MojAndroid
  • Oppo Find N je prvý skladací smartfón výrobcu
  • Model Find N je výsledkom 4 ročného výskumu
  • ponúka 7,1palcový vnútorný displej a 5,49-palcový vonkajší displej
  • ohybný pánt je bez medzery medzi displejmi pri skladaní
  • batéria má kapacitu 4 500 mAh
  • hlavný fotoaparát má snímač Sony IMX 766 s rozlíšením 50 Mpx, ultraširokouhlý objektív s rozlíšením 16 Mpx a teleobjektív s rozlíšením 13 Mpx
  • predávať sa bude zatiaľ iba v Číne

Čínska spoločnosť Oppo na akcii Inno Day 2021 predstavila ďalšie zaujímavé zariadenia. Po nových smart okuliaroch Air Glass a novom procesore sme sa dočkali aj skladacieho smartfónu. Oppo Find N je priama konkurencia pre Samsung Galaxy Z Fold3. Prináša však menší displej a lepšie sa tak drží v rukách.

Oppo Find N: hlavný fotoaparát má snímač Sony IMX 766 s rozlíšením 50 Mpx, ultraširokouhlý objektív s rozlíšením 16 Mpx a teleobjektív s rozlíšením 13 Mpx | Foto: Michal Chabada

 

OPPO Find N, ktorý je výsledkom štyroch rokov výskumu a vývoja a šiestich generácií prototypov, jeden z nich sme mali možnosť vyskúšať aj my – Oppo X s rolovacím displejom.

Pete Lau, produktový riaditeľ spoločnosti OPPO, povedal: „Nové podoby konštrukcie predznamenávajú ďalšie vzrušujúce obdobie v rámci technológií inteligentných telefónov. Spoločnosť OPPO investovala značné množstvo času a úsilia do toho, aby prišla s lepším prístupom ku skladaciemu smartfónu, experimentovala s radom rôznych návrhov, konštrukcií pántov, materiálov displeja a pomerov strán, aby vytvorila nové zariadenie, ktoré splní potreby väčšej časti používateľov. S modelom OPPO Find N chceme zmeniť, ako ľudia vnímajú to, čo môže smartfón ponúknuť a začať sprístupňovať skladacie zariadenie ešte širšiemu publiku.“

Predstavenie novinky Oppo Find N na Inno Day 2021 | Foto: Michal Chabada

Displej skladaný na šírku

OPPO Find N ako prvý skladací smartfón využíva pre vnútorný displej horizontálny režim, používatelia môžu plynule prechádzať medzi 7,1palcovým vnútorným displejom a 5,49palcovým vonkajším displejom.

Oppo Find N má 7,1-palcový vnútorný displej | Foto: Michal Chabada
Oppo Find N má 7,1-palcový vnútorný displej | Foto: Michal Chabada

Vnútorný displej s pomerom strán 8,4:9 sa rozkladá priamo do režimu na šírku. Používatelia môžu sledovať videá, hrať hry alebo čítať knihy, bez toho aby museli zariadenie otáčať. Po zložení poskytuje pomer strán 18:9 používateľom plnohodnotný displej, ktorý možno ľahko používať jednou rukou.

Oppo Find N: Vnútorný displej s pomerom strán 8,4:9 sa rozkladá priamo do režimu na šírku
Oppo Find N: Vnútorný displej s pomerom strán 8,4:9 sa rozkladá priamo do režimu na šírku | Foto: Michal Chabada

Ohybný pánt

Ohybný pánt Flexion Hinge telefónu OPPO Find N spojuje 136 komponentov s presnosťou až 0,01 mm. Tzv. kvapôčková konštrukcia pántov, vyvinutá v OPPO, rozširuje uhol ohybu displeja a poskytuje priestor pri sklápaní obrazovky. To má za následok minimálny záhyb, ktorý je podľa TUV až o 80 % menej zrejmý v zrovnaní s inými zariadeniami. Tákáto konštrukcia taktiež prakticky eliminuje medzeru medzi displejmi pri skladaní a lepšie chráni vnútorný displej pred poškrabaním.

