MojAndroid

Spoločnosť, ktorá ešte len minulý rok začínala ako startup, je dnes už dobre známa po celom svete. Čínsky OnePlus predstavil rok dozadu “zabijaka” vlajkových lodí, ktorý útočil nielen svojimi parametrami, ale najmä cenou. Dnes tu máme jeho druhé pokračovanie, ktoré má opäť rozprúdiť vody mobilného priemyslu. Novinka s názvom OnePlus Two totižto oproti svojmu predchodcovi prináša niekoľko podstatných zmien a vylepšení. Hoci spoločnosť musela v niektorých oblastiach šetriť, správna kombinácia hardvérových komponentov znova prináša smartfón, ktorý by, aj pre jeho obmedzenú dostupnosť, mohol byť hitom.

UNBOXING VIDEO

Konštrukcia: Ťažká váha

A to doslova. Prvé čo si pri uchopení OnePlus 2 stihnete všimnúť, je jeho pomerne veľká hmotnosť. Ak by ste ho postavili na váhu, odvážili by ste presne 175 gramov, čo je v rukách už cítiť. Ide ale o zariadenie s 5,5-palcovým displejom, takže takto vysoká hmotnosť nie je až tak neobvyklá, aj keď o niečo vyššia ako u konkurencie. Napríklad LG G4 s rovnakou uhlopriečkou váži len 155 gramov. Aj ostatné rozmery sú trochu nad priemerom, čo sa týka najmä hrúbky. Tá dosahuje v najhrubšom mieste takmer 1 cm.

OnePlus_Two_recenzia-11

OnePlus aj tento rok vsadil na kvalitu. Celá konštrukcia je pevná a po obvode ju vystužuje kovový rám s matnou povrchovou úpravou. Rozloženie jednotlivých prvkov nie je ničím nezvyčajné. Na pravom boku nájdete ovládanie hlasitosti a tlačidlo zapnutia. Navrchu a dolu sú to 3,5 mm audio jack, mriežka reproduktoru a úplne nový microUSB konektor typu C. Ten má oproti klasickému USB výhodu v tom, že je obojstranný, a tak nezáleží na tom, ako budete kábel do konektoru vkladať. Jednoducho povedané, vždy sa trafíte. USB typu C však so sebou prináša aj jednu podstatnú nevýhodu. Zatiaľ, čo pri klasickom microUSB ste nemali problém použiť akúkoľvek smartfónovú nabíjačku, pri OnePlus 2 budete musieť mať pri sebe vždy dodávaný kábel.

OnePlus_Two_recenzia-6

Výrobca pri tomto modeli prekvapil aj novým prepínačom prioritného režimu, resp. zvukových profilov. Tento má tri polohy, ktoré slúžia na aktiváciu prioritných alebo žiadnych vyrušení, prípadne zapnutie všetkých oznámení. Ide vôbec o prvý Android smartfón s týmto prvkom, ktorý však niektorí môžu považovať za zbytočnosť. Myslíme si však, že nájde svoje uplatnenie, a keď nie, tak ho jednoducho môžete ignorovať.

OnePlus_Two_recenzia-8

Dostávame sa k zadnej strane, ktorá obsahuje nie menej zaujímavý fotoaparát s infračerveným zaostrovaním a duálnym LED bleskom. Povrchová úprava je rovnaká ako v prípade OnePlus One s tým rozdielom, že kryt je ľahko odnímateľný a vymeniteľný. Jeho výhodou je aj to, že sa nešmýka. OnePlus volá celý systém vymeniteľných krytov “StyleSwap”. Vymeniteľné kryty budú dostupné vo verzii kevlar, čierna marhuľa, bambus, či palisander, pričom každý z krytov bude stáť 27 dolárov. Pod krytom nenájdete vymeniteľnú batériu, ale len vysúvací slot pre umiestnenie dvojice nanoSIM kariet.

OnePlus_Two_recenzia-2

Predná strana nie je o nič menej dôležitá. Výrobca ju osadil 5,5-palcovým displejom a po vzore viacerých výrobcov aj hardvérovým home tlačidlom. To však nereaguje na stlačenie, ale len na dotyk prstov. Navyše, integruje v sebe aj čítačku odtlačkov prstov, ktorá funguje rovnako iba na dotyk. OnePlus odlišne pristúpilo aj ku kapacitným tlačidlám pre ovládanie operačného systému. Namiesto toho, aby ich funkcie napevno nastavil, používateľ si môže vybrať, čo budú predstavovať. Navyše je možné v nastaveniach okrem základnej funkcie definovať aj akcie pre dlhé a dvojité stlačenie. Ak by sa vám nepozdávalo ani to, môžete ostať verní softvérovým tlačidlám na displeji, ktoré zároveň deaktivujú kapacitné tlačidlá pod ním.

