MojAndroid

Vzhľadom na to, že svetový veľtrh mobilných technológií MWC 2020 bol zrušený kvôli koronavírusu, mnohí výrobcovia smartfónov museli presunúť termíny predstavenia svojich modelov. Jedným z nich je aj čínske Realme, ktoré svoj pripravovaný telefón bude predstavovať online formou. Stane sa tak 24. februára a pôjde o Realme X50 Pro 5G. Smartfón s prívlastkom “Pro” bude mierne vylepšenou verziou už predstaveného modelu Realme X50 5G.

Realme poteší hodnotnými parametrami

Realme X50 Pro 5G je ešte pred samotným predstavením celkom známy smartfón, vzhľadom na uniknuté informácie, ktoré sú o ňom dostupné. Údajne sa dočkáme vysokorýchlostného, 65 W nabíjania, ktoré spoločnosť nazýva “SuperDart”. Toto marketingové označenie je známe už spred roka, no spomínala sa podpora “iba” 50 W výkonu.

Natívna podpora pre 5G sieť

Čínske Realme ďalej podľa GSMarena potvrdilo aj fakt, že sa vo vnútri bude nachádzať momentálne jeden z najvýkonnejších mobilných čipsetov, Snapdragon 865. Ten podporuje duálne 5G pripojenie (NSA a SA). Obrázková upútavka na zariadenie ďalej naznačuje aj dvojitý dierovitý výrez pre predné “selfie” kamery v ľavom hornom rohu.

Realme X2 recenzia fotoaparat
Smartfón na obrázku: Realme X2

Displej má mať rozlíšenie Full HD+. Pokiaľ ide o pamäť s interným ukladacím priestorom, poteší, že Realme X50 Pro 5G príde vo verzii s 12 GB RAM a 256 GB internej pamäte. Operačným systémom sa na záver stane Android 10, ktorý bude dopĺňať používateľská nadstavba od výrobcu Realme UI.

Značka Realme má už na Slovensku oficiálne zastúpenie, takže je možné, že sa tohto modelu dočkáme aj u nás.

Náš tip
Recenzia Realme X2: Stredná trieda vo veľkom štýle

17.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+