MojAndroid

S platnosťou od dnešného dňa využíva každý občan krajiny v EÚ roamingové dáta za znížené ceny. Poplatky za hovory, SMS a internetové dáta boli redukované po minulotýždňovom prísľube viceprezidentky Európskej komisie Neelie Kroes, ktorá sľúbila celej únii znižovanie cien “aspoň o 17 percent”. Ceny za hovory klesli o 12% z pôvodnej sadzby, za jednu zaslanú SMS zaplatíte oddnes o 11% menej a najväčšej redukcie cien sa (konečne) dočkali roamingové internetové dáta, ktorých cena klesla až o 36%. Za 1 MB prenesených dát v zahraničí tak zaplatíte už “iba” 45 centov. Oproti roku 2007 sa sadza za jeden prenesený megabajt znížila až o 91%.

 Neelie Kroes

Komisia sa svetu chváli tým, že za posledných 6 rokov zredukovala ceny za roamingové dáta až o 80%. Podľa mnohých odborníkov to však stále nie je dostatočné a v redukcii by sa malo najbližšie roky pokračovať. Už budúci rok, presne o takomto čase, plánuje komisia zavedenie jednotnej ceny 20 centov za prenesený 1 MB dát, čo by znamenalo viac ako polovičné zľavnenie. Cena hovorov by mala klesnúť na 19 centov za minútu a SMS správu by ste v júli 2014 mali zo zahraničia poslať už iba za 6 centov. Prehľadné spracovanie poklesu sadzieb za roamingové dáta zobrazuje aj nižšie umiestnená infografika.

roaming

Zdroj: Engadget

1.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+