MojAndroid

Pokiaľ ste zbehlí v tematike mobilných zariadení, tak ste určite oboznámení aj s tým, ako Samsung označuje svoje zariadenia. V jeho portfóliu sa nachádzajú dve high-end triedy smartfónov – vlajkové lode s označením Galaxy S a pracovné smartfóny Galaxy Note. Z nepochopiteľného dôvodu ale číselné označenia týchto tried nie sú rovnaké. Smartfóny Note doteraz za vlajkovými loďami o jedno číslo meškali. Pre tých, čo sa v téme vyznajú, išlo len o malichernosť, no bežná verejnosť má s rozličným označením zariadení trochu problém. Aj preto sa Samsung rozhodol, že tento rok vymaže tento deficit a preskočí model Note 6 s tým, že predstaví rovno novú Note sedmičku. Napovedá tomu množstvo reportov a vyhlásení zo zahraničia.

Samsung Galaxy Note 6 S-Pen

V Južnej Kórei, kde je hlavné sídlo spoločnosti Samsung, sa hovorí o preskočení modelu Note 6 hneď na viacerých frontoch. Report z ETNews hovorí nasledovné:

Samsung sa rozhodol preskočiť Galaxy Note 6, aby eliminoval nevyváženosť, ktorá sa javí pri pohľade na rozdielne číslovanie dvoch produktov jednej značky. Po prvýkrát bude mať Note zariadenie aj duálny Edge displej. Toto je stratégia na maximalizovanie predajnosti Galaxy Note 7, ktorý je považovaný za najočakávanejšie zariadenie spoločnosti Samsung za poslednú dobu, a ktorý by mal ešte zvýšiť náskok Samsungu pred spoločnosťou Apple.

Vyjadrenie ETNews má aj pokračovanie:

Samsung Electronics prinesie po prvýkrát v histórii na Samsungu Galaxy Note 7 duálnu Edge obrazovku vpredu aj vzadu. Zahnutie obrazoviek bude na oboch stranách zariadenia rovnaké. Doteraz Samsung pri Note zariadeniach aplikoval zahnutie displeja len na jednu stranu (Note 4 Edge), prípadne iba vzadu (Note 5). Duálna Edge obrazovka môže Samsungu pomôcť pri udržaní prevahy nad konkurentmi, nakoľko je jej výroba technologicky veľmi náročná.

IT News tiež priniesli správu o tom, že neznámy zdroj blízky tomuto priemyslu tvrdí, že “priamo v Samsungu už všetci volajú nové Galaxy Note zariadenie ako Galaxy Note 7”. Vysoko postavení predstavitelia telekomunikačného priemyslu sa tiež nechali počuť, že:

Ak bude mať Galaxy Note 6 nižšie číselné označenie ako Galaxy S7, ktorý bude vlastne starším zariadením, môže to vzbudzovať dojem, že Note 6 je zastaralé zariadenie. Je už známe, že Samsung “dorovná” číselné označenia svojich smartfónov, aby zcelil prémiový vzhľad svojej značky.

Dôvodom je aj iPhone 7

Dôvodom toho, že chce Samsung použiť označenie Galaxy Note 7, je aj konkurenčný Apple. Ten totižto aktuálne pracuje na iPhone 7. Sedem. Samsung si nemôže dovoliť, aby konkurencia nazývala svoje zariadenia vyšším číselným označením a aj keď to doteraz toleroval, je čas prehryznúť vlastnú hrdosť a dobehnúť zameškané. Označenie Samsung Galaxy Note 7 je pre nás v mnohých smeroch logickejšie a určite by sa na Samsung žiadny z používateľov nehneval, keby ho použil. Čo na označenie Note 7 hovoríte vy?

Zdroj: AndroidAuthority

26.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+