OnePlus 2 nás v redakcii svojim spracovaním určite nesklamal, práve naopak. Za svoju cenu ide o naozaj prvotriedne zariadenie, ktorého prémiové spracovanie cítite pri každom zodvihnutí (nezabudnite zlepiť ochrannú fóliu, ktorá je na telefóne od výroby. Tá zachytáva mastnotu a pomerne rýchlo sa poškrabe). Chyby sme na zariadení počas testovania nenašli, no určite by sme boli radi, kedy OnePlus Two prešiel menšou odtučňovacou kúrou. 175 gramov je už v rukách trochu cítiť, aj keď sa na ne dá zvyknúť.

OnePlus_Two_recenzia-7 OnePlus_Two_recenzia-5

Displej: Viac farieb prosím!

Displej OnePlus Two má uhlopriečku 5,5-palca, takže na ňom zobrazíte skutočne veľa obsahu. Oceníte to nielen pri prehliadaní webových stránok, ale aj pri čítaní dokumentov, či inej práci. Zobrazovací panel má síce len 1920 x 1080 pixelov s hustotou 401 PPI, čím sa neradí práve na technologickú špicu, no aj tak maximálne postačuje. Nižšie rozlíšenie je síce v porovnaní s QHD displejmi už poznať, no nie natoľko, aby vám to akokoľvek mohlo prekážať.

Displej typu LTPS LCD ponúka výborné pozorovacie uhly aj dobrú čitateľosť na priamom slnku. Musíme mu však vytknúť pomerne malú farebnosť a slabší kontrast. Ten sme si všimli už pri prvom zapnutí. Čierna sa tiež nedá porovnávať so SuperAMOLED displejmi. Celkovo tak ide o priemernú zobrazovaciu jednotku, ktorá vyslovene ničím neohúri, no ani nezahanbí.

OnePlus_Two_recenzia-1

Výkon a pamäť: TOP trieda

Nová generácia OnePlus smartfónu je, podobne ako viacero vlajkových lodí, vybavená procesorom Snapdragon 810. Ten si už vyslúžil niekoľko negatívnych referencií, najmä v prípadoch nadmerného prehrievania. V prípade OnePlus 2 sa teplota zariadenia pri bežných činnostiach drží v rozumných medziach, akonáhle však začnete robiť na výkon náročnejšie operácie, pocítite aj zvýšenú teplotu. Najvyššie teploty dosahuje pri hraní graficky intenzívnych hier, či pri používaní GPS navigácie v kombinácii so zapnutým mobilným internetom. Vo väčšine prípadov vás však prehrievanie trápiť nebude.

Čo sa týka výkonu, tak vďaka Snapdragonu 810 by v teórii mala novinka podávať dostatok výkonu, ktorý by mal byť porovnateľný napríklad s HTC One M9 alebo Sony Xperiou Z3+. Pri testovaní v benchmarkoch nás však čakalo nemilé prekvapenie. OnePlus Two v AnTuTu totižto dosiahol len 47-tisíc bodov, čo je o poznateľne menej ako u vyššie spomínaných zariadení, a približne rovnako ako pri minuloročnej generácii, ktorú poháňal starší Snapdragon 801. K vyššiemu výkonu nedomohla ani 4 GB pamäť RAM, z ktorej bude ale profitovať predovšetkým samotný operačný systém. Ten bude mať dostatok prostriedkov pre spúšťanie aplikácií, či náročných hier.

O grafický výkon sa v prípade OnePlus 2 stará už tradične Adreno 430, ktorý dokáže bez problémov utiahnuť aj tie najnáročnejšie herné tituly. Bez problémov si tak zahráte akúkoľvek hru. V 3D Marku dosiahol OnePlus 2 19883 bodov, čo je menej ako pri konkurenčných high-end zariadeniach.

Screenshot_2015-09-02-12-06-33_1 Screenshot_2015-09-02-12-13-17_1

Vnútorná pamäť zariadenia sa síce nedá rozšíriť o pamäťové karty microSD, no v závislosti od zakúpeného modelu poskytuje viac než dostatok kapacity. V našom prípade sme disponovali 64 GB verziou, v ktorej pre používateľa ostáva 54 GB voľného úložného priestoru. Na výber je aj 32 GB verzia. Už samozrejmosťou je aj podpora OTG príslušenstva a externých pamätí. K OnePlus 2 tak bez problémov pripojíte externý disk alebo flash pamäte, či príslušenstvo ako myšky alebo klávesnice.

Multimédiá: Softvérové vylepšenia, priemerný zvuk

Na prvý pohľad vás druhá generácia zabijaka vlajkových lodí ničím neprekvapí. Podobne ako väčšina smartfónov totižto disponuje jediným hlasným reproduktorom s priemernou hlasitosťou aj kvalitou prednesu. Poteší však pokročilým ekvalizérom a podporou zvukových profilov pre hudbu, filmy a hry, ktoré je možné jednoducho prepínať pri počúvaní hudby priamo z notifikačnej lišty. V aplikácií s názvom Audio Tuner nájdete hneď niekoľko prednastavených hodnôt ekvalizéru, vrátane možnosti zvoliť vlastné hodnoty. K dispozícii sú aj efekty ako Maxxbass, Maxxtreble, Maxspace, či Maxxdialog, ktoré zvýraznia basy, výšky, priestor alebo dialógy. Ich zapnutím si tak môžete počúvanú hudbu prispôsobiť podľa seba. Celkovo nás ale kvalita zvukového výstupu až tak neoslovila a patrí skôr k priemeru strednej triedy.

