MojAndroid

Globálne predaje smartfónov s podporou 5G vzrástli aj tento rok. Na trhu v treťom štvrťroku 2021 výrazne zažiaril čínsky výrobca Realme, ktorý sa v danom segmente stal najrýchlejšie rastúcou značkou s medziročným nárastom v predajoch o 831 %. To mu pomohlo udržať si už druhý štvrťrok po sebe šieste miesto v celkovom počte predajov 5G smartfónov. O novinke informovala výskumná spoločnosť Counterpoint.

Výrobcovi k úspechu pomohlo široké portfólio s 5G zariadeniami v rôznych cenových kategóriách. Medzi ďalšie rýchlo rastúce značky tento štvrťrok patrili aj OPPO a Vivo, ktoré používateľov zaujali svojou ponukou 5G smartfónov strednej až vyššej strednej triedy. Segmentu zatiaľ dominuje spoločnosť Apple, aj napriek tomu, že na trh vstúpila až v štvrtom štvrťroku 2020.

Realme 8 Pro
Realme 8 Pro | Foto: GSMArena.com

Predaj smartfónov s podporou najnovšej siete značky Realme vzrástol najviac v Indii o rekordných 9519 %. To je obzvlášť pozoruhodné v krajine, kde 5G sieť ešte nie je výrazne rozšírená. Nasledovala Čína s medziročným rastom o 830 % a po nej Európa.

5G sa vyvíja rýchlejšie ako jeho predchodca

Podľa riaditeľa výskumu Taruna Pathaka 5G ako technológia rastie oveľa rýchlejšie ako jej predchodca, 4G. To priamo súvisí so skutočnosťou, že výrobcovia vedeli na trh pomerne rýchlo dostať cenovo dostupné zariadenia s jej podporou vďaka dobrej dostupnosti komponentov. Teraz pomaly vstupujem do ďalšej fázy, kedy sa portfólio s 5G smartfónmi bude rozširovať a budú pribúdať ďalšie atraktívne modely naprieč všetkými cenovými kategóriami. Cenová dostupnosť podporovaných zariadení bude aj naďalej hrať dôležitú úlohu vo vývoji novej siete.

Náš tip
Ako sa bude 5G sieti a smartfónom dariť v najbližších rokoch?

31.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+