MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Vynikajúca výdrž

Voči fotoaparátom na A9 sme boli trošku kritickí, no telefón si to vynahrádza okrem iného aj vynikajúcou výdržou batérie. Akumulátor s kapacitou 3800 mAh a displej s FHD+ rozlíšením spolu s úsporným 14nm procesorom sa postarali o to, že telefón na jedno nabitie vydrží skutočne veľmi dlho. A ešte aj o čosi viac.

Napriek tomu, že telefón ponúka veľký 6,3″ displej, o výdrž batérie sa nemusíte obávať. My sme telefón ani jedenkrát nevybili v priebehu jediného dňa. Práve naopak, niekoľkokrát sa nám stalo, že nám telefón na jedno nabitie vydržal aj dva dni. Okrem vynikajúcej výdrže pri práci s telefónom sa môžete tešiť aj na skvelú výdrž v stave nečinnosti. Počas noci nám z batérie telefónu ubúdalo pravidelne približne 5 % batérie, čo je skutočne výborné.

No a na jedno nabitie sme s telefónom boli schopní dosiahnuť aj 6-7 hodín zapnutého displeja počas jedného dňa, čo je naozaj skvelý výsledok. Telefón sme nijako nešetrili, pozerali sme veľa YouTube videí, využívali ho na GPS navigáciu prostredníctvom Waze a nechýbala ani tradičná práca s e-mailami a sociálnymi sieťami. Nechali sme si automaticky aktualizovať všetky naše účty, stále sme mali zapnuté GPS, Bluetooth, Wi-Fi aj mobilné dáta, nič sme neregulovali a aj tak telefón vydržal skutočne extra dlho, za čo si zaslúži veľkú pochvalu.

Najhoršie na tom nie je ani rýchlosť nabíjania. Telefón je dodávaný s rýchlo-nabíjačkou s výstupom 15W, ktorá ho nabije z 0 % na 100 % za 1 hodinu a 40 minút. Celkový priebeh nabíjania bol nasledovný:

 • 15 minút – 18 %
 • 30 minút – 36 %
 • 45 minút – 54 %
 • 60 minút – 71 %
 • 100 % – 1 hodina 40 minút

Samsung Galaxy A9 2018: Záverečné hodnotenie

Samsung Galaxy A9 2018 je zaujímavý telefón, ktorý si zaslúži uznanie za to, že prináša experimenty a nové technológie, dokonca do strednej triedy. Nájsť na súčasných smartfónoch niečo vzrušujúce je dnes často veľmi náročné. Svoje o tom vie aj Samsung, ktorý svoju vlajkovú loď S9 oproti minulému roku zmenil iba minimálne. V rade Galaxy A však ukazuje, že má čo ponúknuť a zaujať naozaj netradičnými riešeniami.

Na druhej strane, tieto netradičné novinky by sa mali stretnúť aj s výhodami pri reálnom používaní. Hoci fotoaparát so štyrmi objektívmi je flexibilný, jeho nedostatky vás budú odrádzať od extra funkcií, ktoré ponúka. A pritom primárny 24MP snímač je veľmi dobrý, no sklamal nás najmä širokouhlý objektív.

Vráťme sa ale k pozitívam, pretože tých je viac ako dosť. Krásny displej patrí medzi to najlepšie, čo v strednej triede nájdeme. Telefón má tiež výkonný a úsporný čip a pamäte skutočne na rozdávanie. Okrem toho, pochváliť musíme aj fantastickú výdrž batérie, ale aj veľmi pekný a zaujímavý dizajn. Žiaľ, mnohých zákazníkov odradí určite aj cena, ktorá je na úrovni 579 EUR. Za tú si môžete kúpiť v mnohých obchodoch aj súčasnú generáciu vlajkových lodí S9 a množstvo ďalších TOP modelov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
7.3

Samsung Galaxy A9 (2018)

Samsung Galaxy A9 2018 je prvý smartfón so štyrmi fotoaparátmi a ukazuje, že sa Samsung nebojí experimentovať ani v strednej triede. Pripravil tu skvelé zariadenie s dostatkom výkonu, množstvom pamäte a skutočne podareným dizajnom. Poteší aj krásny 6,3" Super AMOLED displej a fantastická výdrž batérie. Štvoritý fotoaparát je veľmi flexibilný, no sekundárnym foťákom chýba kvalita. Celkovo však ide o veľmi dobre spracované zariadenie, ktoré si v mnohých smeroch obhajuje svoju vyššiu cenovku.zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
80 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
40 %
Cena
70 %
Fotoaparát

 • Krásny dizajn
 • Pekný veľký displej
 • Fantastická výdrž batérie
 • Flexibilita štyroch fotoaparátov
 • Prítomnosť 3,5mm jacku

 • Kvalita širokouhlých fotografií
 • Maličký skener odtlačkov
29.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+