MojAndroid

Na slovenský a český trh prišla len pred dvoma týždňami nová značka smartfónov – Honor. Ide o dcérsku značku spoločnosti Huawei, ktorá touto formou chce prezentovať lacné, no veľmi výkonné a kvalitné zariadenia. Jedným z dvojice predstavených smartfónov je aj Honor 6, ktorý sme získali priamo v Berlíne aj na testovanie. A z jeho vlastností som  ostal naozaj príjemne prekvapený.

KONŠTRUKCIA | Odolné sklo, hliník aj plast

Honor 6 sa na prvý pohľad podobá tvarmi na iPhone. Zaoblené rohy a nápadne sa podobajúci fotoaparát sú náznakom toho, že sa výrobca opäť trochu inšpiroval u konkurencie. Netreba mu to ale zazlievať, pretože predná strana sa na iPhone nepodobá a je veľmi pekne spracovaná. Všetky zbytočnosti boli odstránené a jedinými prvkami sú na nej okrem displeja ešte predná kamera a reproduktor pre hovory. Pod odolným sklom sa samozrejme ukrýva aj proximity senzor a automatický regulátor jasu, ktoré v zariadení s takýmito špecifikáciami nesmú chýbať.

honor-6-1

Zadný kryt Honoru 6 obsahuje okrem spomínaného 13 MPix fotoaparátu aj LED blesk a logo výrobcu, ktoré nájdete v strede. Spodná časť krytu obsahuje výrobné údaje a vedľa nich nájdete situovaný aj hlasný reproduktor. Batéria sa zo zariadenia vybrať nedá a tak pri jej výmene budete musieť navštíviť špecializovaný servis.

honor-6-5

Ostatné prvky zariadenia sa ukrývajú v jeho bokoch. Oproti ľavému boku, ktorý tentokrát obišiel naprázdno, sa nachádza pravá strana s tlačidlom vypínania, ovládaním hlasitosti, ale aj so slotom na microSIM a pamäťovú kartu. Tie sú chránené plastovou krytkou, ktorá drží dobre na svojom mieste a predpovedáme jej aj dlhú životnosť. Spodná hrana zariadenia obsahuje microUSB 2. generácie pre nabíjanie a pripojenie zariadenia k PC. Spoločnosť mu robí aj mikrofón, ktorého dvojča sa nachádza v hornej hrane. Tá obsahuje ešte aj 3,5 mm audio jack a infračervený port, ktorým môžete ovládať spotrebnú elektroniku vo vašom okolí.

honor-6-7 honor-6-9

Celá konštrukcia je vyrobená z 3 druhov materiálov – hliníka, z ktorého je vyrobené šasi, odolného skla, ktoré je na prednej a zadnej strane, a z plastu, ktorý nájdete po bokoch zariadenia. Konštrukcia na mňa pôsobila pevne a počas testovania nič nevŕzgalo a neprejavovalo ani žiadnu vôľu. Menší nedostatok ale vidím v odolnom skle na zadnej strane zariadenia Honor 6, ktoré už po niekoľkých dňoch používania zaznamenalo niekoľko menších škrabancov a odrenín.

honor-6-10 honor-6-8

DISPLEJ | 5-palcové Full HD

Musím sa priznať, že som pri lacnejších zariadeniach (v kategórii high-end) skeptický najmä voči displeju. Je to totiž jedna z najdrahších súčiastok zariadenia a práve na nej zvyknú výrobcovia často šetriť. To ale nebol prípad smartfónu Honor 6, ktorý ponúka 5-palcovú uhlopriečku a Full HD rozlíšenie. Jeho IPS panel ponúka až 16 miliónov farieb a za konkurentmi nezaostáva ani v pozorovacích uhloch či v čitateľnosti na priamom slnku. Displej Honoru 6 je jednou z jeho najväčších zbraní a poteší aj pozorné oko náročného používateľa. S jemnosťou ~445 ppi si na ňom vychutnáte akýkoľvek film či obľúbený seriál.

honor-6-12

VÝKON | Vlastný 8-jadrový procesor a 3 GB RAM

Honor 6 sa pýši až 8-jadrovým procesorom HiSilicon Kirin 920, ktorý je vlastne kombináciou dvoch 4-jadrových CPU – 1,7 GHz Cortex-A15 & 1,3 GHz Cortex-A7. Jeho výkon značne podporuje aj 3 gigabajtová RAM pamäť a grafický procesor Mali-T628 MP4, ktorý hravo zvládnu aj najnáročnejšie hry. My sme na zariadení Honor 6 hrali bez akýchkoľvek problémov napríklad titul FIFA 2015. Sila procesora je síce dostačujúca pre plynulý chod zariadenia, no v benchmarkoch nepatrí medzi najlepšie. Dôkaz nájdete v tabuľke nižšie.

