MojAndroid

Po recenzii mini nabíjačky s kapacitou 2200 mAh sme si pre vás pripravili podrobný test ďalšieho zariadenia značky Verbatim, tentokrát recenziu externej nabíjačky Verbatim Mobile Power Bank. Ide o energetické monštrum, ktoré sa môže pochváliť 10 000 mAh kapacitou. Okrem toho je však pre túto nabíjačku typických aj niekoľko ďalších vlastností. Ktoré to sú, sa dozviete v nižšie napísaných riadkoch.

verbatim-mobile-power-bank-main

Verbatim Mobile Power Bank je veľký kus externej nabíjačky, ktorá je určená najmä náročnejším používateľom. S kapacitou 10 000 mAh je toto zariadenie schopné nabiť 4-5 krát váš smartfón, pričom však simultánne dokážete nabíjať aj váš tablet. Vtedy počet nabití rapídne klesá (čo závisí od kapacity jednotlivých batérií v nabíjaných zariadeniach). My sme túto nabíjačku testovali so zariadením Sony Xperia Z, ktoré sme dokázali nabiť plnohodnotne až 4-krát za sebou (kapacita batérie smartfónu 2330 mAh) a nabíjať sme skúšali aj smartfón s tabletom naraz.

Verbatim-power-bank-7

Hoci sa nám myšlienka nabíjania dvoch zariadení zároveň veľmi páči, má niekoľko nevýhod. Ako prvé môžme spomenúť prehrievanie samotnej batérie, ktoré sme zaznamenali najmä pri nabíjaní zariadení z tabletového USB portu. Okolie portov sa zahrialo na vyššie teploty, čo kvôli použitému plastu bolo značne cítiť. Niektorí používatelia dokonca hlásia chybu nabíjania tabletu, ktoré sa po niekoľkých minútach vypne, či dokonca začne uberať energiu z batérie tabletu. My sme však podobný problém nezaznamenali.

Verbatim-power-bank-3 Verbatim-power-bank-6

Čo sa spracovania samotnej externej batérie týka, ponúka pekne spracovaný dizajn a pomerne príjemné rozmery, ktoré činia 171 x 107 x 12 mm. Hmotnosť sa v tomto prípade zastavila na hranici 325 gramov, čo toto zariadenie predurčuje najmä na nosenie v batohu alebo cestovnej taške. To bol zrejme aj zámer výrobcu, ktorý sa zameral skôr na praktickosť a predurčil toto zariadenie na použitie na cestách, či pri dlhšom odlúčení od domova.

Verbatim-power-bank-5 Verbatim-power-bank-9

Celkovo hodnotíme Verbatim Mobile Power Bank pozitívne, za najväčšie plus môžme jednoznačne označiť možnosť duálneho nabíjania,  ktoré využijú najmä majitelia smartfónov a tabletov. Páči sa nám aj jednoduchý a praktický dizajn, no na druhej strane by sme si batériu vedeli predstaviť aj v kompaktnejších rozmeroch. To však neumožňuje pomerne vysoká kapacita, ktorá dokáže niekoľkokrát plnohodnotne nabiť váš smartfón. Maloobchodná cena tohto zariadenia je pre slovenský trh určená na 50,99 EUR.

Zariadenie zapožičala spoločnosť Diskus CZ.

11.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+