MojAndroid

Ukrajinská spoločnosť LimpidArmor sa nechala inšpirovať nekonečnými možnosťami využitia headsetu Microsoft HoloLens a pripravila špeciálnu aplikáciu pre použitie okuliar vo vojenskom tanku.

Náš tip
Vyskúšali sme si rozšírenú realitu Microsoft HoloLens | VIDEO

hololensmilitary-0

Okuliare majú byť využité v spolupráci so systémom Circular Review System, ktorý je prepojený s kamerami umiestnenými na vonkajšom trupe tanku. Okuliare HoloLens majú zbierať informácie z týchto kamier a umožniť 360° pohľad na okolie tanku z bezpečia vnútra. Okrem toho bude možné vyznačiť nepriateľov a sledovať ich v reálnom čase. Predstavte si klasickú strieľačku, v ktorej sú nepriatelia označení farebným efektom. Čosi podobné umožnia okuliare HoloLens na reálnom bojisku.

Okrem toho bude možné označiť aj priateľské jednotky a predísť tak nedorozumeniam v boji. Celý systém je zatiaľ iba v štádiu konceptu a nie je zrejmé, či sa niekedy dostane do reálnej produkcie. Vývojári headsetu si možno nepredstavovali takéto využitie svojho produktu, no bolo zrejme iba otázkou času, kedy takúto pokročilú technológiu začne využívať aj armáda.

Zdroj: Defence Blog via The Verge

5.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+