AnTuTu BenchmarkVellamo (Chrome)Geekbench 33D Mark (Ice Storm Extreme)3D Mark (Ice Storm Unlimited)
402492491853 (single-core), 3166 (multi-core)903513923

Vnútorná pamäť dosahuje kapacitu 16 alebo 32 GB, rozšíriť si ju môžete pomocou pamäťovej karty typu microSD do kapacity 32 GB. Pre užívateľa je v zariadení dostupných približne 11,5 GB, takže vám vložená pamäťová karta príde vhod. Uložiť si na ňu môžete multimédiá vo vysokom rozlíšení, ktoré Honor 6 zvládne prehrať ľavou zadnou.

honor-6-system-20 honor-6-system-21 honor-6-system-22

OPERAČNÝ SYSTÉM | Cítiť v ňom ázijské korene

Hoci sa novovzniknutá spoločnosť Honor snažila o úplné zjednodušenie a intuitívnosť systému v smartfóne Honor 6, cítiť v ňom jeho ázijské korene. Medzi základné špecifiká systému patrí absencia samostatného menu s aplikáciami, zaoblené ikony aplikácií či rozdvojená notifikačná lišta, ktorá kopíruje nastavenia zariadenia. Honor 6 dostal do vienka Android 4.4.2 KitKat, no výrazným spôsobom je zmenený práve nadstavbou EMUI od výrobcu.

honor-6-system-28 honor-6-system-27 honor-6-system-34

Domáca obrazovka ponúka niekoľko plôch pre widgety, no aj všetky ikony nainštalovaných aplikácií, ktoré sa po stiahnutí uložia práve tu. Pri väčšom počte aplikácií je priam nutnosťou usporiadať aplikácie do viacerých priečinkov, no urobiť to musíte manuálne. Praktickou je v systéme najmä aplikácia Motívy, ktorá slúži na úpravu domácich obrazoviek, tapiet, motívu systému, ikon či písma. Zaujímavými sú ale aj ďalšie tituly, menovite:

 • BitCasa – cloudové úložisko, v ktorom si môžete ukladať svoje fotografie, videá a ďalšie súbory.
 • Správca telefónu – univerzálna aplikácia na správu smartfónu, v ktorej môžete čistiť dočasné súbory, nastaviť blacklisty ak vás niekto obťažuje, zapnúť úsporu energie, nastaviť režim Nerušiť či spravovať upozornenia.
 • Počasie – jednoduchá a pekne spracovaná aplikácia na zobrazenie počasia.
 • Správca súborov – v tejto aplikácii môžete spravovať hudbu, videá, dokumenty a ďalšie súbory uložené v mobile alebo na pamäťovej karte.
 • E-mail – prehľadná aplikácia na e-mail, ktorá podporuje aj Exchange a Hotmail účty, či manuálne nastavenia pre POP3/IMAP.
 • HiCare – ide o vzdialenú pomoc, ktorá vám pomôže pri riešení problémov s vašim zariadením.
 • Lupa – jednoduchá, no praktická aplikácia, ktorá vám priblíži pomocou fotoaparátu akýkoľvek detail.
 • Svetlo – aplikácia, s ktorou ovládate prisvetlovaciu diódu.
 • FM rádio – klasické rádio, ktoré funguje po pripojení slúchadiel.