Ako galériu používa OnePlus 2 aplikáciu Google Fotky, ktorá zároveň poskytuje funkcie zálohy fotografií do cloudu. Ponúka niekoľko nástrojov na úpravu a pomerne rýchle reakcie a bezproblémovú interakciu používateľa. Potešia aj automatické vylepšenia fotografií, či vytváranie príbehov a rôznych animácií. Chýba však akákoľvek synchronizácia s inými sociálnymi sieťami. Aj preto by som pre náročnejších používateľov odporúčal v kombinácii s Google fotkami použiť aplikáciu Quickpic, ktorá má všetko to, čo Galérii od Googlu chýba.

Operačný systém: Čistý Android s vylepšeniami

Čínsky OnePlus používa v zariadení vlastnú upravenú verziu Androidu Lollipop, ktorá nesie názov Oxygen OS. Tá sa v mnohom podobá na čistý Android, čo určite ocenia fanúšikovia Nexusov. Nejdete tu však aj niekoľko vylepšení a funkcií navyše. V prvom rade sú to už v konštrukcii spomínané kapacitné tlačidlá, ktoré je možné nahradiť softvérovými ekvivalentami. Pribudlo aj ovládanie pomocou gest. Obrazovku prebudíte dvojitým poklepaním na displej, nakreslením O otvoríte kameru, písmenom V zas aktivujete baterku. Vhod príde aj ovládanie hudby priamo z vypnutej obrazovky. Potiahnutím dvoch prstov prehrávanie pozastavíte, gestom v tvare šípky sa môžete zas prepínať medzi skladbami.

Samozrejmosťou je aj prítomnosť používateľských kont, možnosť aktivovať tmavý režim prostredia, či spravovať povolenia aplikácií. Jednotlivým titulom tak môžete zakázať napríklad pristupovať ku kontaktom, SMS správam, k funkciám telefónnych hovorov a iným službám. Súčasťou systému je aj správca odtlačkov prstov a dualSIM kariet. Inak ide ale o čistý Android so všetkými jeho funkciami, vrátane multitaskingu, notifikačnej lišty a aplikácií od Googlu.

Osobne sa mi práca s Oxygen OS páčila a v podstate sa neodlišovala od používania Androidu na Nexusoch. OnePlus Two je rýchly a na podnety používateľa reaguje rýchlo. Aj tu však občas došlo k spomaleniu. Výbornou funkciou je aj snímač odtlačkov prstov, ktorý dokáže akceptovať 5 odtlačkov, či už vás alebo vašich príbuzných, ktorým chcete ponechať prístup do zariadenia. Presnosť snímača je vysoká a úspešnosť pri odomykaní obrazovky takmer 100%. Páčilo sa nám, že namiesto toho aby ste museli zariadenie najskôr aktivovať a až potom odtlačok zosnímať, stačí, ak pri vypnutej obrazovke prst pridržíte a zariadenie sa samo odomkne. Je to rýchle a bezproblémové.

Poznámka: Musíme spomenúť, že na internete sa objavili správy o tom, že OnePlus 2 má hardvérovú chybu, ktorá pri určitom uchopení spôsobuje nefunkčnosť kapacitného home tlačidla. S týmto problémom sme sa stretli aj my, no zdá sa, že po najnovšej aktualizácii problém zmizol.

Fotoaparát: Patrí k najlepším

Fotoaparát, ktorý použil OnePlus, patrí dnes k tým najlepším. Ponúka dobrú optickú stabilizáciu obrazu, ako aj dostatočne vysoké rozlíšenie na úrovni 13 Mpix. To všetko v kombinácii s infračerveným zaostrovaním a duálnym dvojtónovým LED bleskom, ktorý zachytí vernejšie farby aj v úplnej tme. Skutočne, fotoaparát vo OnePlus 2 nás svojimi kvalitami presvedčil aj pri bežnom používaní. Snímky sú farebne verné a detailné aj po priblížení. Pochváliť musíme aj video, ktoré je vďaka optickej stabilizácii veľmi plynulé. Jeho maximálne rozlíšenie je možné nastaviť na 1080p, ktoré sa dnes používa najčastejšie, no na výber máte aj 4K. Všimli sme si však aj občasného zaváhania, a to najmä pri spôsobe kompresie fotografií. Tie boli niekedy skomprimované až príliš, v čoho dôsledku sa detaily vzdialenejších objektov strácali a mali efekt maľovaného obrazu. Podpriemernou je kvalita nahrávaného zvuku.

