MojAndroid

Ak patríte medzi náruživých poslucháčov hudby, tak vás poteší recenzia slúchadiel Prestigio Headset PBHS2, ktoré sme v posledných dňoch testovali. Prinášame vám naše dojmy z tohto príslušenstva pre vaše Android zariadenia, pričom v recenzii nenájdete len chválu, ale aj niekoľko vecí, ktoré nám vadili. Prečítajte si však celú recenziu a spravte si názor na tieto bluetooth slúchadlá sami.

prestigio-headset-pbhs2-6

Konštrukcia | Plast a nízka hmotnosť

Konštrukčné spracovanie slúchadiel Prestigio Headset PBHS2 zodpovedá ich cenovke. Použité sú prevažne plastové materiály a umelá koža, ktorá zdobí hranaté náušníky zvnútra. Celkovo však slúchadlá pôsobia pevným dojmom a svojim dizajnom sú naozaj štýlovým doplnkom pre každého majiteľa. Z ďalších vlastností oceňujeme skladaciu konštrukciu, ktorú si viete prispôsobiť aj výškovo podľa veľkosti vašej hlavy, prítomnosť ovládania hudby priamo na slúchadlách či 250 mAh batériu, ktorú nájdete vloženú priamo v slúchadlách.

prestigio-headset-pbhs2-1

Na vonkajšej časti ľavého slúchadla nájdeme ovládanie pozostávajúce z tlačidiel Play, Stop, Predošlá skladba, Nasledujúca skladba, zvýšiť a znížiť hlasitosť. V spodnej časti sa tiež nachádza otvor pre vloženie audio kábla s 3,5 mm audio jack zakončením a LED dióda, ktorá informuje o pripojení a stave batérie. Pravé slúchadlo je na hardvérové prvky skúpejšie a nájdeme na ňom len veľké tlačidlo vypínania a microUSB slot, pomocou ktorého slúchadlá nabijete. Celkovo nepatrí spracovanie ovládacích prvkov medzi najlepšie, nemôžeme ho však označiť ani za odfláknuté.

prestigio-headset-pbhs2-2

Konštrukciu slúchadiel Prestigio Headset PBHS2 považujem za priemernú, čo je však odrazom ich ceny, ktorá je v tomto prípade veľmi priaznivá. Slúchadlá tak zaujmú skôr dizajnom, ktorý je netypický a je dostupný v dvoch farebných prevedeniach – v čiernej a bielej farbe. Zaujímavá je tiež určite hmotnosť, ktorá v tomto prípade zastala na hranici 180 gramov.

Zvukový prejav | Hudba pre nenáročných

Nakoľko sú slúchadlá Prestigio Headset PBHS2 určené skôr nenáročným poslucháčom, ich zvukový prejav patrí medzi priemerné. Zastúpenie frekvenčných zložiek nie je rovnaké a prevládajú vysoké tóny, ktoré do úzadia utláčajú stredy aj nižšie frekvencie. Chýbajú aj mohutnejšie basy, čo však môže byť spôsobené tvarom slúchadiel, ktoré dobre nepriliehajú na plochu uší.

prestigio-headset-pbhs2-3

 

Zvukový prejav tak fajšmekrom určite neulahodí. Nenáročný poslucháč však s podaním hudby v tomto prípade môže byť spokojný a slúchadlá môžu byť pre neho vhodné na všetky typy a žánre hudby. Využitie headsetu Prestigio Headset PBHS2 vidíme najmä v spojení s mobilným zariadením, kde je výhodou bezdrôtové pripojenie, párovanie cez NFC a prítomnosť ovládania priamo na slúchadlách.

Pripojenie a hovory | NFC, Bluetooth ale aj kábel

V čom slúchadlá Prestigio Headset PBHS2 vynikajú, je pripojenie. To je totižto v tomto prípade možné realizovať cez Bluetooth, NFC (slúži iba na spárovanie) alebo cez klasický audio kábel, ktorý nájdete aj pribalený pri slúchadlách. Žiadne z pripojení počas nášho testu nezaváhalo ani nepochybilo, a preto slúchadlám v tomto smere nemáme čo vytknúť. Ich dosah pri Bluetooth pripojení činí približne 10 metrov, čo sa však radikálne mení počtom prekážok medzi slúchadlami a vysielacím zariadením.

prestigio-headset-pbhs2-5

 

Súčasťou slúchadiel je aj mikrofón. Konkrétne teda dva mikrofóny – po jednom na každom slúchadle. Počas testovania sme skúšali kvalitu prenášaného hlasu pri videohovore cez Skype aj pri klasickom hovore cez smartfón, pričom oba prípady boli dostatočne kvalitné a hlasné. So slúchadlami Prestigio Headset PBHS2 vám teda nebude robiť problém žiadny hovor alebo iný druh hlasovej komunikácie.

Výdrž batérie | 10 hodín prehrávania hudby cez Bluetooth

Slúchadlá Prestigio Headset PBHS2 ponúkajú batériu s kapacitou 250 mAh, ktorá je integrovaná priamo vo vnútri slúchadiel a svojpomocne si ju nemôžete vymeniť. Na jedno nabitie dokáže tento akumulátor živiť slúchadlá až 10 hodín pri prehrávaní hudby cez Bluetooth, čo je zhruba aj čas, ktorý sme získali pri testovaní. V režime stand-by však slúchadlá vydržia oveľa viac, až 100 hodín. Keď ich teda nepoužívate, predlžuje sa ich výdrž na jedno nabitie.

Hodnotenie | Prestigio Headset PBHS2

Bluetooth slúchadlá, ktoré spoločnosť Prestigio uviedla na náš trh, sú určite zaujímavým príslušenstvom pre vaše Android zariadenie. Zaujmú dizajnovým spracovaním aj širokými možnosťami pripojenia, pričom za ich plusy možno označiť aj nízku hmotnosť či skladateľnú konštrukciu. Naopak, sklamať môžu použitím lesklých plastových materiálov a zvukovým prejavom, ktorý nepatrí medzi najlepšie. Pre bežného poslucháča však ide o postačujúce bezdrôtové riešenie, ktoré navyše ponúka vďaka vstavaným mikrofónom aj telefónne hovory.

prestigio-headset-pbhs2-4

Najzaujímavejším parametrom slúchadiel Prestigio Headset PBHS2 je však ich cena, ktorá sa v čase recenzie pohybovala na úrovni 37€ (pre aktuálnu cenu pozri Heureka widget nižšie). Za naozaj priaznivú sumu tak môžete získať dobre vybavené slúchadlá, ktoré môžete využiť s vašim smartfónom, tabletom alebo počítačom počas cestovania alebo kedykoľvek to budete potrebovať.

2dc3a5b4c42f2ffacb1cf837e886211c--mmf50x50
Prestigio PBHS2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
4.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+