MojAndroid

Do našej redakcie sme na testovanie získali ďalšie zaujímavé Android zariadenie, tentokrát s logom firmy LG. Konkrétne sa jedná o model Prada 3.0 označovaný aj ako Prada K2, LG P940 či Prada Phone by LG 3.0. Naše dojmy z tohoto zariadenia sú veľmi dobré a jeho recenziu si môžete prezrieť nižšie v našom článku. Čo by vás na tomto smartfóne mohlo zaujať je hlavne jeho výnimočný dizajn, výkon či výborný NOVA displej.

Tento článok je zložený z viacerých častí:

 1. Obsah balenia a konštrukcia
 2. Displej, výkon, pamäť a testy
 3. Operačný systém
 4. Fotoaparát a videokamera
 5. Hudba a zvuk
 6. Komunikácia, písanie a konektivita
 7. Batéria a záver

Obsah balenia

V čiernej krabičke s logom obchodného domu Prada na vás čaká mobilný skvost v podobe modelu Prada 3.0 so štýlovým príslušenstvom. Okrem samotného mobilu tu nájdete aj nabíjačku s USB konektorom, USB nabíjací/dátový kábel či štýlové štupľové slúchadlá. Celé balenie aj s príslušenstvom sa nesú vo veľmi honosnom štýle, samotná krabička je povrchovo rovnako upravená ako zadný kryt Prady, čo predurčuje toto zariadenie do rúk fajnšmekrov.

Konštrukcia

LG Prada 3.0 je telefón, ktorý sa vyznačuje kvalitnými materiálmi a pravými uhlami v konštrukcii. Dizajnovo tento kúsok môžeme označiť ako prinajmenšom zaujímavý, pravé uhly sú v tomto prípade známkou prestíže a jedinečnosti, nie jednoduchosti a nepraktickosti. Na tomto zariadení zaujme najmä zadný kryt, ktorý je tvorený typickou štruktúrou Prada Saffiano so vzhľadom kože a kovový lem zariadenia, ktoré má rozmery 127.5 x 69 x 8.85 mm a váži 138 gramov.

Predná strana zariadenia je z veľkej časti vyplnená 4,3″ NOVA Plus LCD displejom, ktorý dopĺňajú 4 kapacitné tlačidlá – zľava Menu, Domov, Späť a Hľadať. Tu treba podotknúť, že usporiadanie kapacitných tlačidiel pri výrobcovi LG je iné než napríklad pri HTC. Kapacitné tlačidlá po pár sekundách zhasnú a rozsvietite ich až dotykom jedného z nich, čo je takisto nepraktické, hlavne pri práci v noci. Veľkou škodou je aj to, že tlačidlá nerozsvieti ani dotyk s displejom.

Boky Prady sú tvorené iba tlačidlami na ovládanie hlasitosti. Vrchnú stranu zariadenia tvoria, musíme podotknúť, dosť malé tlačidlá na vypnutie/zapnutie displeja a samotného zariadenia a netradične umiestnené tlačidlo spúšte fotoaparátu, ktoré je pri tomto umiestnení viac než nepraktické, nehovoriac o už spomínanom minimalistickom spracovaní, ktoré je zapustené do krytu príliš hlboko. Pri stláčaní týchto tlačidiel sa tak natrápite viac, ako pri iných modeloch. Hornú stranu dotvára konektor microUSB, ktorý slúži na pripojenie nabíjacieho/dátového kábla a je skrytý pod vysúvajúcou sa kovovou krytkou a 3,5 mm široká diera určená na pripojenie audio koncovky. Spodná strana ostala prázdna.

Zadnú časť Prady 3. generácie tvorí už spomínaný extravagantný kryt, ktorý zdobí šošovka 8 Mpix fotoaparátu s LED bleskom. V zadnom kryte nájdete aj 2 podlhovasté otvory, ktoré patria sekundárnemu reproduktoru určenému na hlasité prehrávanie audia. Svoje miesto si tu vybojovali taktiež oba logá výrobcov – LG aj PRADA.

Konštrukciu, čo sa materiálového spracovania týka, hodnotíme veľmi dobre, vadí nám len netradičné umiestnenie skoro všetkých tlačidiel na hornej strane a ich spracovanie, ktoré je minimalistické a príliš hlboko zapustené do krytu.

Po odňatí zadného krytu môžete bez vyberania batérie vymeniť microSD kartu do 32 GB, pre vybratie SIM karty budete musieť vybrať najprv batériu.

Hodnotenie  |  Konštrukcia  8/10

Tento článok je zložený z viacerých častí:

 1. Obsah balenia a konštrukcia
 2. Displej, výkon, pamäť a testy
 3. Operačný systém
 4. Fotoaparát a videokamera
 5. Hudba a zvuk
 6. Komunikácia, písanie a konektivita
 7. Batéria a záver


1.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+