OnePlus_Two_recenzia-10

Fotoaparát neponúka žiadne zvláštne alebo inak nezvyčajné funkcie. V takmer plnom uvádzanom rozlíšení môžete fotiť, ale len s pomerom strán 4:3, pri ktorom fotografie majú rozlíšenie 12,4 Mpix. Ak sa rozhodnete pre širokouhlejší formát, budete sa musieť uspokojiť s rozlíšením 7,9 Mpix, čo je stále postačujúce. S OnePlus Two môžete vytvárať tiež spomalené alebo zrýchlené zábery, čo oceníte napríklad pri rýchlo sa pohybujúcich objektoch alebo len v prípade, že chcete vytvoriť zaujímavé videá. V tomto prípade ale počítajte s menším HD rozlíšením, v ktorom sú tieto zábery natáčané. Podporované je aj HDR, či režimy pre jasné a “krásne” fotografie. To sú však všetky funkcie, ktoré vo OnePlus 2 nájdete. Nemáme mu to za zlé, pretože vo väčšine prípadov aj tak používatelia fotia v automatickom režime. Na druhej strane, vďaka Androidu Lollipop a manuálnym nastaveniam kamery je možné doinštalovať aplikácie tretích strán, ktoré vám umožnia ovládať napríklad rýchlosť uzávierky, citlivosť, vyváženie bielej a zaostrenie.

OnePlus_2-6

OnePlus_2-10

Konektivita: Viacero kompromisov

OnePlus musel v prípade druhého modelu svojho smartfónu spraviť niekoľko kompromisov. Medzi ne patrí aj absencia bezkontaktnej technológie NFC, ktorá sa dnes s obľubou využíva najmä pri platbách. U nás síce tento druh platenia zatiaľ nie je veľmi rozšírený, no vzhľadom na kategóriu high-end, do ktorej sa toto zariadenie radí, by sme tu NFC očakávali aj my. Na druhej strane, výrobca musel niekde šetriť a na základe vlastných prieskumov padlo za obeť práve NFC. Aj tak ho väčšina z používateľov nepoužíva. Po ostatných stránkach ide o klasický high-end. Podporované sú siete štvrtej generácie s rýchlosťou Cat4 150/50 Mbps (testovali sme v sieti mobilného operátora Telekom), či 3G HSPA+ s prenosovou rýchlosťou 42,2/5,76 Mbps. Nechýba ani Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth vo verzii 4.1, či GPS a GLONASS. Kvalita príjmu je priemerná a o niečo kvalitnejší by sme uvítali aj telefónny reproduktor. Plusom a zároveň aj mínusom OnePlus 2 je jeho nový microUSB konektor typu C. Ten je reverzibilný, čo znamená, že kábel k nemu pripojíte bez ohľadu na jeho orientáciu. Na druhej strane, musíte takýmto káblom aj disponovať (v balení sa nachádza jeden kus), čo môže byť problém napríklad v prípade, že sa vám vybíja mobil a vaši priatelia a všetci naokolo majú len klasický microUSB kábel. Tiež tu nenájdete žiadny video výstup.

OnePlus_Two_recenzia-15

Batéria: Výdrž tak akurát

Batéria má kapacitu 3300 mAh, čo je viac ako ponúka väčšina smartfónov s väčšími uhlopriečkami. Neočakávajte od nej však žiadne extra výsledky, s batériou totižto vydržíte na jedno nabitie približne 28 hodín, a to v prípade, že budete OnePlus 2 používať s dvoma SIM kartami a k internetu sa budete pripájať prostredníctvom 4G. Displej bol v našom prípade zapnutý 2,5 hodiny, čo nie je práve najviac. Nabíjanie z 0 na 100% trvá 2,5 hodiny, takže žiadne extra rýchle nabíjanie ako v prípade vlajkových lodí nečakajte. V zariadení nenájdete tiež žiadne extra šetriace funkcie. Jedine šetrič batérie, ktorý je prítomný natívne už od Androidu 5.0 Lollipop. Ten znižuje výkon zariadenia a niektoré služby, ktoré by mohli nadmerne míňať energiu. Absentuje aj podpora bezdrôtového nabíjania.

Záverečné hodnotenie: Zabíja cenou

OnePlus 2 nie je až tak výnimočné zariadenie, ktoré by nás malo ohúriť svojou skvelou konštrukciou alebo výkonom. Po hardvérovej stránke tak nejde vyslovene o zabijaka vlajkových lodí. Čím však skutočne klepne konkurencii po prstoch, je cena, za ktorú sa predáva. My sme si priamo od výrobcu nechali poslať 64 GB model za 420 eur (vrátane poštovného), čo je viac než výhodná kúpa (za 16 GB verziu zaplatíte 339 eur – bez poštovného). Za tieto peniaze totižto získate zariadenie, ktoré je síce nemotornejšie a ťažšie, no na druhej strane ponúka výborný fotoaparát, dostatočne kvalitný displej a prekvapenia, ako USB typu C, či čítačku prstov umiestnenú do kapacitného tlačidla Domov. Skutočne, v tejto cenovej kategórií by ste podobne vybavené zariadenie hľadali asi márne. A tak na záver môžeme len potvrdiť, že OnePlus 2 je aj tento rok skutočným zabijakom, a to minimálne čo sa týka pomeru ceny a výkonu.