Notifikačná lišta je, ako sme už spomínali, rozdelená dvojmo. Okrem notifikácií a zmeškaných udalostí obsahuje aj rýchle prepínače pre najpotrebnejšie funkcie a ovládač jasu, ktorý dopĺňa automatický regulátor v prednej časti zariadenia. Jednotlivé prepínače si môžete zmeniť a preusporiadať tak, aby sa vám pohodlne používali.

honor-6-system-30 honor-6-system-31 honor-6-system-32

Multitaskingové menu neprináša voči konkurentom nič nové, akurát tlačidlo v spodnej časti displeja, ktorým ukončíte procesy bežiace na pozadí. Pri 3 GB operačnej pamäte ale na toto tlačidlo nebudete musieť často klikať, nakoľko je pri bežnej práci voľný vždy viac ako 1 GB pamäte. Zaujímavou je ešte uzamknutá obrazovka Huawei (chyba prekladu, samozrejme), ktorá ponúka panel s rýchlymi skratkami pre ovládanie hudby, kalendár, kalkulačku, svetlo a zrkadlo. Aj tu je však cítiť inšpiráciu konkurenčným systémom.

honor-6-system-33 honor-6-system-29

Celkovo sa mi systém v tomto zariadení páčil, no mal niekoľko múch, ktoré by ma asi donútili nainštalovať alternatívny launcher. Verím však, že si nájde svojich priaznivcov, ktorým také sýte farby a “čínsky” závan systému nebudú vadiť. Ako prínos hodnotím množstvo zaujímavých aplikácií a prehľadnosť systému, mínusom je pre mňa chýbajúci appdrawer. Celkovo ale pozitíva prevyšujú nedostatky, takže moje hodnotenie systému je kladné.

 MULTIMÉDIÁ | Hravo zvláda väčšinu formátov

Honor 6 sa pýši naozaj pekným displejom s uhlopriečkou 5 palcov, na ktorom si naozaj užijete prehrávanie videí aj hudby. Väčšina dnes používaných formátov a protokolov nerobí tomuto smartfónu problém, pričom pri nekompatibilite stačí stiahnuť alternatívnu aplikáciu, napríklad MX Player na prehrávanie videí či PowerAMP na prehrávanie hudby. Čo sa zvuku cez slúchadlá týka, ten bol priemerný. K zariadeniu sme nedostali žiadne slúchadlá, takže nemôžem ohodnotiť ich kvalitu. Pri hlasnom reproduktore som ale bol so zvukom spokojný. Pri vyšších hlasitostiach ale počuť značné skreslenie takmer všetkých hudobných zložiek, čo však nemožno smartfónu s takouto konštrukciou vyčítať. Multimediálna stránka tohto zariadenia tak neprekvapila, no ani nesklamala.

honor-6-2

FOTOAPARÁT | 13 + 5 Mpix

Honor 6 chce byť konkurenciou pre smartfóny v high-end triede, takže svoje kvality musel ukázať aj v oblasti fotoaparátu. Zatiaľ čo predná kamera s rozlíšením 5 Mpix patrí medzi nadštandard a jej kvalita je naozaj na vysokej úrovni, 13 Mpix snímač v zadnej strane zariadenia nijako nevytŕča z davu. Aplikácia fotoaparátu zaujme pokročilými nastaveniami a rôznymi vylepšeniami, pričom jej najpraktickejšou súčasťou je zrejme 11 prednastavených profilov, ktoré môžete meniť v závislosti od situácie, ktorú sa snažíte zachytiť. Medzi týmito profilmi nájdete aj filtre či režim vodotlač, ktorý vám umožní priamo na fotografiu “prilepiť” aj krátky piktogram a text o tom, kde sa práve nachádzate. Aplikácia fotoaparátu je tak jediným nástrojom, ktorý potrebujete na zhotovenie, úpravu aj zdieľanie fotografií, za čo musíme spoločnosť Honor pochváliť.

Kvalita snímok značne závisela od množstva svetla v okolí zariadenia. Nočné snímky nepatria medzi najlepšie, no určite poslúžia na zachytenie vzácneho okamihu. Najlepšie ale kvalitu snímok posúdite sami a tak vám prinášame ukážky z fotoaparátu a Full HD video, ktoré sme natočili s Honorom 6.

KONEKTIVITA | Nechýba ani infraport či LTE siete

Honor 6 ma prekvapil množstvom pripojení, ktoré ponúka. Okrem starého-známeho pripojenia Bluetooth vo verzii 4.0 ma zaujal aj rýchlymi sieťami LTE. Technické parametre v oblasti konektivity dopĺňa aj Wi-Fi s podporou štandardov 802.11 a/b/g/n a možnosťou využiť DLNA, či Wi-Fi hotspot. Na pripojenie cez kábel môžete využiť microUSB slot 2. generácie.

