MojAndroid

V polovici októbra sme vás informovali o snahe spoločnosti Samsung vytvoriť nový spôsob bezdrôtového nabíjania. Riešenie malo podľa správ využívať namiesto magnetickej indukcie technológiu magnetickej rezonancie, ktorá by mala  umožňovať využitie smartfónu alebo tabletu v určitej vzdialenosti od nabíjacej podložky alebo teda od zariadenia, ktoré je zdrojom energie. Tieto informácie sa potvrdzujú po tom, čo aliancia The Alliance for Wireless Power (A4WP) oznámila vytvorenie certifikačného programu pre zariadenia s rezonančným bezdrôtovým nabíjaním, ktorý by mal byť spustený ešte koncom aktuálneho roka 2013 pod značkou “Rezence”. Pomenovanie je spojením dvoch slov “resonant” a “essence,”

rezence

Predchádzajúce informácie boli založené na tom, že spoločnosť Samsung je súčasťou A4WP aliancie, v ktorej pôsobí tiež LG, Qualcomm a niekoľko ďalších technologických spoločností. Rezence bude konkurenciou pre bezdrôtové štandardy Qi alebo Power 2.0, pričom Samsung má svoje prsty vo všetkých troch štandardoch, no vyzerá to tak, že najväčšiu pozornosť a prostriedky bude venovať práve tejto novinke. Magnetická rezonancia umožňuje prenos energie na určitú vzdialenosť, takže vaše mobilné zariadenia nebudú musieť byť perfektne umiestnené na nabíjacích staniciach. V niektorých prípadoch je dobíjanie možné aj bez dotyku stanice, no nie je zrejmé či sa výrobcom naozaj podarí vytvoriť spôsob nabíjania, ktorý by umožňoval dopĺňať energiu vo väčšej vzdialenosti.

Náš tip
Samsung pracuje na bezdrôtovom nabíjaní magnetickou rezonanciou

Zdroj: sammobile

13.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

3 odpovede na “Rezence: Nový štandard bezdrôtového nabíjania magnetickou rezonanciou”

  1. Keď to bude možné nabíjať na vzdialenosť 1 meter, potom budem rozmyslat

    • Ak to bude pri tomto standarde nabijat na vzdialenost 1 meter, neodporucam komukolvek s nausnicami, alebo piercingom z chirurgickej ocele priblizovat sa na cca 3 metre k nabijacke :)

    • magnetická rezonancia dovoluje nabíjať aj do niekolko metrov nie len do 1 metra Tesla bol priekopníkom tejto varianty prenosu energie a toto žiarenie alebo ako to nazviať nie je onič viac škodlivé ako lektromagnetické žiarenie vydávané z antén mobilov … dokonca je ešte menej škodilvé resp má menší vpliv na živí organizmus ako rádiové vlny ktoré majú svojím spôsobom rovnaké účinky ako mikrovlnka

+