Plusy:

 • Cena
 • Hardvérová výbava
 • Fotoaparát s optickou stabilizáciou
 • Snímač odtlačkov prstov
 • Kvalitné konštrukčné spracovanie
 • Praktický prepínač režimov upozornení

Mínusy

 • Robustnejší a ťažší
 • USB typu C je zatiaľ málo rozšírené
4.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Peter Jurček

  U mna spachal samovrazdu absenciou NFC…dost vyuzivam platby cez NFC a nabijam len bezkontaktne. Skoda toho.

  • Lubo

   mal som one plus one a aj ked malo NFC, bolo mi vo VUB banke a ich bezkontaktnych platieb nanic, pretoze ich softver bol “upraveny” a preto som si to na nom nemohol nastavit

   • Peter Jurček

    neprijemne…u mna velmi podstatna vec pretoze fakt to vyuzivam vsade kde sa da platit bezkontaktne

    • funguje to aj tak, ako aj platobna karta ? napr. že ju iba priložim k terminalu na platbu do 20 eur a nemusis zadavat pin ? mam mobil s nfc a neviem zatial ci sa to tak da

     • Peter Jurček

      U VUB používaš pin vždy keď platíš cez nfc…ale dávaš ho do mobilu resp keď sa prihlasuješ do app…do terminálu už potom nie ani nad 20€…

      takze ked ti blokuje tovar tak si zatial zadas pin a potom len zaplatis :)

 • kri

  Nechcem iphone, ani samsung, takze cakam dalej s mojou dvojrocnou G2. Tlacit na trh taketo mobily, ktore ledva prelezu vykonom 2 rocne stroje je takmer hanba. Uvidime co prinesie SD 820, ale ak bude treba, tak pockam aj na 830 :-)

  • Andrrrrr

   Keď nemáš odladeny software môžeš tam mat aj raketu

  • Tobias

   Nechapem, to treba kazdy rok zvysit 2-nasobne vykon? A naco? Aby sa TouchWiz prestal sekat? Alebo aby mi mobil v zime zahrial ruky, lebo bude mat odpadove teplo na rozdavanie? Ked sa odladi SW bude to efrektivnejsie ako nahanat GHz a jadra. Mam Mi3 (800, 2GB RAM) s MIUI, co je slusne odladeneny SW. Ma 2 roky a da 36 000+, a vykonu ma viac nez je traba. Naco mi bude 820 s 80k + skore, ked sa vykonavanie operacii zrychli len zanedbatelne? Je to len marketing, trh ponuka to co chcu ludia vidiet. A ludia chcu vidiet vysoke cislo pri takte, pocte jadier a pri skore v antutu, a je im uplne jedno, ze ak nejdu renderovat video na tom tak im je ten vykon tak na ozdbu.

   • Tobias

    Este ma napadlo, ako dobry priklad posluzi aj prechod z Androidu 4.3 na 4.4. Na 4.3 som mal skore cez 45 000 teraz na 4.4 ,,len” cez 36 000. HW sa nezmenil, len SW, a to kitkat by mal byt nenarocny na HW, no je zjavne ze MIUI v5 (4.3) bola lepsie odladena ako MIUI v6 (4.4)

    • kri

     Osobne mam asi iba jeden dovod. Poslat PC a NB do vecnych lovist. Strasne vela toho uz viem robit s mojim mobilom. Upravujem napr aplikacie priamo v mobile, upravujem ramdisky boot a recovery imodzov atd. Trva to este trochu dlhsie ako je moja predstava a preto sa hruba sila hodi. Osobne ma benchmarky velmi nezaujimaju. Nekritizujem ich len preto, lebo aj za nimi je kus roboty a snahu im tiez nemoznu upriet v tom, ze sa snazia uzivatelovi pomoct v rozhodovani sa.

     • kri

      Sorry za preklepy ;-)

     • Ganca

      To sa tak skoro nestane. Konzum nepustí, mnoho ľudí má PC hlavne kvôli hrám, takisto aj práca s office programami je na PC neporovnateľne pohodlnejšia. To ešte nehovorím o úprave videí, tvorbou hudby v DAW, modelovaní objektov v 3DS Max, programovaní aplikácií a stránok atď, atď… Jednoducho PC bude ešte dlho slúžiť na tvorbu obsahu, zatiaľ čo tablety a fóny na jeho konzum :)

      • kri

       Ja som to pisal na zaklade mojich potrieb. Ale aj tak buducnost vnimam inak. Ja to vidim na superpocitace na ktore budu uzivatelia mobilnych zariadeni posielat poziadavky, superpocitac ich spracuje v realnom case a my budeme mat nasledne vo svojom zariadeni hotovy vysledok nasej prace.

       Btw predaj PC uz dlhe roky ide ku dnu.

