MojAndroid

Popularita smartfónu Galaxy S III od spoločnosti Samsung je naozaj obrovská a dnes vlastnia toto zariadenie desiatky miliónov používateľov po celom svete. Obrovský záujem samozrejme pritiahol aj developerov a na fórach XDA nájdete nespočetné množstvo rôznych upravených romiek a návodov. Ako už iste viete Root, zariadenia vám prinesie úplnú kontrolu nad systémom, teda budete môcť meniť systémové dáta, navýšiť frekvenciu procesora aby ste vyžmýkali väčší výkon a v neposlednej rade aj inštalovať aplikácie, ktoré tieto práva vyžadujú. To sú všetko výborné veci, no Root so sebou prináša aj niekoľko rizík, ktoré si musí každý používateľ uvedomiť ešte pred tým, než tento zásah vykoná. Root môže spôsobiť stratu záruky od výrobcu a taktiež môže spôsobiť “bricknutie” smartfónu ( stav, kedy telefón nemôže načítať Android OS, downloading mód a ani CWM recovery mód). Existujú techniky, ktoré dokážu tento proces zvrátiť, no o tom až niekedy inokedy.

Root Galaxy S 3

V prípade, že ste sa predsa rozhodli rootnuť vašu S trojku, nižšie nájdete návod, ktorý sme v redakcii testovali a fungoval výborne. Upozorňujeme, že redakcia MojAndroid neberie na seba žiadnu zodpovednosť v prípade poškodenia zariadenia a inštaláciu vykonávate na vlastné riziko. Nasledovný návod platí len na medzinárodnú verziu smartfónu Samsung Galaxy S III s označením GT-I9300. Použitím tohto návodu na inom zariadení môže spôsobiť spomínané bricknutie.

 1. Stiahnite si tento súbor CF-Auto-Root-….zip a rozbaľte ho do ľubovoľného adresára.
 2. V adresári by sa mal nachádzať program Odin a súbor s príponou  .tar.md5.
 3. Odpojte telefón od počítača.
 4. Spustite program Odin3-vX.X.exe. 
 5. Kliknite na tlačidlo PDA a vyberte súbor CF-Auto-Root-….tar.md5.
   Root smartfónu Samsung Galaxy S III 
 6. Vypnite telefón. Priveďte telefón do download módu stlačením tlačidiel VolDown+Home+Power. Na obrazovke sa vám objaví hláška a pre pokračovanie stlačte tlačidlo VolUp. 
 7. Pripojte telefón k PC pomocou USB kábla.
 8. V programe Odin sa presvedčte, že ponuka Repartition nieje zaškrtnutá.
 9. Stlačte tlačidlo Start.
 10. Počkajte kým sa naštartuje systém Android
   Root smartfónu Samsung Galaxy S III
Teraz by malo byť vaše zariadenie Rootnuté, čo spoznáte podľa novej aplikácie SuperSU alebo prostredníctvom aplikácie, ktorú si môžete stiahnuť pomocou nášho widgetu.
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Chcete viac článkov, ako ROOT-nuť svoj smartfón? Napíšte nám do komentárov alebo priamo na email mojandroidsk@gmail.com. Už ďalší článok môžeme venovať návodu, ako si upraviť váš smartfón alebo tablet.

Zdroj: XDA

28.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+