Pri používaní Honoru 6 som mal neustále zapnuté mobilné dáta v 4G sieti a značne som využíval aj hlasové hovory a SMS správy. Tie boli už klasicky bezproblémové a dostatočne hlasné, pričom za samozrejmosť považujem aj prítomnosť inteligentného dialera a dobrej klávesnice. V tomto prípade išlo dokonca o port klávesnice Swype s názvom Swype for Huawei, ktorý podporuje aj zadávanie textu ťahom. Na prehliadanie internetu som používal prehliadač Chrome, ktorý výrobca do zariadenia aj predinštaloval. Práca s viacerými kartami a možnosť synchronizácie účtov sú pre mňa pri práci s internetom nenahraditeľnými, takže som po inom prehliadači ani nepoškuľoval.

honor-6-11

Počas testovania som nezaznamenal žiadne výpadky signálu ani pri mobilnej sieti, ani pri Wi-Fi, takže môžem Honor 6 aj v tejto sekcii recenzie iba pochváliť. Zariadenie za zlomkovú cenu niektorých vlajkových lodí ponúka naozaj všetky potrebné typy pripojení, ktoré navyše fungujú korektne aj pri vyššej záťaži. Honor 6 treba pochváliť aj za podporu LTE Cat6, ktorú dnes ponúka naozaj iba máloktoré zariadenie.

BATÉRIA | 3100 mAh, no nabíjať treba aj tak denne

Akumulátor vložený pod zadný kryt smartfónu Honor 6 má pomerne vysokú kapacitu 3100 mAh. S jej výdržou som bol spokojný, ide o porovnateľnú výdrž, akú ponúka napríklad Samsung Galaxy S5. Počas dňa som mal na telefóne neustále zapnuté mobilné dáta aj Wi-Fi, ku ktorej som sa pripájal počas dňa v práci a večer doma. Denne som vybavil aj zhruba 10-15 minút telefonátov, ktoré som doplnil asi 5 správami. Na pozadí mi Honor 6 neustále synchronizoval 3 Google účty, na ktorých som prijímal najmä emaily a zhruba hodinu alebo hodinu a pol som pracoval s aplikáciami alebo hral hry. Polhodinu denne som mal otvorený aj internetový prehliadač. Displej mi denne svietil približne 2-3 hodiny, pričom mi na konci dňa zostalo vždy iba niekoľko percent batérie. Honor 6 som tak nabíjal denne.

Počas víkendu sa venujem pracovným veciam oveľa menej, čo sa odrazilo aj na spotrebe batérie. Výdrž sa dostala na úroveň dvoch dní, pričom najlepším ukazovateľom výdrže je jednoznačne displej. Ten svietil rovnako dlho, či už počas jedno alebo dvojdňovej výdrže. Honor 6 exceluje ešte v jednom parametri – čas nabitia z 0 na 100%. To sa nám podarilo uskutočniť v rozmedzí 100 – 120 minút, teda do 2 hodín. Takúto rýchlosť nabíjania dnes ponúka málo zariadení, takže má od nás Honor 6 opäť pochvalu.

HODNOTENIE | Honor 6

Ako som už v recenzii spomínal, voči honoru 6 som bol v niekoľkých smeroch skeptický. Honor 6 mi však ukázal, že aj lacné zariadenia majú svoje čaro a kvality. Medzi najväčšie plusy tohto zariadenia patrí jednoznačne displej, ktorý ponúka jemné rozlíšenie aj výborné pozorovacie vlastnosti a prekvapil ma aj 8-jadrový (teda dvakrát 4-jadrový) procesor, ktorý si hravo poradil s náročnými hrami aj bežnými úkonmi, pričom nezožral celú batériu. Krivé slovo nemôžem povedať ani na fotoaparát, ktorý bol aj pre mňa (ako náročnejšieho používateľa) dostatočným a kladne hodnotím aj konštrukciu, ktorá ponúka kombináciu kovu, skla a plastu.