       • Ganca

        Tak proti gustu žiadny dišputát, to je mi jasné :) S tými superpočítačmi, ak som ťa pochopil správne tak hovoríš o “termináloch”, čo je podľa mňa veľmi pravdepodobné do budúcnosti, ale aj tak verím že PC/NTB nezmiznú úplne. Hlavný problém superpočítač/terminály je totižto latencia signálu, takže multiplayerové onlineovky à la Counter Strike by sa hrali ťažko, a to aj keby všetko išlo cez optické káble… Ale inak, nebolo by to zlé riešenie toto.

    • Tomáš Gál

     hlavne sa menilo antutu ….

    • Comby

     MI3W: na V6 aj V7 (obe KK) okolo 44000 v Antutu 5.7.1 na výkonný režim.

     • Tobias

      Taktiez MI3W, test na 6.6.3.0 (stable), z V5 som nerobil wipe. Samozrejme na rezime vykon. Je mozne, ze na fresh v6, pripadne v7 by som sa zase dostal na 44k.

   • Tomáš Gál

    správne sa to nazíva pokrok alebo evolúcia, a nie marketing … Ale súhlasím SD800 je perfektný procesor ktorý pohol android na iný level :-)

   • Rastislav Salamon

    mam uz druhy Samsung a nikdy sa mi nesekal, mozno sa to dialo s casoch starsich verzii androidu a nuloveho vykonu telefonov

  • Tomáš Gál

   Ale treba si povedať že LG G2 je kúpa storočia ….. za málo penazí až prekvalivo veľa muziky …. Je až neskutočné že dva roky je stále schopná konkurencie … škoda že ďalšie modely od LG až také podarené niesu :-(

   • ujoslav

    Presne. LG G2 je aj podľa dnešných požiadaviek vynikajúci telefón. Výkonný HW s fantastickým displejom, má LTE, NFC, foťák s optickou stabilizáciou, veľkú baterku, parádny zvukový výstup cez slúchadlá. Nie je o čom.

 • Ladislav Miškovič

  neviem ci zabil vlajkove lode, ale XIAOMI REDMI NOTE 2 mu je tesne v petach. displeje takmer identicke, One plus 2 ma viac internej pamate (4G), XIAOMI len 2G, ale zas ma sdcard slot, vykonovo One plus 2 udavate 47081, Note 2 udava 48822, fotak vykon identicky, ok One ma lepsie zaostrovanie. plus One ma lepsi design. ale 32G verzia One Plus 2 stoji ako udavate 399e, 32G verziu Redmi Note 2 som kupil za 176e. za 5e som kupil luxury GOLD mirror aluminum cover ktory dorovnava design. takze skoro za polovicu lacnejsi Note 2 je podla mna lepsi killer.

  • Lukas86

   A si spokojny z redmi 2? Ma dosť zaujal a do 180€ ozaj pecka

  • Miek

   To je blbost ved moje Oneplus One ma vykon cez 49000 v antutu a to je tam 801… Normalne testy som videl s vykonom okolo 59000. Predpokladam ze dostali len testovacu verziu pre novinarov…

   • Matúš Moniš

    podobne, nevidel som ho eŠte pod 56000, jeden na ňom dal dokonca 63000… takže blbosť :)

   • Rastislav Salamon

    moja Galaxy Alpha sfukne obe, mam 51 000 bodov

  • palo

   a kde si kupil Xiaomi ved este nieje v predaji

  • Tomáš Gál

   Z kade si bral za 176€? …. ako dlho ti išiel? a došlo všetko OK ?

 • TheP

  Nedali ste do zlej kategoriu (minusov) “Praktický prepínač režimov upozornení”?

 • Guestor

  ked uz autor clanku da do minusov USB typu C, co je nova technologia a standard buducnosti, tak je asi fakt retardovany.

 • Kubo102030

  32GB druhá verzia? to ste nato odkiaľ prišli. Je len 16GB verzia a žiadna 32GB

 • Lukass86

  To je pravda je 16gb verzia potom treba si dávať pozor na takéto články..ale recenzia hm neviem som zvedavý aj na ine fora.

 • Tomáš

  Za 330 mám LG G3 aj so zárukou a podla mňa lepšou výbavou!!!

  • Tomáš Gál

   LG G3 by som nebral….. seká, mrzne a reštartuje sa ….. a pri náročnom používaní ti batéria nevydrží ani deň ….. Odporúčam ale LG G2 s ktorým budš fakt spokojný …. jediné 3 nevýhody sú to že batériu nevyberieš, SD kartu tam nedáš a predný foťák nieje nic moc …. ale výkon, displej, výdrž, zadný foťak je na jednotku :-)

   • mar bartian

    poznam 4 ludi co pouzivaju G3 a nikto sa nestazuje na tebou spominane neduhy. hovoris z vlastnej skusenosti alebo cerpas z agentury JPP?

