MojAndroid

Ak v rámci svojej práce vykonávate veľa služobných ciest, možno ste sa stretli s problémom, ako zaznamenať všetky výdaje a informácie o ceste. Nie je to nič jednoduché a hŕba bločkov po ukončení cesty nie je vždy odpoveďou na otázky vášho zamestnávateľa. Pomôcť vám ale môže veľmi užitočná slovenská aplikácia Tracks & Logs, ktorá ponúka intuitívne rozhranie a šikovné funkcie, pomocou ktorých bude zaznamenávanie informácií o služobnej ceste hračkou.

Základnou funkciou aplikácie je sledovanie vašej polohy v priebehu pracovnej cesty a času stráveného na ceste. Nemusíte sa obávať – aplikácia nevyužíva nonstop pripojenie k GPS. Jednoducho si na začiatku cesty, počas nej a po jej skončení do aplikácie pridáte tzv. Časové značky. Tieto značky jednoznačne určia, kde sa v danom momente nachádzate a umožnia vám tak získať lepší prehľad o vašom pohybe počas pracovnej cesty.

Okrem toho si v aplikácii môžete vybrať aj dopravný prostriedok, ktorý používate. Počas cesty tiež môžete k aplikácii pridávať informácie o vašich ďalších nákladoch. Tie zadáte jednoduchým kliknutím na tlačidlo +, no poteší tu aj funkcia odfotografovania faktúry. Vďaka tomu budete odteraz vždy vedieť, ktorá suma prislúcha k akému nákladu a jednoducho to budete vedieť zdokladovať aj u vášho zamestnávateľa. Už sa viac nebudete musieť topiť v množstve bločkov a faktúr, ktoré vám zostanú po pracovnej ceste, ale takto jednoducho môžete mať pokope všetky informácie v jedinej aplikácii.

Tracks-and-logs-screen-1 (3) Tracks-and-logs-screen-1 (5) Tracks-and-logs-screen-1 (6)

Aplikácia udržiava zoznam vašich uskutočnených ciest, medzi ktorými si môžete aj vyberať na základe časového filtru. Ak sa objavia otázky k vašej dávnej ceste, jednoducho môžete znovu nájsť potrebné informácie bez akýchkoľvek problémov. Prihlásenie do aplikácie pritom prebieha na základe e-mailu alebo facebookového účtu a zabezpečený je aj export informácií či zálohovanie na cloude. Vďaka tomu viete k svojim služobným cestám pristupovať odkiaľkoľvek, aj keď používate iné zariadenie.

Navigácia v aplikácii je tiež extrémne jednoduchá a medzi tromi základnými obrazovkami sa pohybujete bežnými gestami potiahnutia prsta. V našom testovaní sme sa síce stretli s niekoľkými zaváhaniami či nútenými ukončeniami aplikácie, no ide o nový titul a dobrou správou je, že sme nikdy neprišli o rozpracovaný formulár či informácie o začatej pracovnej ceste. Aplikácia je pritom v obchode Play dostupná zadarmo, a to hneď v dvoch verziách – v prvej máte neobmedzený počet ciest a základné funkcie. Tento formát je ideálny na vyskúšanie aplikácie a zistenie, či je pre vás vhodná. Malý balík je tiež k dispozícii zadarmo, no tu môžete uskutočniť maximálne 3 cesty mesačne, no môžete už využiť oveľa viac funkcií, vrátane exportu a zálohovania či synchronizácie s webovým klientom, odkiaľ môžete k aplikácii pristupovať tiež.

tracsklogs-1

Ak sa vám aplikácia osvedčí a cestujete často, môžete si vybrať aj jeden z dvoch platených balíčkov. Ten úplne najdrahší stojí ale iba 19,90 EUR ročne, resp. 1,99 EUR mesačne, čo skutočne nie je veľa a za túto sumu si môžete ušetriť naozaj veľké množstvo času a problémov. Titul Tracks & Logs je mladá slovenská aplikácia, ktorá je ale skutočne na úrovni a ponúka skvelé využitie pre podnikateľov či zamestnancov, ktorí trávia na pracovných cestách veľké množstvo času.

Verzia: 1.9.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9.1
Aktuálna cena: Zdarma

25.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+