MojAndroid

Spoločnosť Acer prišla na trh so zaujímavým inteligentným náramkom Acer Leap Active. Ide o jednoduché zariadenie s minimalistickým dizajnom, ale aj s rôznymi zaujímavými a užitočnými funkciami. Okrem základných funkcií, ktoré by ste od takéhoto zariadenia očakávali, poteší aj priaznivou cenou a ďalšími pozitívnymi vlastnosťami.

Balenie, konštrukcia a dizajn

Náramok nám prišiel v krabičke malých rozmerov, čo oceňujeme, keďže ide o malé zariadenie. Ak si budete náramok objednávať z e-shopu, je pravdepodobné, že za doručenie zaplatíte najmenší možný poplatok, keďže hmotnosť celého balenia je veľmi nízka. Okrem samotného náramku sme v balení našli potrebnú dokumentáciu, napájací USB kábel a aj šikovný plastový doplnok, ktorý sa nasúva na náramok zo spodnej strany a umožní nabíjanie prostredníctvom klasického microUSB pripojenia.

Acer_liquid_leap_recenzia-4

Náramok je veľmi kompaktný a ľahký. Na ruke vám nebude prekážať a nebude pôsobiť výstredne. Čierna farba je veľmi nenápadná a potešil nás aj dobre spracovaný náramok. Jeho hrúbka nepresahuje veľkosť samotného náramku, vďaka čomu sa celé zariadenie nosí veľmi dobre. Uchytenie je kvalitné a nikdy sme s ním nemali ani najmenšie problémy. K dispozícii je tiež celý rad vymeniteľných náramkov, vďaka čomu si môžete doplnok zladiť podľa aktuálneho oblečenia alebo nálady.

Acer_liquid_leap_recenzia-2

Samotná technologická časť náramku je na prvý pohľad veľmi jednoduchá – nenájdete tu žiadne tlačidlá, iba displej osadený v hrubom čiernom rámiku. Ide o OLED panel s rozlíšením 128 x 32 pixelov. Nám nižšie rozlíšenie neprekážalo, no pomerne nízky jas nám často spôsoboval problémy pri používaní v exteriéri. Zobrazované informácie sú ale displeju dobre prispôsobené a všetko je na ňom veľmi dobre čitateľné. Z druhej strany náramku sa nachádzajú štyri zlaté piny pre pripojenie príslušenstva na nabíjanie a je možné, že pri dlhodobom používaní by boli vystavené korózii, no my sme ani po týždni používania nenašli žiadne podobné známky.

Celkovo sme tak s konštrukciou zariadenia nemali žiadne problémy. Náramok bude dobre držať na menšej aj väčšej ruke nikdy nám nespadol alebo sa neodopol. Plastová konštrukcia je dostatočne odolná, no displej je pomerne náchylný na odtlačky prstov a často sme ho utierali. Inak ale ide o veľmi dobre, aj keď jednoducho spracované zariadenie, ktoré plní svoj účel.

Systém, funkcie a mobilná aplikácia

Ako to už v prípade takýchto jednoduchých náramkov býva, väčšina funkcionality sa ukrýva v mobilnej aplikácii. Aj bez nej vám ale náramok zobrazí niekoľko základných údajov. Displej rozsvietite dvojitým poklepaním, no musíte si dať záležať, aby šlo o skutočne výrazné poklepanie, inak zostane displej vypnutý. Takto sa zabráni náhodnému rozsvieteniu displeja, s ktorým sme sa počas používania skutočne nestretli. Naopak, často sa nám stávalo, že displej sa nerozsvietil ani po poklepaní a proces sme museli opakovať.

Acer_liquid_leap_recenzia-1

Po poklepaní sa zobrazí informácia o čase a dátume. V systéme sa pohybujete jednoduchými gestami potiahnutia zo strany na stranu. Základné obrazovky zobrazujú počet krokov, prejdenú vzdialenosť, množstvo spálených kalórií a čas venovaný fitness aktivitám. K dispozícii je aj možnosť zobraziť si aplikácie, ktorých je v zariadení šesť – režim chôdze, režim spánku, vypnutie upozornení, prechod na domovskú obrazovku, nastavenia a ovládanie hudby.

Screenshot_2015-11-10-14-31-26 Screenshot_2015-11-10-14-31-57 Screenshot_2015-11-09-10-26-02

Zariadenie sa k telefónu pripája cez Bluetooth a zobrazuje aj upozornenia z väčšiny aplikácií. Samozrejme, na upozornenia nemôžete nijako reagovať, no poteší aspoň fakt, že v priloženej aplikácii si môžete vybrať aplikácie, z ktorých chcete dostávať upozornenia aj na zápästie. Okrem toho tu nájdete množstvo ďalších nastavení, ktoré samotné rozhranie náramku neponúka. Poteší bohatá história údajov o fitness aktivitách či o tom, ako ste spali. Môžete si tu tiež nastaviť vaše požadované ciele a k dispozícii máte aj profil, kde môžete vyplniť vaše osobné informácie vrátane výšky a váhy. Celkovo tak môže ísť o skvelého pomocníka pre vaše fitness aktivity. Aplikácia nám počas testovania fungovala veľmi dobre a spoľahlivo a aj jej rozhranie bolo veľmi prívetivé a intuitívne.

Batéria, reálne skúsenosti a záver

Výdrž na jedno nabitie nás v prípade náramku od Aceru veľmi potešila. Bolo zrejmé, že zariadenie s malým displejom a menším množstvom funkcií nebude veľmi energeticky náročné a tento predpoklad sa aj naplnil. V priemere sme na jedno nabitie mohli s náramkom fungovať minimálne štyri dni. Všetko záviselo od toho, koľko fyzickej aktivity sme vykonávali a či sme náramok používali aj v noci na sledovanie spánku.

Určite ho ale nebudete musieť nabíjať každý večer a ani každý druhý. Aj pri najnáročnejšom používaní vám vydrží minimálne tri dni a pri striedmejšom používaní sa možno dostanete aj na týždňovú výdrž, ak by ste si napríklad vypli zobrazovanie notifikácií, resp. by ste si vybrali iba minimum aplikácií, ktorých upozornenia si chcete zobraziť aj na náramku.

Naše reálne skúsenosti s náramkom sú veľmi pozitívne. Chvíľu sme si museli zvykať na to, že pre rozsvietenie displeja je skutočne nutné silnejšie poklepanie, no neskôr to už nebol žiaden problém. Všetko fungovalo veľmi dobre a oceňujeme aj dobrú výdrž batérie, vďaka ktorej nebolo používanie náramku obmedzujúce. Veľmi sa nám páči aj mobilná aplikácia, ktorá ponúka skutočne veľké množstvo užitočných funkcií.

Náramok tiež nepôsobí vôbec rušivo, no je dostatočne zaujímavý na to, aby sa naň ľudia pýtali. Myslíme si, že náramok je určený pre bežného užívateľa a rekreačných športovcov. Chýbajú mu také vychytávky, ako merač tepu či vlastné GPS. Ak si ale na takéto detaily nepotrpíte, za veľmi dobrú cenu dostanete skutočne slušné zariadenie, ktoré má väčšinu z toho, čo oveľa drahšie konkurenčné modely. Poteší tiež vysoká možnosť prispôsobenia, či už po softvérovej stránke, alebo v podobe vymeniteľných náramkov.

Plusy

+ Výdrž batérie

+ Mobilná aplikácia

+ Malé rozmery

Mínusy

– Nízky jas displeja

– Nemožnosť inštalovať vlastné aplikácie

23.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+