MojAndroid

Inteligencie v domácnosti nie je nikdy dosť, a tak nám vývojári z AKAStudy predstavili robota, ktorý toho vie poriadne veľa. A nie len, že vie – robot s názvom Musio sa totiž dokáže aj učiť, čím môže plniť úlohu vášho pozorného Android priateľa.

Musio je nevrhnutý na interakciu v domácnosti. Dokáže zberať informácie a tvoriť si kontext, ktorý neskôr využíva na to, aby vám pripomenul veci, ktoré ste už pred tým zmieňovali. Napríklad – ak ste po návrate z určitého miesta ospevovali tamojšiu kuchyňu, pri najbližšej konverzácii spojenej s výletom na spomínané miesto vám to pripomenie. Tiež sa vie postarať o stlmenie osvetlenia, keď vás vidí pozerať televíziu a podobne. Ak vaša inteligentná domácnosť funguje so Zigbee či Bluetooth a má API, Musio sa s nimi dokáže prepojiť a reagovať. Rozoznáva dokonca hlasy viacerých členov domácnosti, takže sa učí návyky každého zvlášť. Vďaka tomu vie individuálne jednať. Pre deti má dokonca v zozname náučný kontent v podobe vzdelávacích hier a podobne.

musio_robot_1

Robot má 3 verzie, no každá z nich beží na Android 5.0 so vlastným softvérom MUSE, pomocou ktorého dokáže reagovať na ľudské podnety z okolia. Verzie sa líšia schopnosťami robota a bude len na používateľovi, koľko si za takéhoto pomocníka priplatí. Na stránke Indiegogo je najlacnejší model v cene 159 dolárov (základný hlasový spoločník + 1800 mAh batéria + pamäť posledných 5 konverzácií) a najdrahší model má cenu 599 dolárov. Ten má vo výbave 3000 mAh batériu a pomocou Zigbee nadobúda prístup k vašej inteligentnej domácnosti. Na ďalšie podrobnosti si musíme ešte počkať.

Zdroj: androidcentral.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+