MojAndroid

Medzi ďalšie produkty patriace k Android príslušenstvu, ktoré sme testovali, sa pridali aj slúchadlá Creative MA200. Ide o dizajnovo veľmi podarený kúsok, ktorý kvalitou osloví skôr nenáročného poslucháča. Ide o voľbu pre mladých ľudí, ktorí potrebujú malé slúchadlá na počúvanie hudby pri cestovaní alebo na doma. Slúchadlá sú určené špeciálne pre použitie s Android smartfónmi a ako si v našom testovaní počínali, zistíte v nižšie písanej recenzii.

Creative-MA-200-11

Konštrukcia

Slúchadlá spoločnosti Creative ponúkajú priemerne kvalitné spracovanie. Dominujú plasty, ktoré sú v tomto prípade lesklé, čo zrovna na prvom dojme nepridá. Špunty sú z vonkajšej strany zrezané, čo slúchadlám pridáva nielen na modernosti, ale aj praktickosti, nakoľko pri počúvaní hudby nevytŕčajú z uší. V balení k špuntom nájdete aj 3 veľkosti gumených nadstavcov, takže si slúchadlá môžete upraviť podľa veľkosti vášho ucha. Pri počúvaní slúchadlá dobre držia v uchu a nevypadávajú, na vysokej úrovni je aj mechanické izolovanie okolitého hluku. Hudbu vám tak nebude rušiť ani okolitý dav ľudí alebo hluk vlaku, keď cestujete.

Kábel dlhý 1,2 metra má oválny tvar a je pokrytý gumou. Tá je priemerne ohybná, no pri dlhšom zmotaní si udrží ohnutý tvar. To je pre nás negatívnou vlastnosťou. Zakončenie vo forme 3,5 mm jacku je rovné a nakoľko sú tieto slúchadlá určené špeciálne pre smartfóny s Androidom, jeho životnosť odhadujeme rádovo na mesiace, maximálne 1-2 roky pri aktívnom používaní. Tento typ koncovky sa totižto pri nosení zariadenia vo vrecku nohavíc alebo bundy zvykne často lámať. Rozdelenie káblu k jednotlivým slúchadlám je pevné a neviete si ho nastaviť, slúchadlá sú tak vhodné len pre nosenie vpredu, nie poza krk.

Používanie

Na kábli vedúcemu k pravému slúchadlu sa nachádza aj mikrofón s ovládacím tlačidlom. Tým môžete zdvihnúť a položiť hovor, no dokážete aj pustiť alebo pozastaviť skladbu. Dlhším podržaním vyvoláte hlasové vyhľadávanie. Mikrofón pri tlačidle je umiestnený v ideálnej výške a hovory s ním boli bezproblémové. Mierne nedostatky sme pocítili pri volaní počas silného vetra, no v tomto prostredí má problém s mikrofónom takmer každé mobilné zariadenie.

Creative-MA-200-12

Čo sa týka prehrávania hudby, tu pocítite, že slúchadlá patria do nižšej triedy. Zvuk slúchadiel je totižto dosť skreslený, vo viacerých skladbách potláča do úzadia detaily piesne a slúchadlá sa vyznačujú aj potlačením basovej zložky. Naopak, počas používania sme zaznamenali väčší dôraz na vyššie tóny, z ktorých by sme na úkor basov pokojne ubrali. Uspokojivý zvuk sme so slúchadlami nedocielili ani pri manuálnom nastavení ekvalizéra a teda slúchadlá odporúčame skôr nenáročným používateľom. Zvuk slúchadiel je však dosť subjektívne posudzovaný, preto sa vám môže zdať úplne postačujúci a normálny. Odporúčame vám teda pred kúpou slúchadlá aj reálne otestovať s viacerými hudobnými žánrami.

Vlastnosti

Slúchadlá Creative MA200 ponúkajú nasledovné vlastnosti:

 • Meniče: 8mm s neodymovými magnetmi,
 • Frekvenčný rozsah: 8-22 000 Hz,
 • Impedancia: 32 ohm,
 • Citlivosť (1kHz): 102 dB/mW,
 • Impedancia mikrofónu: <2,2 kohm,
 • Dĺžka kábla: 1,2 m,
 • Konektor: 3,5 mm, 4-pólový, pozlátený,
 • Hmotnosť: 13 g,
 • 3 páry silikónových nástavcov do uší (S, M, L),
 • Farebné prevedenia:
  • čierno-fialové,
  • čierno-červené,
  • bielo-červené,
  • bielo-ružové,
  • bielo-zelené,

Záver

Creative MA200 sú slúchadlá nižšej triedy, ktoré by sme odporučili skôr tínedžerom, ktorých osloví nielen kvalita vychádzajúceho zvuku, ale aj farebné prevedenie s moderným dizajnom. Mierne nedostatky kvality zvuku si viacmenej viete doladiť softvérovo – ekvalizérom, zatiaľ čo za hardvérový nedostatok môžeme považovať len spracovanie kábla. Čo nás naopak pri týchto slúchadlách potešilo, bol mikrofón s ovládacím tlačidlom a dobré spracovanie špuntov, ktoré dobre držia v uchu a kvalitne púotláčajú okolitý šum. Na slovenskom trhu môžete tieto slúchadlá kúpiť už za 20 EUR, čo je cena, ktorú si vyžiadal moderný dizajn a viacfarebné spracovanie. Za túto cenu sa však na trhu dajú kúpiť aj kvalitnejšie slúchadlá.

Plusy

+ spracovanie špuntov

+ prítomnosť ovládacieho tlačidla a mikrofónu

+ viacfarebné prevedenie

Mínusy

– vyššia cena

– menej kvalitné spracovanie káblu

– zvuk odpovedajúci cene slúchadiel

 

10.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+