MojAndroid

Už 26. novembra sa uskutoční posledná tohtoročná Orange Android Roadshow 2016 v Trnave. Okrem Android noviniek a bohatých stánkov našich partnerov bude k dispozícii aj výborná rozšírená realita Microsoft Hololens. Okuliare, ktorých cena prekračuje hranicu 3000 dolárov (eur), ponúkajú nový pohľad na to, ako by sme mohli v blízkej budúcnosti pracovať s interaktívnym obsahom. A vy si ich budete môcť vyskúšať priamo v hoteli Holiday Inn Trnava!

microsoft-windows-roadshow-2016-8-of-16

Náš tip
Microsoft HoloLens – okuliare pre rozšírenú realitu na vlastnej koži | Prvé dojmy

Okuliare Microsoft Hololens sú úplne samostatné zariadenie čo znamená, že na ich používanie nie je potrebné vlastniť počítač ani smartfón. Poháňa ich 32-bitový procesor Intel, ktorému sekunduje špeciálna holografická jednotka, 2 GB operačnej pamäte a  64 GB vnútorné úložisko. O zobrazovanie je postarané vďaka dvom holografickým displejom so stranovým pomerom 16:9 a rozlíšením 2,3 megapixelov.

microsoft-windows-roadshow-2016-12-of-16

HoloLens obsahuje bohatú senzorovú a kamerovú výbavu. Nájdeme tu kameru pre zachytenie hĺbky scény, štvoricu kamier pre vnímanie prostredia, 2 megapixelovú kameru, ktorá zaznamenáva HD video, 4 mikrofóny, senzor pre meranie osvetlenia okolitého prostredia a špeciálnu jednotku zloženú z akcelerometra, gyroskopu a magnetometra. Z konektorovej výbavy tu nájdeme micro USB, audio jack a pripojenia Bluetooth a Wi-Fi. Aby nedochádzalo k nepríjemnému rušeniu, sú okuliare chladené úplne pasívne, čo je rozhodne dobrým riešením.

Náš tip
Microsoft HoloLens si našli využitie v armáde. Pomôžu veliteľom tankov

Okuliare Microsoft Hololens majú bohaté možnosti využitia. Už dnes sa používajú napríklad na tvorbu virtuálnych manuálov ako niečo poskladať alebo opraviť. Pracovník má tieto okuliare nasadené a pomocou modelov v rozšírenej realite je presne inštruovaný, ako má postupovať pekne krok za krokom. Značný záujem už dokonca prejavil aj filmový priemysel a svoj záujem netají ani armáda.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Microsoft Hololens si môžete vyskúšať aj vy. Stačí, aby ste sa bezplatne zaregistrovali na Orange Android Roadshow 2016 do Trnavy a okrem vyskúšania mobilných a technologických noviniek môžete vyhrať aj niektorú zo zaujímavých vecných cien. Viac informácií nájdete priamo na webe AndroidRoadshow.sk.

14.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+