MojAndroid

Xiaomi 13T Pro má jasný cieľ – zaujať svojim pomerom ceny a výbavy. Aj keď rozhodne nejde o najlacnejší telefón, ponúka vlastnosti ešte drahších telefónov. V hneď niekoľkých oblastiach oproti konkurencii dominuje, v iných je zas porazeným. Oplatí sa kúpa tejto novinky a aké je jej používanie v praxi? Toto je recenzia na Xiaomi 13T Pro.

Recenzia smartfónu Xiaomi 13T Pro je rozdelená na niekoľko častí:

Recenzia Xiaomi 13T Pro: Cena a dostupnosť na Slovensku

Xiaomi 13T Pro sa na Slovensku predáva v pamäťovej konfigurácii s 12 GB operačnej pamäte a 512 GB interného úložiska. Oficiálna predajná cena je 899 €. Určité internetové obchody ho však predávajú o niečo lacnejšie, čo sa oplatí overiť. K dispozícii je modré, čierne a zelené prevedenie.

Recenzia Xiaomi 13T Pro: Obsah balenia

Balenie tejto novinky je na dnešné pomery dosť bohaté. Okrem samotného telefónu v ňom nájdete aj nabíjací adaptér – a nie tak hocijaký. Xiaomi pribalilo GaN nabíjačku o výkone až 120 W. Tá má však starší USB-A výstup. Kábel z krabičky tak má na jednej strane koncovku USB-A a na druhej zas koncovku typu USB-C. Poteší aj pribalený priehľadný obal. Nevyhnutnými súčasťami predajného balenia sú potom používateľské návody a sponka na vyberanie slotu pre dve nanoSIM karty.

Recenzia Xiaomi 13T Pro: Konštrukcia a dizajn

Dizajn je podľa môjho názoru veľmi silnou stránkou smartfónu Xiaomi 13T Pro. Zadná strana sa snaží napodobniť kožu a ide jej to fakt dobre. Z mobilu mám v ruke vynikajúci pocit. Materiál použitý na zadnej strane mi pripomína oranžovú 512 GB verziu telefónu Huawei Mate 50 Pro. V porovnaní s týmto modelom však Xiaomi pôsobí o niečo hrubšie. Ide o taký typ materiálu na zadnej strane, na ktorý by som obal nedával. A to som používateľ, ktorému je nepríjemné používať nijak nechránený mobil. V tomto prípade sa však toho nebojím.

Xiaomi 13T Pro
Zadná strana Xiaomi 13T Pro

Musím ale spomenúť, že imitáciu kože má len modré prevedenie. Čierne aj zelené má sklenenú zadnú stranu. Boky zariadenia sa zas snažia napodobniť kov, no ide o plast. Tento polykarbonát ale veľmi kvalitne a je vybrúsený tak, že ho na pohľad rozpoznáte od hliníka len ťažko. Rámčeky v okolí displeja sú minimalistické, len brada je nepatrne hrubšia, no k zvyšku rámčekov pôsobí takmer symetricky. V prostriedku vrchnej časti obrazovky je umiestnený predný “selfie” snímač v drobnej “diere”.

Xiaomi 13T Pro
Vrchná hrana

Tlačidlá na zmenu hlasitosti a zapínacie tlačidlo sa nachádzajú na boku telefónu. Pôsobia celkom pevne. Ľavý bok telefónu je prázdny. Na spodku sa nachádza hlavný mikrofón a primárny reproduktor spolu so slotom na dve nanoSIM karty. Uprostred je samozrejme umiestnený USB-C port na rýchle nabitie alebo prenos dát. Vrchná hrana má potom na sebe výstup pre sekundárny hlasitý reproduktor, druhý mikrofón a smartfónu vo výbave nechýba dokonca ani infraport slúžiaci napríklad na ovládanie domácej elektroniky. Na záver ešte zmienim, že konštrukcia Xiaomi 13T Pro je certifikovaná podľa IP68.

