MojAndroid

Spoločnosť Samsung predstavila špeciálnu edíciu smartfónu Samsung Galaxy Z Flip5, ktorá je výrazne inšpirovaná legendárnym véčkovým smartfónom Samsung E700. Aspoň pokiaľ ide o dizajn a niektoré retro funkcie. Informáciu o smartfóne Samsung Galaxy Z Flip5 Retro priniesol portál GSMArena.

Upravený dizajn, softvér a aj balenie

Pôvodné véčko malo na vonkajšej časti tela kombináciu indigovej a striebornej farby, ktorú teraz ponúkne aj špeciálna edícia Galaxy Z Flip 5. V rovnakom duchu je aj téma obrazovky externého displeja, ktorá emuluje pixelovú grafiku používanú v roku 200á. Spoločnosť ďalej tvrdí, že na zariadení je predinštalované aj retro animácia pre ohybný displej.

Samsung Galaxy Z Flip5 Retro
Samsung Galaxy Z Flip5 Retro | Zdroj: GSMArena.com

Tak ako každé zariadenie špeciálnej edície poskytuje aj novinka množstvo tematického príslušenstva v balení. Kupujúci tam nájde napríklad tri vyklápacie kartičky s logom spoločnosti z predchádzajúcich rokov. K dispozícii je aj vyklápací kryt spojený so zberateľskou kartou s vyrytým sériovým číslom. Vďaka tomu má kupujúci istotu, že si kúpil exkluzívnu zberateľskú edíciu.

Samsung Galaxy Z Flip5 Retro
Balenie | Zdroj: GSMArena.com

Samsung E700 bol komerčným hitom

Samsung pri špeciálnej edícii tiež uvádza, že pôvodný véčkový telefón Samsung E700 z roku 2003 zohral v minulosti kľúčovú úlohu pri zvyšovaní predaja mobilných telefónov. Dosiahol vtedy rekordný predaj viac ako 10 miliónov kusov. Je teda logické, že spoločnosť Samsung by chcela vzdať hold takto obľúbenému telefónom.

Samsung Galaxy Z Flip5
Samsung Galaxy Z Flip5

Okrem dizajnu a retro prvkov je špeciálna edícia Galaxy Z Flip5 Retro úplne totožná s pôvodným smartfónom Galaxy Z Flip 5. Rovnaké displeje, fotoaparáty a aj čipset. Zariadenie sa bude predávať len s jedinou možnosťou úložiska s kapacitou 512 GB za cenu 1200 dolárov v limitovanom množstve na viacerých trhoch vrátane Kórey, Veľkej Británie, Francúzska, Nemecka, Španielska a Austrálie.

Náš tip
Samsung Galaxy A34 5G je o krok bližšie k Androidu 14. Dostáva štvrtú beta aktualizáciu

 

1.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+