Oppo Find N: konštrukcia eliminuje medzeru medzi displejmi pri skladaní a lepšie chráni vnútorný displej pred poškrabaním | Foto: Michal Chabada
Oppo Find N: konštrukcia eliminuje medzeru medzi displejmi pri skladaní a lepšie chráni vnútorný displej pred poškrabaním | Foto: Michal Chabada

Výkon

OPPO Find N poháňa procesor Qualcomm® Snapdragon™ 888, spoločne s až 12 GB pamäťou LPDDR5 RAM a 512GB úložiskom UFS 3.1. Veľká batéria s kapacitou 4 500 mAh poskytuje celodennú výdrž, zatiaľ čo 33W rýchle nabíjanie SUPERVOOC je optimalizované pre nabitie na 55 % za 30 minút a na 100 % za 70 minút.

Súčasťou je taktiež 15W bezdrôtové nabíjanie AIRVOOC (kompatibilné so štandardom Qi) a 10W reverzné bezdrôtové nabíjanie. OPPO Find N má taktiež bočnú čítačku odtlačkov prstov, ktorá je umiestnená v tlačidle napájania a taktiež systém dvoch reproduktorov a podporu Dolby Atmos pre zaistenie realistickejšieho zvuku.

Režim FlexForm

Pružinová konštrukcia vnútri pokročilého ohybného pántu umožňuje, aby zariadenie pri rozložení voľne stálo v akomkoľvek uhle medzi 50 a 120 stupňami. Spolu s radom softwarových funkcií, ktoré využívajú výhod skladacieho displeja, poskytuje režim FlexForm smartfónu OPPO Find N používateľom flexibilitu, vďaka ktorej môžu zariadenie prispôsobiť širokej škále scenárov použitia.

OPPO Find N môže premeniť na mini notebook | Foto: Michal Chabada
OPPO Find N môže premeniť na mini notebook | Foto: Michal Chabada

Spoločnosť OPPO upravila používateľské rozhranie tak, aby sa lepšie ovládalo v aplikáciách, akými sú aplikácie Hudba, Poznámky a Fotoaparát. Napríklad v aplikácii Poznámky sa OPPO Find N môže premeniť na mini notebook, čo umožňuje tvoriť si poznámky bez toho, aby ste museli zariadenie držať v ruke. Vzhľadom k tomu, že Find N môže voľne stáť v rôznych uhloch, slúži zariadenie taktiež ako vlastný statív, takže môžete ľahko a bez použitia rúk zadovážiť časozberné snímky v rozlíšení 4K alebo sa pripojiť k videohovorom a online schôdzkam.

Serene Display

Spoločnosťou OPPO vyvinutý 12vrstvý Serene Display ponúka vynikajúcu ochranu aj odolnosť a spolupracuje s ohybným pántom Flexion Hinge. Displej obsahuje 0,03mm vrstvu Flexion UTG (ultra-thin glass – ultratenké sklo) v zrovnaní s 0,6mm na sklách bežných smartfónov, čo umožňuje ľahké ohýbanie a zároveň poskytuje silnú odolnosť. Obrazovka Serene Display bola testovaná a skladaná viac ako 200 000 krát.

Oppo Find N má ohybný pánt Flexion Hinge | Foto: Michal Chabada
Oppo Find N má ohybný pánt Flexion Hinge | Foto: Michal Chabada

Vnútorná obrazovka využíva displej typu LTPO, ktorá na základe sledovaného obsahu prispôsobuje obnovovaciu frekvenciu v rozmedzí 1–120 Hz. Vnútorný displej je taktiež vybavený podporou až 1 000Hz vzorkovacej frekvencie dotykov. Spoločnosť OPPO vyladila kalibráciu jasu aj farieb medzi vnútorným a vonkajším displejom, aby používateľom zaistila konzistentne plynulý zážitok. Obe obrazovky poskytujú 10 240 automaticky riadených úrovní jasu, ktoré zaisťujú používateľský komfort vo všetkých typoch svetelne náročných prostredí, s jasom až 1 000 nitov.