Xiaomi 13T Pro
Centrum s ovládacími prvkami

Recenzia Xiaomi 13T Pro: Displej a reproduktory

Displej ma príjemne prekvapil už hneď z úvodu testovania. Konkrétnejšie ma uchvátil jeho vysoký jas. So svietivosťou 2600 nitov sa Xiaomi 13T Pro radí k jednému z modelov s najjasnejším displejom na trhu. Obrazovka je veľmi dobre čitateľná aj na priamom slnku. Rozlíšenie obrazovky je trochu nezvyčajné, a to 1220 x 2712 pixelov. Konkurenciu predčí nielen vysokým jasom, ale aj vyššou obnovovacou frekvenciou na úrovni 144 Hz. Animácie sú zobrazované extrémne plynule, čo zlepšuje celkový zážitok z používania tohto smartfónu. Problém nebude so sledovaním HDR mediálneho obsahu a potešia aj pestré farby, ktoré taktiež dokážu verne reprodukovať skutočnosť.

Xiaomi 13T Pro
Možnosti úpravy farebného podania displeja

Displej je bez akýchkoľvek pochýb špičkový, no vlajkové lode s cenou nad 1000 eur ponúknu ešte o čosi lepšie panely. Pre bežného používateľa by však tento rozdiel bol asi zanedbateľný. Reakcie obrazovky sú bleskové a pozorovacie uhly sú na výbornej úrovni – obraz nedegraduje v závislosti od uhlu pohľadu. Reproduktory sú dostatočne hlasné a aj celkom kvalitné. Na ešte drahšie vlajkové lode nemajú, no postačia na pohodlné sledovanie mediálneho obsahu. Na záver zmienim, že na displeji je z výroby aplikovaná ochranná fólia. Tento krok výrobcov vždy oceňujem.

Xiaomi 13T Pro
Voľba obnovovacej frekvencie

Recenzia Xiaomi 13T Pro: Výkon a pamäť

Dostávame sa k ďalšej veľmi silnej stránke modelu Xiaomi 13T Pro. Tou je výkon a pamäť. 12 GB operačnej pamäte je pre Android smartfón naozaj dostatkom hneď na niekoľko rokov dopredu. Dovolím si tvrdiť, že na dnešné pomery ide stále o “overkill”, ktorý sa však do budúcnosti môže hodiť. Ak ste hráčom náročných mobilných hier, dostatok RAM príde stále vhod. Množstvo aplikácií či mediálnych súborov uložíte do 512 GB interného ukladacieho priestoru. Dnes je aj v tejto cene pri podobných parametroch štandardom 128 GB, prípadne 256 GB vnútorného úložiska. Pamäť o microSD kartu rozšíriť možné nie je, avšak pochybujem, že to niekomu bude pri tak veľkom vstavanom úložisku chýbať.

Xiaomi 13T Pro
Nastavenia

Samotného výkonu je vďaka použitému čipsetu MediaTek Dimensity 9200+ viac než dostatok. Používateľské prostredie je odladené bravúrne. Problém nie je ani s tými najnáročnejšími hrami. Príde mi, že typ materiálu na zadnej strane minimalizuje v rukách pocit, že sa telefón nejak zahrieva. Počas svojho používania som nenarazil na jediný problém z pohľadu na výkon a spoľahlivosť tohto smartfónu. Všetko beží maximálne plynule bez zásekov animácií. Skvelá práca, Xiaomi! S 12 GB RAM môžete navyše multitaskovať koľko len chcete. Ako ukazujú snímky obrazoviek z benchmarkových aplikácií AnTuTu, Geekbench 6 a Burnout, MediaTek Dimensity 9200+ má naozaj bravúrny výkon a taktiež aj energetickú efektivitu.

Recenzia Xiaomi 13T Pro: Odomykanie

Xiaomi 13T Pro odomknete pomocou optického skenera odtlačkov prstov integrovaného priamo v displeji alebo rozpoznávaním tváre. Určite by som vám odporučil radšej prvú možnosť, keďže je bezpečnejšia. Odomykanie je rýchle, no v porovnaní s kapacitnými čítačkami odtlačkov implementovanými napríklad v zapínacom tlačidle o čosi pomalšie. S rozpoznávaním som však problém nemal a tí, ktorí nemali doteraz možnosť skúsiť ultrazvukové čítačky, budú spokojní. K biometrickej autentifikácii si musíte zvoliť aj záložný PIN, heslo alebo vzor, no o tom asi viete.