TIP_redakcie_MojAndroidSK

Najväčším prekvapením je pre mňa ale cena okolo sumy 300 EUR (oficiálna medzinárná odporúčaná maloobchodná cena je 329 EUR). Keď si len zbežne prejdete ponuky internetových obchodov, ani v jednom nenájdete zariadenie s 3 GB RAM, 8-jadrovým procesorom a 5-palcovým Full HD displejom, ktoré by sa k tejto hranici tesne blížilo. Samozrejme, niektoré vlajkové lode známejších výrobcov sa už dnes dajú kúpiť za cenu okolo 400 EUR, no predsa len to je o tretinu viac ako za Honor 6. Všetci, ktorí rozmýšľajú nad kúpou tohto mobilu tak majú moje (skromné) odporúčanie a verím, že ich nebude málo. Huawei, teda pardón, Honor tento smartfón urobil naozaj dobre, a to nielen po technickej, ale aj marketingovej stránke. Aj preto si od nás Honor 6 vyslúžil označenie Tip redakcie!

honor-6-3

Plusy

+ výkon

+ displej

+ cena

+ výdrž batérie

Mínusy

– nadstavba systému

– zadný kryt, ktorý sa rýchlo poškriabe

7.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Kubas

  a ste si isty ze honor 6 na NFC?

  • Ospravedlnujem sa, nami testovany model NFC nema, ale v niektorych krajinach sa predava aj vo verzii s NFC. Informaciu som upravil aj v clanku.

 • askdj

  dizajnovo pekný no za tú cenu radšej xiaomi mi4

  • Mišo

   až na to, že mi4 stojí o stovku viac

 • herodes

  Cital som ze u operatorov v ponuke nebude, je to pravda?

  • Michal Chabada

   Áno, je to pravda. Bude k dispozícii výhradne v ponuke e-shopov.

   • Miloško Monthy Gregor

    Je v ponuke Orange-u

 • Filip Kiko

  Chválim recenziu. Telefón zaujímavý, aj prevedenie celkom pekné.

 • Filip Kiko

  Chválim recenziu. Telefón zaujímavý, aj prevedenie celkom pekné.

 • Lubo

  ako mozete dat do plusov bateriu? na mojom lg g2 ked bol novy som daval kludne 5hodin zapnuty display za den.. teraz nabijam kazde dva dni, nonstop data zapnute, display zapnuty aspon 2 a pol hod… stock rom 4.4.2 3000mAh

  • Pri štýle, akým využívam zariadenia JA, je 2,5 hodinový screentime naozaj dobrým výsledkom. Na pozadí neustále synchronizujem 3 mailové účty, na ktoré denne príjmem aj 100-120 mailov :-) Pri LG G2 musím s úžasnou výdržou naozaj súhlasiť, sám som toto zariadenie vlastnil, no aj G2jku som musel nabíjať každý večer :-)

  • Lubo

   momentalne

 • Jolo

  Mam tento telefon uz asi 2 mesiace a musim povedat, ze za tu cenu nic lepsie nenajdete. Recenzia je velmi dobra a suhlasim skoro zo vsetkym :) Ak niekto chce top telefon za polovicnu cenu “vlajkovych lodi”, tak nech jednoznacne ide do toho!!!

  • pali

   mam mi3 za 220eur a myslim si ze je lepsi ako toto :)

   • Jolo

    Mi4 mozno, ale Mi3 to si nemyslim (aspon parametrami urcite nie) :) ale aj nad nim som rozmyslal…

  • Dva mesiace ho asi nemas, ked bol predstaveny pred 3 tyzdnami cca ;)

   • Jolo

    Pred 3 tyzdnami v Europe, v Cine bol predstaveny v polke juna ;) do the google-ing :) 7 milionov preobjednavok mal, jedna bola aj moja :P

    • Sxe

     Nemyslíš Huawei Honor 6? Ten už bol predstavený dávnejšie. Aj keď nie sú asi žiadne rozdiely medzi Honor 6 a Huawei Honor 6 :-).

     • Jolo

      Je to to iste, pre svetovy trh asi bez Cinskych appiek co je dobre, lebo v mojom ich bolo par :D Ale proste je to Huawei :)

      • Sxe

       Možno tam budú nejaké malé zmeny, to fakt neviem. Ale čo je hlavná zmena, toto nie je Huawei, toto je nová značka Honor :-). Ja viem, že to je zatiaľ len prezleceny Huawei Honor 6, ale uvidíme čo prinesie nová značka Honor do budúcnosti :-).