Multitasking a ďalšie aplikácie produktivity

Nový software na skladacom zariadení maximálne využíva novú konštrukciu. Vnútorný 7,1palcový displej modelu Find N ponúka o 60 % väčšiu vizuálnu plochu než štandardný 6,5palcový displej. To je možné využiť v rôznych scenároch používania, akými sú multitasking a produktívne práce.

OPPO Find N prináša nové gestá, ktoré umožňujú multitasking s vedľa seba zobrazenými aplikáciami. Pri používaní kompatibilnej aplikácie stačí uprostred zariadenia dvoma prstami prejsť dole a rozdeliť tak obrazovku na polovice alebo gestom štyrmi prstami zmeniť okno cez celú obrazovku na plávajúce okno. OPPO Find N podporuje taktiež tradičné gestá na rozdelenie obrazovky, ako je dlhé stlačenie a preťaženie kompatibilných ikon a zároveň umožňuje uložiť bežne používané kombinácie rozdelenia obrazovky pre viac aplikácií na domovskú obrazovku. Nechýba ani rozdelenej klávesnice, ktorá uľahčuje písanie dvoma palcami.

Oppo Find N a rozdelenej klávesnice, ktorá uľahčuje písanie dvoma palcami | Foto: Michal Chabada
Oppo Find N a rozdelenej klávesnice, ktorá uľahčuje písanie dvoma palcami | Foto: Michal Chabada

Fotoaparáty: hlavný snímač má 50 Mpx

OPPO Find N je vybavený trojicou fotoaparátov. Hlavný snímač Sony IMX 766 s rozlíšením 50 Mpx, ultraširokouhlý objektív s rozlíšením 16 Mpx a teleobjektív s rozlíšením 13 Mpx a nechýbajú ani selfie fotoaparáty na vnútornom aj vonkajšom displeji.

Oppo Find N: Hlavný snímač Sony IMX 766 s rozlíšením 50 Mpx, ultraširokouhlý objektív s rozlíšením 16 Mpx a teleobjektív s rozlíšením 13 Mpx | Foto: Michal Chabada
Oppo Find N: Hlavný snímač Sony IMX 766 s rozlíšením 50 Mpx, ultraširokouhlý objektív s rozlíšením 16 Mpx a teleobjektív s rozlíšením 13 Mpx | Foto: Michal Chabada

Ohybný pánt Flexion Hinge smartfónu OPPO Find N umožňuje, aby zariadenie slúžilo aj ako statív, čo sa hodí pri časozbernom snímaní fotografií v rozlíšení 4K. Oppo prináša rovno tri predvoľby v rámci časozberného režimu – svetelnej stopy, nočná obloha, slnko a mračná.

Výkonnejší zadný fotoaparát možno použiť k tvoreniu ešte kvalitnejších selfie snímok, pričom k náhľadu snímok možno použiť vonkajší displej. Selfies možno zadovážiť taktiež pomocou gest rúk, takže môžete ľahko zostať v zábere bez toho, aby musel používateľ stlačiť tlačidlo spúšte.

V troch farebných vyhotoveniach

Na OPPO Find N sa prvýkrát u skladacieho telefónu používa zakrivenie 3D design na oboch vonkajších hranách zariadenia. Zadný panel má Gorilla Glass Victus. OPPO Find N bude dodávaný v troch výrazných farbách: čierna, biela a fialová.

Oppo Find N príde v troch farebných vyhotoveniach | Zdroj: Oppo
Oppo Find N príde v troch farebných vyhotoveniach | Zdroj: Oppo

 

 

15.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+