Xiaomi 13T Pro
Pravý bok

Recenzia Xiaomi 13T Pro: Operačný systém

Operačným systémom je Android 13 s grafickým rozhraním MIUI 14. Za zmienku stojí fakt, že onedlho bude nahradené novou nadstavbou HyperOS. Tá na Xiaomi 13T Pro príde spolu s Androidom 14 niekedy začiatkom budúceho roka. Potom zariadenie dostane ešte ďalšie tri veľké aktualizácie operačného systému. Bezpečnostné aktualizácie je možné očakávať celkovo po dobu piatich rokov. MIUI 14 je taký typ nadstavby, ktorý úplne zakrýva vzhľad čistého Androidu. Pre bežného používateľa to však veľa neznamená.

Xiaomi 13T Pro
Na Xiaomi 13T Pro sa v čase môjho testovania nachádzalo grafické rozhranie MIUI 14

MIUI 14 má v sebe mnoho unikátnych funkcií. Opisovať každú, ktorá sa v čistom Androide nenachádza a Xiaomi 13T Pro ju ponúka, by trvalo večne. Stačí vám prejsť do nastavení a verte mi, že sa budete mať s čím hrať hodiny, ak k tomu zarátam napríklad aj funkcionality z galérie. Podstatné ale je, že operačný systém je celkom prívetivý aj pre začiatočníkov. Mnohým sa bude podobať na iOS z iPhonov od amerického giganta Apple. MIUI 14 sa vyznačuje peknými animáciami a už typickým dizajnovým jazykom, na ktorý bude v neďalekej budúcnosti nadväzovať aj nový HyperOS.

Xiaomi 13T Pro
Ďalšie nastavenia

Recenzia Xiaomi 13T Pro: Fotoaparáty

Logo značky Leica si veľmi dobre pamätám z fotoaparátov na smartfónoch od konkurenčného Huawei. Teraz sa Leica zaoberá vylepšovaním farebného profilu fotiek na špičkových modeloch od Xiaomi. Úpravy od tejto firmy sú k dispozícii aj na Xiaomi 13T Pro. Na výber máte z dvoch režimov nastavenia farebného profilu – “Leica Vibrant” a “Leica Authentic”. Ako už ich názov naznačuje, prvý režim ponúka pestrosť a druhý zase farebnú vernosť. Je tomu naozaj tak a Leica Vibrant dokáže niekedy z fotografie spraviť omaľovánku. Farby nie sú vždy prirodzené a osobne by som preferoval vytváranie záberov v druhom spomínanom režime, kedy už výsledné obrázky vyzerajú vernejšie realite.

Xiaomi 13T Pro
Fotoaparáty

Fotografie majú mnoho detailov a v porovnaní so staršími modelmi už nie sú ani “mäkké” ako to bolo zvykom. Som celkom milo prekvapený. Dobre je na tom aj ostrosť, no pri zhoršených svetelných podmienkach si treba dávať väčší pozor na stabilitu rúk. Nočná fotka vyzerá na displeji telefónu priam excelentne, no na väčšej obrazovke alebo po priblížení sa ukáže nedostatok detailov spôsobený rozostrením. Ak sa vám podarí urobiť maximálne stabilný záber, s výsledkom určite budete spokojný. Dajte tomu ale zopár pokusov. Na skvelej úrovni sú potom dokonca aj detaily v tieňoch, a to ako počas dňa, tak aj v noci.

Xiaomi 13T Pro
Fotoaplikácia

Ultra-širokouhlá šošovka má trochu iné farby a výsledky z nej sú tmavšie a menej ostré. Teleobjektív s dvojnásobným priblížením je potom vskutku skvelý. Fotografie z neho sa mi páčia. Nahrávané video určite nesklame, ktoré okamžite preostruje, je detailné a plynulé. Nevýhodou je vyššia úroveň šumu aj za dobrého svetla. HDR video vyzerá podľa môjho názoru oproti normálnemu bez HDR horšie. Na tom musí ešte výrobca popracovať. Vylepšiť to vie aj vydaním softvérovej aktualizácie, no na takéto veci sa ja nespolieham a beriem úvahy len to, čo je aktuálne k dispozícii.

Xiaomi 13T Pro
Viac možností vo fotoaplikácii

Papierové špecifikácie fotoaparátov na mobilných telefónoch je podľa môjho názoru celkom zbytočné vedieť, pretože vo výsledku mnoho neznamenajú. Dnes zohráva najväčšiu úlohu práve post-processing týchto fotografií. Pre tých, ktorých to však zaujíma, primárny fotoaparát má 50 MP a disponuje aj optickou stabilizáciou obrazu. Tá ale hlavne v noci kvôli dlhšiemu expozičnému času nemusí stačiť. Ďalej tu máme 12 MP ultra-širokouhlú šošovku a 50 MP teleobjektív s dvojnásobným optickým priblížením. Predný snímač má 20 MP a produkuje fotografie, ktoré budú vyhovovať aj nadšencom “selfies”.