   • Pavol

    Pan Licko, nestrapnujte sa…

 • harweyko

  preco mam ten pocit ze vacsina recenzii sa v poslednom case zacina “nechal sa inspirovat iPhonom / Samsungom / IBM Simonom / tehlou”… 99.99% telefonov ma zaoblene rohy v nejakom polomere aby sa to dalo pohodlne pouzivat, 99% telefonov ma na zadnej strane niekde umiestneny fotak, lebo ho koli efektivnosti pouzivania nikde inde umiestnit nejde, 99% telefonov ma obdlznikovy tvar… co je na tom inspiracia? Ze je nieco v lavom hornom a nie pravom hornom rohu, alebo v niektorom rohu pouzity polomer 0.54321 cm? Nasledne veta ze hoci sa nechal inspirovat tak sa nepodoba… Navrhujem si pred publikovanim precitat po sebe clanok aspon 3x a zakazdym zmazat zbytocny balast…

  • likvidator

   like tieto prirovnania su aj podla mna uplne nepodstatne na vzhlade sa toho neda moc zmenit.. napr. ako kolesa tiez sa nikdy nezacnu vyrabat v tvare kocky presne ako mobily…

 • luko

  zaujimavy fooon…. za tu cenu…. recenzia paradna ako vzdy… ale mohol by sa vam dostat do ruk aj huawei ascend g7 …? chystate sa na jeho recenziu niekedy….? dik za info….. ;)

 • TFox

  No … moc ste ma teda nepotesili. Teraz mam dilemu. Takze skusim sa tu spytat… LG G2 alebo Honor 6? Parametrovo je na tom trosku lepsie Honor, ale bojim sa tej nadstavby …

  • Jolo

   podla mna urcite Honor..ta nadstavba neni vobec zla, mozes si menit motivy ikoniek a podobne…ak chces ist na istotku, tak LG, ak mas rad trocha rizika, alebo rad objavujes nepoznane, tak Honor :)

   • TFox

    Motivy ikoniek su najmenej to uz vyuzivam davno pri nova launcheri, ktory by som tak ci tak pouzil v oboch. Skor mi ide o celkovy chod systemu. V pripade LG mam istotu ze ak sa mi nieco nebude pacit alebo lg zrusi podporu tak tu vzdy je cyanogenmod, ktory vyuzivam aj na sucasnom telefone.. co v pripade honoru je zatial otazne…no toto bude este asi dlhe rozmyslanie :D kazdopadne dik za radu :)

 • Piterko

  Do haja, dual sim zase dostupny iba pre cinu. Offiko na Slovensku iba single, zase to vyzera na vibe z2 pro. A tak som sa tesil

  • SimSon

   Da sa kupit aj dual-sim, napr. na amazone. Ale 250€ za VibeZ (full-hd, dual-sim, LTE) je bezkonkurencna ponuka…

   • dweller

    Kde sa da kupit Vibe Z za 250??

  • Matej Urbanovič

   Budem držať lenovu velmi palce, fakt sa snažia prísť s kvalitným spracovaním, peknym designe a dobrou cenou, len budu musiet popracovat na detských chybach, ktoré napr. nedavnu ich vlajkovu lod K900 sprevadzali takmer nonstop. Poznal som historiu dvoch kusov. Jeden moj, druhy kamošov. Na jednom kuse prestal zaostrovat fotoaparat, na druhom sa nieco ulomilo v priestore kde sa dava jack sluchadiel, tym padom sa uz slot nefungoval. A oba kusy postihli odpadnute pismenka loga na zadnej strane fonu a žltá šmuha na displayi. A par detskych nedostatkov uz pocul po diskusiach aj na adresu Vibe Z2 Pro. Snad sa s tym lenovo nejak popasuje, nazdar

   • Piterko

    Fu to ma zaujima, vies mi prosim poslat nejake linky, pripadne viac info? Vibe z2 pro je moja najblizsia volba a viac info o pripadnych chybach by mi dost pomohlo, dakujem

