MojAndroid

Akčné kamery sú v súčasnosti povinnou výbavou každého outdoorového a športového nadšenca, ktorý chce zážitky zo svojich dobrodružstiev zdieľať so svojimi priateľmi a známymi. Nová akčná kamera REVL Arc ponúka skutočne zaujímavé funkcie a hybridnú stabilizáciu, ktorá sa postará o skutočne kvalitný výstup.

REVL Arc 1

Problémom, resp. nedostatkom videí z akčných kamier je často video meniace orientáciu, čo väčšinou nie je žiadúce. Nová kamera REVL Arc ponúka hybridnú stabilizáciu, ktorá sa snaží zachovať horizont a natočiť tak pekné a stabilné video aj v prípade, že kameru otáčate a meníte zorné pole. Kamera pritom zvládne nahrávanie 4K videa a je vodotesná do hĺbky troch metrov. Má zabudované pripojenie k Wi-Fi a Bluetooth a batéria sa postará o 90 minút nahrávania videa v plnom 4K rozlíšení.

Okrem toho ale kamera ponúka ďalšie zaujímavé senzory na sledovanie nadmorskej výšky, rýchlosti a rotácie. Tieto senzory sú potom využité k tomu, aby boli pri spracovaní videa zvýraznené akčné momenty (skoky na snowboarde, skoky do vody, a pod.). V špeciálnej aplikácii REVL budete následne vidieť najskôr tie momenty, ktoré aplikácia vyhodnotí ako zaujímavé a prechodové momenty, kedy ste s kamerou nič nerobili a ktoré by ste aj tak pravdepodobne vystrihli, ostanú v pozadí. Takto môžete jednoducho vytvoriť výsledné video, ktoré môžete rýchlo zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi známymi.

Spoločnosť prišla so svojou kamerou na portál Indiegogo, kde potrebuje pre spustenie výroby kamery vyzbierať 50 000 USD. V priebehu prvých niekoľkých hodín sa ale už dostala za polovicu cieľovej sumy a je viac než pravdepodobné, že s vyzbieraním plnej sumy nebude mať spoločnosť žiaden problém. V čase písania tohto článku je dostupná aj možnosť zabezpečenia si kamery za špeciálnu cenu 349 USD, pričom neskôr sa bude kamera predávať za 399 USD. Samozrejme, k dispozícii sú rôzne varianty s rozdielnou výbavou, a tak si môžete vybrať aj kameru s priloženým balíčkom príslušenstva. Kamera by sa pritom mala začať vyrábať už v júli a k prvým zákazníkom by mala doraziť koncom tohto roka.

Zdroj: Indiegogo via TechCrunch

18.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+