Xiaomi 13T Pro
V okolí objektívov sa zvykne udržiavať prach

Ukážkové fotografie

Xiaomi 13T Pro ukážková fotografia
Predný

Ukážkové videá

Recenzia Xiaomi 13T Pro: Výdrž batérie a nabíjanie

V útrobách telefónu sa nachádza 5000 mAh batéria. Takáto kapacita dnes už nie je nezvyčajnou. Teoreticky by mala zabezpečiť veľmi dlhú výdrž. Dnes je to už však vecou efektivity použitých komponentov a odladenosti softvéru. Poteší správa, že Xiaomi 13T Pro nemá problém vydržať na jedno nabitie po dobu 1,5 dňa až 2 dní. Za hodinu sledovania videa na YouTube z indikátora nabitia batérie zvyklo ubudnúť 7 %. Pri dvojdňovom používaní očakávajte 5 – 7 hodín zapnutého displeja. Samozrejme, všetko závisí od spôsobu vášho používania. 5 hodín je reálnejších v prípade častej aktivity fotoaparátu a 7 hodín zas v prípade dlhších období so zapnutým displejom.

Xiaomi 13T Pro
Spodná hrana

Keď je telefón často v pohotovostnom režime so zapnutou konektivitou, niekoľko percent zvykne ubudnúť a zníži to celkový možný čas so zapnutou obrazovkou. Každopádne, doplnenie energie kedykoľvek počas dňa nebude problém. V balení sa nachádza veľmi výkonný 120 W adaptér, ktorým sa Xiaomi 13T Pro nabije z nuly doplna v priebehu 24 minút. Tento výsledok sa od avizovaného výrobcom líši o 5 minút – nanešťastie v tom negatívnom slova zmysle. Stále to je ale úctyhodný výsledok.

Xiaomi 13T Pro
Logo značky Xiaomi

Rýchlosť nabíjania dokážu ovplyvniť aj ďalšie okolité faktory, ako napríklad teplota či počet zapnutých procesov na pozadí systému. Za predpokladu, že úroveň nabitia batérie je veľmi nízka, v priebehu piatich minút na nabíjačke sa smartfón dobije pokojne aj o 33 %. Sklamať musím priaznivcov bezdrôtového nabíjania – to smartfónu chýba úplne. Ja s tým ale nemám jediný problém, no beriem do úvahy, že niekoho to možno mierne sklame.

Xiaomi 13T Pro
Nastavenia pre šetrenie batérie

Nabíjanie z 0 % na 100 %:

 • 5 minút – 33 %
 • 10 minút – 52 %
 • 15 minút – 68 %
 • 20 minút – 95 %
 • Plné nabitie – 24 minút

Recenzia Xiaomi 13T Pro: Konektivita

Xiaomi 13T Pro ponúka bohatú a modernú konektivitu. K dispozícii je trojpásmová Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, Bluetooth 5.4, NFC na bezkontaktné platenie v obchodoch a nechýba dokonca ani infraport. Mrzieť dokáže použitie USB-C vo verzii 2.0 s pomalšími prenosovými rýchlosťami. K polohovacím službám dostupným na tomto smartfóne patrí GPS, GLONASS, GALILEO, NavIC či BDS. Telefonovanie je krásne čisté. Počas cesty vlakom som zaznamenal nadpriemerne dobrý príjem signálu. Pripojenie k najmodernejšej 5G sieti zabezpečuje pomerne vysoké prenosové rýchlosti.

Xiaomi 13T Pro test rýchlosti 5G siete
Test rýchlosti sťahovania cez 5G sieť od Orange na sídlisku KVP v Košiciach

Recenzia Xiaomi 13T Pro: Záverečné zhodnotenie

Musím uznať, že so všetkými mnou testovanými alebo vlastnenými Xiaomi smartfónmi som bol spokojný. Dokonca ja s tými lacnejšími. Inak to nie je ani tentokrát. Xiaomi 13T Pro je pozoruhodnou novinkou, ktorej cena je však vyššia ako by som čakal. Netvrdím, že si ju kvôli tomu čo ponúka nezaslúži. Problémom je konkurencia, ktorá dýcha čínskemu gigantovi na krk. V rovnakej cenovej kategórii sa nachádza veľké množstvo iných schopných smartfónov. Ešte zaujímavejšie to z pohľadu na pomer ceny a výbavy je v cenových kategóriách, ktoré sa od ceny Xiaomi 13T Pro líšia o 200 € – či už nahor alebo nadol. Pred kúpou tohto telefónu si ešte určite nezabudnite pozrieť sekciu s konkurenciou.