    • Mario

     Presne tak aj pre mna je zatial Z2 pro favorit. Len cakam na root inak nic idem dalej. Bez root je premna telefon nepouzitelni. A zatial co som nadiel par informaciji ma samozrejme aj zaporne veci ale to ma kazdi telefon ziaden nebude dokonaly mozno snat projekt ara. Ale spet k teme zatial je pre mna lenovo cislo jedna este si ho pojdem osahat na roadshow :-)

     • Piterko

      V Digitale v BA je predajna Lenova, tam ho maju. Celkom lopata ale prijemne tenky a celkovy pocit fakt good

      • Mario

       No uz som si ho bol obzriet aj ja v sharku. Ale tam bol samozrejme na snurke a sa neda potom poriadne podrzat ale som si hned vsimol ze rohy su vazne ostre trocha. No nic pokial bude root tak ho hned kupujem. Myslim ze je to otazka tyzdnov. Aspom v to dufam.

  • Had

   Ahoj, ja som kupil dualsim na Ebai, Tovar bol uz v Europe, takze bez cla.
   Cena 330e a ma to aj SK menu.

 • Matej Urbanovič

  Vcelku kompaktne rozmery, vyborný pomer cena/výkon, a aktuálny král mobilov do 300e. Taktiež výborná recenzia!

 • Usagi959

  No Honor 2 som mal a v rodine bol aj Ascend P1 na tú nadstavbu sme si nezvykli a menili sme Launcher. Nad Honorom 6 som uvažoval, ale podpora od Huawei je mizerná na Honor 2 som mal za celý čas dve aktualizácie a jedna horšia ako druhá. Na P1 sme mali dokonca len jednu aktualizáciu od kúpenia. Uvidíme či prístup zmenia na novej značke.

 • korps

  Co som cital test huawei honor 6 tak tam bola velmi slaba wifi a pomale ulozisko. Na niecom asi bolo treba setrit…

 • dzio

  Ma honor 6 tu funkciu ako p7 dvojitym stlacenim volume – spravit rychlu fotku ?

 • Erender

  Ahojte.
  Je to trosku starsia recenzia aj s prispevkami, ale neda mi to a podelim sa o svoje poznatky.

  Na Honor 6 som presiel kvoli tomu, ze som potreboval vyriesit problem s 2 telefonmi. Uz ma nebavilo vsade to vlacit so sebou, nehovoriac ze naposledy som musel celit situacii, kedy som mal oba telefony pod 10% baterky a jednu dobijacku a teraz si ma clovek vybrat :-).

  Rozhodol som sa teda pre dual sim telefon. Mojou prvou volbou bolo lenovo. Najprv P70, potom Vibe Z2. Bohuzial, s Lenovom som sa musel rozlucit. Pre mna aktualne (kym nevyjde nejaka oprava) nie je mozne tieto telefony plnohodnotne vyuzit. Jednak problem s ulozenim kontaktov a potom fakt, ze hoci je to boli dual sim, tak su to modely dual sim stand by. Pre nezasvetenych to znamena, ze pokial mate hovor na jednej SIM, druha je nedostupna. S tym su spojene urcite problemy, ktore si clovek uvedomi az v okamihu, ked k danej situacii pride. Na zaciatku som s tym bol v pohode. Ukazalo sa ale, ze to pre mna osobne nie je az tak v pohode. 2 situacie ma presvedcili, ze s takymto typom dual sim telefonu veru nechcem zit.
  Prva – mal som hovor s manzelkou na SIM1. Pocas tohto hovoru sa mi pokusala dovolat kolegyna. Na SIM2 som bol samozrejme nedostupny. Sok pre mna bol, ze mi skusala zavolat aj na SIM1 a ta bola tiez nedostupna. Po skonceni hovoru opat dostupne SIMky. Dostal som samozrejme hubovu polievku, kedze sa jednalo o surnu vec.
  Druha – v internetbankingu som vykonaval nejaku platbu. Potvrdil som platbu a cakal na overovaciu SMS s kodom na SIM1. V tom okamihu mi prisla SMS od brata na SIM2. Na moje velke prekvapenie, neviem ci to bola nahoda, sa ta SMS na SIM2 nejako dorucila o malilinko skor ako overovacia SMS na SIM1. A, samozrejme, overovacia SMS na SIM1 mi tym padom neprisla. Cakal som ako tlk asi 5 minut, kym mi docvaklo, ci to nahodou nebolo prave kvoli takejto veci. Platbu som zrusil, zopakoval a SMS na SIM1 prisla bez problemov.