    • Tomáš Gál

     je to moja vlastná skúsenosť ….. Mal som G3 a po týždni som ju zase predal …. a kamarát mal tú istú skúsenosť ….. je pravda že som náročný používateľ ale keď si to porovnám s G2 tak to je o krok dozadu ….. Inač kamarát mal G4 a tiež s ňou nebol spokojný :-P

    • Sxe

     Ja mám rovnakú skúsenosť s G3. Je trochu zalagovaný a už bol raz na reklamácii, lebo sa samovolne vypne… robí to stále, takže bude druhá reklamácia… a fakt keď porovnám svižnosť systému s mojou Z2, aj keď má G3 lepší foťák, nechcel by som ho.

    • Seraphim

     LG ani za nič. Nielen, že ja som mal problémy s LG mobilmi, teraz si môj šéf, fakt dobre zarábajúci človek, kúpil LG a už len čakám, kedy ho pleskne o stenu, nadáva naň ako pohan.

   • Tomáš

    Heh ja mám LG G2 ?
    A G3 majú dvaja kolegovia a nevedia si vynachváliť…
    A údajne so žiadnymi problémami čo píšeš sa nestretli.
    Možno to bolo starším softvérom to čo popisuješ.

    • Tomáš Gál

     Kamarát mal 4.4 a ja som mal 5.0 …. a neviem čo je teraz …. no o LG už ďalej neuvažujem

     • Tomáš

      Teraz je tuším 5.0.1, ale čo som počul že s 4.4 boli problémi.
      Ale musíš uznať že za tú cenu kúpiš už len Číňana…
      Kedysi som mal na happy paušál htc one, systém bol odladený krásne ale čo z toho že mobil sa kazil… A od vtedy som si povedal že viac ako 400 za mobil nedám ?

   • juraj.fmb

    tak tak G2 mam ale nemam zle slovo na ten telefon jedina vec ochranne sklo sa mi zda slabsie ako na starom EVO 3D a zadny kryt je katastrofa kedze nepouzivam ziadne puzdro… zlata farba sa mi osupava… ale ina baterka vydrzi kolko chcem netreba mi ju vymienat kedze kazde dva tri roky clovek meni telefon.. sd karta ma netrapi (32GB verzia) a zadny fotak mi vadi treba ho cistit pred fotkou..

 • kubina

  Paradoxne je Oneplus two, najväčím konkurentom iPhonu 6 Plus, s androidom. Ponúka presne to čo majitelia iPhonu považovali za klúčové vlastnosti a absentovali u Oneplus One – snímač odtlačkov prstov, 64bit procesor, prémiovú kovovú konštrukciu, či obojstranný nabíjací konektor.
  Samsung býva obžalovaný s toho, že kopíruje Apple. Ale je práve Oneplus ktorý sa firmou s Cupertina inšpiroval viac: prevzali ich stratégiu. Vyprodukovať len jeden ikonický model za rok, ktorý bude obsahovať len to čo užívatelia použijú viac ako raz a bude teda nepotrebností zhavená (ako nevyužiteľný snímač tepu, či rozlíšenie ktoré je zbytočne vysoké, barometer či snímač vzadu a IP). Zato funkcie ktoré prináša robí maximálne užitočne a preto prináša kvalitný displej s presnými farbami ale dostačujúcim rozlíšením, praktický prepínač režimov, či autentickým takmer čistým Androidom.
  Ako bonus potom pridáva kvalitnejšie foťáky, prijateľnejšie rozmery (je o 8mm kratší na výšku), lepšiu vydrž batérie, lepšiu vydrž batérie, či skutočne prémiové materialy ( kto iný ponúka kevlar, či palisáder).
  A to všetko dva a pol krát lacnejšie ako adekvátny iPhone 6 plus 64GB.
  Zaujímavé porovnanie: http://www.gizmag.com/apple-iphone-6-plus-vs-oneplus-2-comparison/38800/

  • kri

   Na to, ze to je tak osekane, tak to je tazka tehla.

   K rychlonabijaniu. Je to len moznost, je na uzivatelovi, ci a ako casto ju bude vyuzivat.

   Neviem to isto, ale tusim niektore motoroly uz mali kevlar. Droid turbo? Nabuchany mobil za cca polovicu toho, co teraz pytaju za 1+2.

   • kubina

    O dva gramy ťažšia ako iPhone 6 Plus s ktorým si ho porovnávam.
    Čo si predstavuješ pod pojmom možnosť. Pretože BFU, zvyčajne nevie že chemické batérie sa pri rýchlejšom nabíjaní prehrievajú, pričom dochádza k zmenám chemických štruktúr, ktoré spôsobujú rýchlejšiu degeneráciu baterky. Práve preto ho nenapadne, že by mal nabíjať rýchlo len ked sa inak nedá.
    Turbo droid je 2-3 roky starý telefón zo zastaralým firmwaró aj hardvérom: to snad ani nejde porovnať.

    • kri

     No neviem, takych telefonov ako je 1+2 je dnes uz mnoho. Uz taky NOTE 3 od samsungu je mozne v pohode porovnavat s Iphoneom 6 plus a s 1+2. A to je 2 roky stary stroj. Tak neviem, kto sa kym inspiruje. Samsung bol prvy a toto je fakt.