Xiaomi 13T Pro
Xiaomi 13T Pro spredu

Ak budete presvedčení, že Xiaomi 13T Pro je smartfónom ako na mieru stvoreným práve pre vás, jeho kúpu neoľutujete. Dostanete pekný displej, výborný výkon, veľkú pamäť, najmodernejšiu bezdrôtovú konektivitu, skvelú výdrž na jedno veľmi rýchle nabitie a taktiež aj príjemný dizajn ako na pohľad, tak aj na dotyk. Farebné podanie fotografií cez deň by potrebovalo doladiť, avšak vynahradia vám to parádne nočné zábery za predpokladu, že ich spravíte ostré, na čo sa budete musieť trochu posnažiť. V celku ide o telefón s výbornou výbavou, ktorá vám poslúži na roky dopredu.

Xiaomi 13T Pro
Xiaomi 13T Pro zozadu

Parametre Xiaomi 13T Pro

Rozmery
 • 162,2 x 75,7 x 8,5 milimetra
Hmotnosť
 • 200 gramov
Displej
 • 6,67-palcová uhlopriečka
 • Rozlíšenie 1220 x 2712 pixelov
 • AMOLED
 • Hustota približne 446 pixelov na palec
 • Pomer strán 20:9
 • Obnovovacia frekvencia 144 Hz
 • Maximálna svietivosť 2600 nitov
 • HDR10+
 • Dolby Vision
 • Corning Gorilla Glass 5
 • Ochranná fólia z výroby
Čipset
 • MediaTek Dimensity 9200+ (4 nm)
Operačná pamäť
 • 12 GB
 • 16 GB
Interné úložisko
 • 512 GB
 • 1 TB
 • UFS 4.0
Operačný systém
 • Android 13
 • MIUI 14
Fotoaparáty
 • 50 MP primárny (f/1.9) s optickou stabilizáciou obrazu
 • 12 MP ultra-širokouhlý (f/2.2)
 • 50 MP teleobjektív (f/1.9) s dvojnásobným optickým priblížením
 • Predný 20 MP (f/2.2)
Batéria a nabíjanie
 • 5000 mAh
 • 120 W drôtové nabíjanie (GaN nabíjačka v balení)
Cena
 • 899 € (739 € v rámci akcie CashBack – ukončená)

Konkurencia pre smartfón Xiaomi 13T Pro

Samsung Galaxy S23

 • 6,1-palcový Dynamic AMOLED 2X displej, Full HD+, 120 Hz, 1750 nitov
 • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
 • 8 GB RAM
 • 128 / 256 / 512 GB interné úložisko
 • 50 MP hlavný, 12 MP ultra-širokouhlý, 10 MP teleobjektív, 12 MP predný
 • 3900 mAh batéria s 25 W drôtovým a 15 W bezdrôtovým nabíjaním
Samsung Galaxy S23
Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 FE

 • 6,4-palcový Dynamic AMOLED 2X displej, Full HD+, 120 Hz, 1450 nitov
 • Samsung Exynos 2200
 • 8 GB RAM
 • 128 / 256 GB interné úložisko
 • 50 MP hlavný, 12 MP ultra-širokouhlý, 8 MP teleobjektív
 • 4500 mAh batéria s 25 W drôtovým nabíjaním
Samsung Galaxy S23 FE
Samsung Galaxy S23 FE | Zdroj: Samsung

Google Pixel 8

 • 6,2-palcový OLED displej, Full HD+, 120 Hz, 2000 nitov
 • Google Tensor G3
 • 8 GB RAM
 • 128 / 256 GB interné úložisko
 • 50 MP hlavný, 12 MP ultra-širokouhlý, 10,5 MP predný
 • 4575 mAh s 27 W drôtovým a 18 W bezdrôtovým nabíjaním
Google Pixel 8 séria
Google Pixel 8 | Zdroj: 9To5Google.com