  Toto ma donutilo poobzerat sa po inom telefone. Nasiel som Honor 6 a musim povedat, lepsie som urobit asi nemohol. Hoonor 6 je pre zvedavcov model tzv. DSFA – Dual Sim Full Active. Cize obe SIM su aktivne pocas ich pouzivania. Pokial mate hovor na 1, dokazete prijat hovor na druhej. Funguje to paradne, osobne vyskusane uz X krat. Honor 6 mam zhruba 2 tyzdne. S telefnom som maximalne spokojny, mozem len vrelo odporucit. Nedajte sa odradit recami, ze dual sim na SK nie je. Ja som ho kupoval na SK z jedneho sopu. Telefon mi prisiel v poriadku, uz na nom bola nainstalovana aj aktualizacia.
  Tu je par postrehov pre pripadnych zaujemcov:
  1. dobijacka v krabici ma UK koncovku. Nezlaknite sa preto. V mojom pripade to nebol ziadny problem, doma mam asi 5 dalsich dobijaciek.
  2. niesu tam predinstalovane vsetky aplikacie od googlu. Mne to len vyhovovalo. Google play tam bola, dalej som si z obchodu nainstaloval gmail a mapy, nic viac od nich nepotrebujem.

  A na zaver jedna ceresnicka na torte. Vydrz baterky. Dopredu hovorim, ze mam telefon na bezne pouzivanie. Hru si spustim len minimalne, nepocuvam na nom hudbu, nepozeram na nom filmy. Bezne telefonujem, SMSkujem, citam na webe. Pre niekoho mozno slabe vyuzivanie telefonu. Osobne ale nerozumiem tomu, ako moze niekto vybavit cez telefon 120 mailov za den, hrat sa hodinu nejaku hru, pozrej jeden film a ocakavat, ze sa s baterkou dostane cez jeden den. Nedokazem si to predstavit.
  Na moje prekvapenie som dosiahol vydrz 3 dni 22 hodin a 34 minut. Baterka mala 6%. Este by vydrzala cca 4 hodky. Necakal som taketo vysoke cisla. Predtym som sa na Lenove Vibe Z2 dostal na 20% za 17 rovnakej prevadzky.
  Pre mna uzasny stoj.

  • Leo Reyes

   Zdravím rozmýšľam nad týmto Mobilom mal som Huawei 540a bol som sním
   spokojný batéria mi vydržala 2dni no problém bol ten že síce nefotím veľa ale keď už tak chcem aby
   snímky boli pekné a podľa fotiek nafotených v recenzii Honor6 fotí v pohode
   takto sa spýtam

   Kto z vás užívateľov na SK alebo v ČR
   má tento MT a vedel by mi odpovedať že keď s niekým voláte tak máte
   dostatočný zvuk vy aj dotyčný človek na druhej strane? Myslím tým že napríklad :
   či na druhej strane nepočujete echo alebo či vás druha strana počuje jasne a zreteľne
   a naopak že či vy počujete druhu stranu jasne a zreteľne ? Pýtam sa
   preto lebo mal som Asus zenfone 451 ,potom
   Sony Xperia M a E, Samsung ,a u všetkých tam bol problém že neviem
   myslím že bol vadný mikrofon , Sluchatko to je jedno skrátka druhá strana ma
   nepočula atd preto už hľadám mobil ktorý
   takéto problémy mať nebude a ešte že ako ste spokojný týmto Mobilom ? za odpoveď
   ďakujem

 • Peter

  tu sa dá kúpiť dualsim 32GB verzia…. http://www.mifomobil.cz/vyrobce/1052-huawei-honor-6-white.html

 • Ladislav Sokol

  Zatiaľ jeden z najlepších mobilov čo som mal !!! A to ich už bolo okolo 70.

 • Paťo

  Zdravím. Kúpil som si tento smartfón Honor 6 a vždy keď sa pripojím k nejakej Wifi sieti, tak sa mi automaticky zapnú aj mobilné dáta. Vedel by mi prosím niekto poradiť ak sa to dá nejako jednoducho vypnúť v nastaveniach alebo s tým nejako proadiť? Ďakujem

+