenú odozvu riadenia, mimoriadne nízke vibrácie a vysoký komfort.

Nový model si zachoval typický symetrický pohon všetkých kolies, ktorý však kombinuje s novým pohonným reťazcom e-BOXER. Ten je zložený z 2,0-litrového plochého horizontálneho štvorvalcového motora s priamym vstrekovaním paliva, ktorý obsahuje 80 % nových komponentov, spojeného s konštrukčne upravenou prevodovkou Lineartronic. Dosahuje hladkú, o 30 % lineárnejšiu akceleráciu a vysoký krútiaci moment.

Systém Subaru e-BOXER prispôsobuje rozdelenie výkonu medzi spaľovací 2,0-litrový motor a elektromotor v závislosti od aktuálnych jazdných podmienok. Disponuje 3 jazdnými režimami: jazdou na spaľovací motor, čistým EV režimom a jazdou s podporou elektromotorom.

Pri rozbiehaní alebo pri nízkych rýchlostiach poháňa auto iba elektrický motor, jazda je tichá a bez emisií. V závislosti od podmienok jazdy a stavu nabitia batérie dokáže Forester v EV režime prejsť vzdialenosť do 1,6 km a dosiahnuť rýchlosť do 40 km/h.

V strednom pásme rýchlosti jazdy sa využíva energia spaľovacieho aj elektrického motora, výsledkom je výborná odozva na plyn, lineárne zrýchľovanie a úspora paliva. Pri vysokých rýchlostiach jazdí auto na 2,0 DI BOXER, pričom sa nabíja batéria.

Ešte viac flexibility pri reagovaní na aktuálne jazdné podmienky dáva vodičovi systém SI-DRIVE. Ide o systém riadenia výkonu pohonného reťazca, ktorý umožňuje vodičovi prispôsobiť jeho charakteristiku výberom medzi Inteligentným a Športovým režimom.

Forester naďalej zostáva hrdinom dobrodružstiev na výpravách do destinácií mimo spevnených ciest: predurčuje ho na to 220 milimetrov svetlej výšky a vysoké úrovne nájazdových i prejazdových uhlov. Režim X-Mode je teraz k dispozícii s duálnymi funkciami, vhodnými pre rôzne typy počasia a cestné podmienky. Aktuálna ťažná kapacita Forestera je 1870 kg.

Nový model debutuje v robustnejšom štýle, založenom na dizajnovej filozofii Dynamic x Solid. Karoséria ukazuje široké ramená, ktoré zdôrazňujú výšku a silu auta, výrazné oblúky blatníkov dávajú najavo funkčnosť systému symetrického pohonu všetkých kolies

Subaru XV E-Boxer

Subaru XV je kľúčovým modelom, ktorý stelesňuje tri piliere značky: bezpečnosť, odolnosť a zábavu za volantom. Subaru XV je postavené na novej globálnej platforme Subaru (SGP). To umožnilo dosiahnuť pasívnu bezpečnosť na úrovni svetovej špičky a zároveň aj vynikajúcu prevenciu pred nehodami, ako aj zvýšenú ovládateľnosť vozidla a podstatne lepší komfort jazdy.

Platforma SGP priniesla výrazné zlepšenie tuhosti karosérie a podvozku (predná laterálna tuhosť v ohybe + 90 %, torzná tuhosť + 70 %, tuhosť predného zavesenia + 70 %, tuhosť zadného pomocného rámu + 100 %). Absorpcia nárazovej energie sa zlepšila o 40 % v porovnaní s modelmi, konštruovanými na predchádzajúcej podvozkovej architektúre.

Nový model poháňa 2,0-litrový plochý horizontálny štvorvalec s priamym vstrekovaním paliva, ktorý obsahuje 80 % nových komponentov, spojený s konštrukčne upravenou prevodovkou Lineartronic. Dosahuje hladkú, o 30 % lineárnejšiu akceleráciu a vysoký krútiaci moment.

Subaru e-BOXER systém prispôsobuje rozdelenie výkonu medzi spaľovací 2,0-litrový motor a elektromotor v závislosti od aktuálnych jazdných podmienok. Disponuje 3 jazdnými režimami: jazdou na spaľovací motor, čistým EV režimom a jazdou s podporou elektromotorom.

Pri rozbiehaní alebo pri nízkych rýchlostiach poháňa auto iba elektrický motor, jazda je tichá a bez emisií. V závislosti od podmienok jazdy a stavu nabitia batérie dokáže v EV režime prejsť vzdialenosť do 1,6 km a dosiahnuť rýchlosť do 40 km/h.

V strednom pásme rýchlosti jazdy sa využíva energia spaľovacieho aj elektrického motora, výsledkom je výborná odozva na plyn, lineárne zrýchľovanie a úspora paliva. Pri vysokých rýchlostiach jazdí auto na 2,0 l DI BOXER, pričom sa nabíja batéria.

Bezpečnosť je pre Subaru prioritou číslo jeden: Subaru XV e-BOXER je štandardne vybavené súborom vyspelých asistenčných technológií a bezpečnostných prvkov, vrátane asistenčnej technológie EyeSight. XV navyše disponuje systémom detekcie vozidiel vzadu.

Robustný charakter v spojení s kompaktnou karosériou a svetlou výškou 220 mm dáva Subaru XV schopnosti pravého SUV, ešte zvýraznené symetrickým AWD, aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu medzi kolesami a vylepšeným systémom X-Mode.

Exteriér nového Subaru XV e-BOXER vyžaruje odolnosť, tvrdosť a robustnosť, ale aj cool imidž, ktorý výborne pasuje do mestských ulíc. Už z jeho vzhľadu je zrejmé, že toto auto vás dostane kamkoľvek.

Salón elektromobilov 2020 Košice v skratke

  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2020
  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií
  • Testovacie jazdy vybraných modelov elektromobilov a plug-in hybridov
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry priamo na mieste

4.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+