Nothing Phone (2)

 • 6,7-palcový LTPO OLED displej, Full HD+, 120 Hz, 1600 nitov
 • Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1
 • 8 / 12 GB RAM
 • 128 / 256 / 512 GB interné úložisko
 • 50 MP hlavný, 50 MP ultra-širokouhlý, 32 MP predný
 • 4700 mAh so 45 W drôtovým a 15 W bezdrôtovým nabíjaním
Nothing Phone (2)
Nothing Phone (2) | Zdroj: GSMArena.com

HONOR Magic5 Pro

 • 6,81-palcový LTPO OLED displej, 1312 x 2848 pixelov, 120 Hz, 1800 nitov
 • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
 • 8 / 12 / 16 GB RAM
 • 256 / 512 GB interné úložisko
 • 50 MP hlavný, 50 MP ultra-širokouhlý, 50 MP teleobjektív, 12 MP predný
 • 5100 mAh so 66 W drôtovým a 50 W bezdrôtovým nabíjaním
recenzia HONOR Magic5 Pro
HONOR Magic5 Pro

Asus ROG Phone 6

 • 6,78-palcový AMOLED displej, Full HD+, 165 Hz, 1200 nitov
 • Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1
 • 8 / 12 / 16 GB RAM
 • 128 / 256 / 512 GB interné úložisko
 • 50 MP hlavný, 13 MP ultra-širokouhlý, 5 MP makro, 12 MP predný
 • 6000 mAh so 65 W drôtovým nabíjaním
Asus ROG Phone 6
Asus ROG Phone 6 | Zdroj: GizmoChina.com

Asus Zenfone 10

 • 5,92-palcový Super AMOLED displej, Full HD+, 144 Hz, 1100 nitov
 • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
 • 8 / 16 GB RAM
 • 128 / 256 / 512 GB interné úložisko
 • 50 MP hlavný, 13 MP ultra-širokouhlý, 32 MP predný
 • 4300 mAh s 30 W drôtovým a 15 W bezdrôtovým nabíjaním
Asus Zenfone 10
Asus Zenfone 10

OnePlus 11

 • 6,7-palcový LTPO3 Fluid AMOLED displej, Quad HD+, 120 Hz, 1300 nitov
 • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
 • 8 / 12 / 16 GB RAM
 • 128 / 256 / 512 GB interné úložisko
 • 50 MP hlavný, 48 MP ultra-širokouhlý, 32 MP teleobjektív, 16 MP predný
 • 5000 mAh so 100 W drôtovým nabíjaním
OnePlus 11
OnePlus 11 | Zdroj: GSMArena.com

8

Xiaomi 13T Pro

Musím uznať, že so všetkými mnou testovanými alebo vlastnenými Xiaomi smartfónmi som bol spokojný. Dokonca ja s tými lacnejšími. Inak to nie je ani tentokrát. Xiaomi 13T Pro je pozoruhodnou novinkou, ktorej cena je však vyššia ako by som čakal. Netvrdím, že si ju kvôli tomu čo ponúka nezaslúži. Problémom je konkurencia, ktorá dýcha čínskemu gigantovi na krk.

Ak budete presvedčení, že Xiaomi 13T Pro je smartfónom ako na mieru stvoreným práve pre vás, jeho kúpu neoľutujete. Dostanete pekný displej, výborný výkon, veľkú pamäť, najmodernejšiu bezdrôtovú konektivitu, skvelú výdrž na jedno veľmi rýchle nabitie a taktiež aj príjemný dizajn ako na pohľad, tak aj na dotyk. Farebné podanie fotografií cez deň by potrebovalo doladiť, avšak vynahradia vám to parádne nočné zábery za predpokladu, že ich spravíte ostré, na čo sa budete musieť trochu posnažiť. V celku ide o telefón s výbornou výbavou, ktorá vám poslúži na roky dopredu.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
90 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
80 %
Fotoaparát

 • Pekný dizajn
 • Vysoký výkon
 • Skvelá výdrž batérie
 • Rýchle nabíjanie
 • IP68
 • Vynikajúca konektivita

 • Absencia bezdrôtového nabíjania
 • Materiály sú lacnejšie (avšak nepôsobia tak)
 • Farebné podanie fotografií vie byť nepresné
 • Mierny šum vo videu
20.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+