     Iphone na to, ze je osekany, je prilis drahy. Samsung nie je osekany za tie iste peniaze, ale rozsiruje moznosti pre uzivatela. NFC nemusis mat zapnute, ale mas moznost volby. Pri tych, ktorych porovnavas ty, moznost nemas. Znama strategia stevea jobsa. Diktovanie zakaznikovi.

     Cize iphone je len tak trochu naspeedovana nokia 3310.

     Ad rychlonabijanie. To tiez nemusi byt celkom pravda o skracovani zivotnosti baterie. Bateria sa totiz prehrieva aj pri klasickom nabijani a je to este horsie, ked sa zariadenie pocas nabijania pouziva. Vtedy ma na teplotu baterie vplyv aj vysoka teplota CPU. Toto este viac predlzuje cas baterie v prehriatom stave. Otazkou teda je, kratke prehriatie a intenzivnejsie, alebo dlhe, ale menej intenzivne.

     Ad2 proces nabijania je permanentne kontrolovany. Baterie maju svoje tepelne limity a system neumozni prekrocit tieto limity. Hodnota nabijacieho prudu sa pri vysokych teplotach automaticky znizuje.

     Stare turbo, ale s kevlarom :-)

     • kubina

      To je mimo moju zonu porvnavania. Išlo mi o to., že samsung sa snaži za každu cenu ohurit vecami ktore zenju uber cool ale BU ani nezistí že ich má (ako spominaný barometer)
      Pokail su pre teba tieto funkcie potrebne a rad ich využiješ nech sa páči. ale vačšina uživatelov aj tak použije len basic eatury ale tie ktore použiva nech stoja za to. Taktiež nevidim zmysle pretlačat neičo čo funguje polovične. Pokai lmi uživanie sposobuje starost tak to nepouživam.
      A platí menej je niekedy viac.

  • Sxe

   Ja používam NFC skoro denne. A popravde, radšej vymením batériu raz za rok alebo dva ako ju nabíjať 4 hodiny :) .

  • Xwert Is

   Dobré porovnanie akurát tam nie je to že ako dlho bude SW podpora u Apple je to cca 4 roky u Androdiu to je max dva – tri.. Ale keďže zväčša je cyklus obmeny telefónov tak 2-3 roky tak je to myslím v norme každopádne nie u každého výrobcu.

   • miso

    oneplus one má brutálne silnú vyvojársku podporu. Keď bude 6.0M tak očakávam že do týždňa budú prvé testovacie verzie cyanogenmodu. Tak isto to podľa mňa bude aj na OPTwo

 • Roland

  dať konektor typu C ako mínus je choré

  • Samotný USB C nie je brané ako mínus, skôr jeho malá rozšírenosť.

   • Lukas Vyletel

    a preco to je minus??? ze nemozem pouzit nabijacku z ineho telefonu akoze? to aj na iPhone das do recenzie minus, ze pouziva lightning connector? lebo v nejakom clanku na hospodarskych novinach to dali ako plus dokonca :-D

    ja by som to ako minus vobec neuvadzal. praveze to je plus; ja to vnimam ako obrovske plus. Niekto uz musi zacat tlacit tento novy usb standard

 • Mike

  Je zaujimave ze vacsina novinarov v Antutu dosahuje vysledky po 50k a prvy majitelia ich maju cez 60k…

  • Skúšal som merať niekoľkokrát, prvýkrát som dokonca nameral len 43-tisíc, po aktualizácii softvéru to bolo už 47-tisíc. Prečo tak málo, to neviem.

 • Dunno

  Ked si citam komenty tu a porovnam ich s commentami jiekde na AA tak si uvedomim ako sme pozadu. Ludia tu riesia antutu.. NFC nezaujima skoro nikoho..naco aj ked ho skoro nevyuzijeme. Antutu je mi nahovno ak soft nie je odladeny a neseka. Mat najnovsi android je pre vacsinu blbost…ludia tu riesia 4.3!!!
  Ale dat usb c ako minus je fail. Ak by sme kazdu novinku dali minus tak mame mooichromaticke nokie a hrame hadika.

  • Ako mínus je braná jeho malá rozšírenosť, nie samotná prítomnosť USB C, je to tam napísané …

 • Martin

  Už sa na neho teším, mal som jeho predchodcu a bol som sním maximálne spokojný. Kúpil som ho na hej sk a vďaka zľavovému kódu z http://www.kuponyzdarma.sk/hej-sk/ som ešte 20 eur ušetril a to už tá cena bola aj tak skvelá.

 • Alex.

  niekto kto by si vedel zriesit pozvanku na oneplus 2?

 • lukass86

  neviem kde redakcia zobrala tych 47000bodov standartne vsade inde maju min 57-60k,ale je jasne ze netreba brat len vykon ale po vsetkych strankach vyzera byt ok

+